איזה יופי. פורום נדודי שינה!

WhiteNight

New member
איזה יופי. פורום נדודי שינה!

אציג את עצמי (ואת נדודי השינה שלי) סיימתי תיכון ואני לפני צבא. בכל תקופת הביניים הזאת (מלבד שבוע אחד, בו הייתי בחו"ל) השינה שלי מתחילה ב-4 לפנות בוקר ונגמרת בשעות הצהרים, בדרך כלל. לעתים אני מסוגלת לשכב שעות במיטה ללא יכולת להירדם, וזה גורם לי לחפש אלטרנטיבות זמניות כמו טלויזיה, אינטרנט, ספרים ושטויות אחרות. ולפעמים אני אפילו "שורדת" (ללא רצון, כמובן) את הזריחה, ואת ההתעוררות של אנשים אחרים בבית. אני שונאת ואוהבת את זה בו זמנית. אני אוהבת את השקט, את הבדידות, את היצירתיות ששמורה לשעות האלה בלבד ואפילו התמכרתי לכל מיני תכניות ליליות שונות. אבל אני שונאת, שונאת, לקום בשתיים בצהרים ולהרגיש שכל היום התבזבז. אני לא יודעת אם אלה באמת נדודי שינה. כי אני מרגישה שיש לי שליטה בזה ושאוכל לעצור את זה אם ארצה (דבריו של כל מכור...). ויחד עם זאת - אני לא יודעת אם אני בכלל רוצה לעצור את זה. בכל אופן (או כמו שהולדן אומר רק בתרגום העברי "איך שלא יהיה"), אני מאחלת לכל אלה שכן רוצים להירדם, וסובלים מזה באמת- בהצלחה (תנסו להתעלם מהחתימה שלי...) יעל.

אנסה להתעלם:)

קודם כל, יש שרלה שמבקשת שאשתמש בה:). מה קרה בתיכון? האם הצלחת לקום בשעות הבוקר ללימודים? האם הצלחת להתעורר בשביל ללמוד לבגרויות? לשיעורים? (כתבת תקופת ביניים, אך בכל זאת רוצה להבין) אני יודעת שהרבה פעמים שאני בחופש השעות שלי הם לא שעות והרבה פעמים נשארת ערה עד מאוחר. כמובן שזה משפיע על הימים הבאים, כי אם רק מתעוררים ב14, אז ברור שלא נהיה עייפים ב22-23. זה מעגל. ששוברים אותו רק על ידי שעון מעורר שלא מפסיק לצלצל, התעוררות בשעה "נורמלית", ולמרות העייפות להחזיק מעמד עד הלילה הבא. אני לא מאמינה שזה נדודי שינה אם זה לא דבר שהיווה בעיה בזמן הלימודים. בנוסף, כל אחד והשעון הביולוגי שלו. אין בעיה למלא את הזמן. אבל אני , שוב, אם זה לא היווה בעיה קודם, אני מאמינה שתוך יום תוכלי לחזור לשינה בשעות שטובות יותר מבחינת חוסר בזבוז זמן. אני מבינה שאת לא עובדת, מכך שאין לך באמת סיבה שתגרום לך לשנות. אבל אם באמת מפריע לך. מה שכתבתי למעלה בהחלט הדבר. בנוסף, בכל חופש גדול ממליצים העיתונים להתחיל לסדר לילדים את שעות השינה שלהם. כדי שיוכלו להתעורר ללימודים כמו שצריך. זה כמו ג´ט לג, ברגע שהופכים את כל סדר היום (והלילה) מאוד קשה לחזור חזרה אלא אם למרות העייפות לא ישנים כל היום ואז בלילה, בזמן שיותר "נכון" הולכים לישון. ואז כן קמים בשעה שלא גורמת לחשוב שמבזבזים את כל היום. ובגלל שלדעתי חזרתי על כל הדברים לפחות 3 פעמים בגרסאות אחרות או אפילו באותן מילים. אני אפסיק עכשיו. ואתן לך לחזור:)

למעלה