איזה משכורת מגיעה לך ?

אדם 08

New member
איזה משכורת מגיעה לך ? ../images/Emo19.gif../images/Emo19.gif

שלום לכולם, אני סטודנט שנה ג במדעי המחשב. אני מתחיל לחפש עבודה בתחום פיתוח תוכנה. יש לי כמה שאלות מצטער אם רובן צעירות או שאין עבורן תשובה חד משמעית. אני רק מחפש טיפים והמלצות מעובדי הייטק שיש להם כבר נסיון בעבודות שונות (או ותק בעבודה שלהם) ויכולים אולי לעזור ל"ירוק" כמוני ולייעץ במבט רטרואקטיבי מנסיונם. 1. איזה פרמטרים כדאי לי לברר לגביי מקום עבודה? 2. יש כ"כ הרבה תחומים של תוכנה. במידה ואתמיין לכמה חברות, איזה שיקולים כדאי לי לקחת בחשבון ולהעדיף מקום עבודה אחד על אחר? 3. לא מצאתי עדיין את הנישה שלי בתחום הגדול הזה. איך אוכל לדמיין אם עבודה בחברה מסוימת תעניין אותי? 4. לגביי השאלה: "מה המשכורת שאתה חושב שמגיעה לך" מה התשובה הכי טובה שאוכל לענות לשאלה כזו? איפה אפשר להשיג נתונים מספרים לגביי שכר שאפשר לבקש בתור סטודנט בתחום פיתוח תוכנה ובתור בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, בתחום פיתוח תוכנה? תודה מראש לכל תשובה

adih770

New member
אדם שלום לך

זה מחייב זמן (לפחות 20 דק' ) של שקט לעצמך. עבור שאלה שאלה ונסהלהסתכל לתוכך פנימה. הייתי מציעה לך להתחיל לחשוב קצת אחרת... מה ממה שלמדתי אתה הכי אוהב לעשות? על פי הכרותיך עם התחום תעסוקתית. מי אתה מול תעסוקה וקריירה? איזה תחושות עולות לך? התבונן בתשובות. מה נח לך? מה עומד בהלימה הגבוה ביותר לערכים שלך? איפה אתה יודע שיש את מה שאתה אוהב? מהיכן אתה יודע זאת? לשאלות שלך. תנאים סוציאליים,שעות נוספות,נסיעות,אוכל,חופשה(כמה ימי חופשי ש בשנה). קירבה למגורים שלך. הכי חשוב מה האווירה איפה שאתה הולך ל"שבת"? איך היחסים בין בעובדים? איך תרבות העבודה?מה שעות העבודה והאם הם גמישות? כדי לדעת איזה נישה לדעתי זה בעיקר התנסות. לגבי השכר,חשוב כמה שווה העבודה שלך לדעתך? כמה היית מוכן לשלם לך? יש טבלאות שכר באינטרנט כמו: http://www.alljobs.co.il/SalarySurvey.aspx אדם בהצלחה

אם נדבר תכ'לס

אז הרי שכל עבודה בתום המחשבים שמציעים לך כרגע היא בבחינת ברכה. היום השוק בהייטק אינו פורח, יש הרבה אנשים עם ניסיון שעומדים בתור ומתחרים על תפקידים. הרבה מהשאלות שאתה שואל יכולות להתברר לך רק דרך עשייה, משמע קבלה לעבודה והתחלת עבודה. כך תצבור ניסיון, תתוודע לנישות השונות ותוכל לראות מקרוב ולדבר עם אנשים העוסקים בתחום. יש המון הבדל בין שנה וותק לכלום וותק, ובתוך שנה כבר תדע יותר מה יותר טוב ומתאים לך. עבודה זה לא חתונה קאתולית, כך שאם המצב באמת בלתי נסבל אתה נפרד לשלום וממשיך הלאה אבל בגדול אתה ממשיך וצובר ניסיון. פנה לחברות כח אדם שמתמחות בתחום: יש הרבה חברות שמחפשות סטודנטים ומסיימי מסלול למילוי תפקידים וזוהי דרך מצויינת כדי לדרוך ולשים רגל בהייטק. משם הדרך תיפתח בפניך. חיים

אדם 08

New member
שאלה נוספת

כדאי לפנות לחברות השמה בהייטק? או שפשוט לשלוח ידנית לחברות עצמן? ואם האופציה השניה - אז איך עושים את זה? כי אני בטח לא אגיע לחברות שונות (שהן לא הענקיות הגדולות שכולם מכירים) ? בקיצור- איך אתם ממליצים להפיץ את הקו"ח שלי ?

יש כמה דרכים

לעשות זאת. - תעקוב אחרי ירידי תעסוקה לבוגרי אוניברסיטאות בתחום - הם בד"כ מתקיימים פעם בשנה לקראת סוף הסמסטר האחרון - תפעיל את הרשת הפרטית שלך, פשוט תודיע לכל מי שאתה מכיר (כולל חברים, משפחה, השכנים) שאתה מחפש עבודה בתחום. תמיד יהיה מי שיאזין ויוכל גם לעזור. - פנה לחברות כח אדם המתמחות בתחום כמו cps, ethosia דאן וכו"ו. ייתכן ותופתע להיכן תגיע באמצעותם. יש לי חבר קרוב שפנה לחברת כח אדם נידחת ומצא את עצמו כעובד מוסד כעבור שנה התחום המחשבים. - שליחת קו"ח לחברות עצמן אפשרית, אבל מאוד ייתכן שקו"ח לא יקבלו התייחסות כי באותו זמן החברה לא מגייסת, כי מעדיפים לעבוד עם חברות כ"א שעושות סינון ראשוני וכ"ו. - תרשם ל linkedin ודומיהם ותפיץ את הפרופיל שלך. למשל Google סורקת כאלה אתרים אחרי מועמדים פוטנציאליים. תעדכן בהתקדמות שלך :) חיים

אדם 08

New member
מה ההבדל?

בין חברת השמה לחברת כ"א ? יש לי linkedin. אבל אני לא מתמצא. מה הכוונה להפיץ את הפרופיל ? אתה ממליץ לפנות לחברות השמה למרות כל החסרנות בדבר?

אדם 08

New member
קו"J לחברות עצמן

אני רוצה להגיש קוח לכמה שיותר חברות יש אתר שמרכז את שמות חברות ההייטק (תוכנה) שפועלות בארץ? איך אתם ממליצים לי להגיע לכמה שיותר חברות תוכנה בארץ?

למעלה