איך אוכלים את זה? ומה אומרים?

אולי....

כן לתת עצה... אבל להבהיר שבסופו של דבר ההחלטה היא שלו והוא זה שקובע כך שיהיה לו בנוח להחליט במה הוא מעוניין בלי לחוש בחוסר נוחות וגם לקבל את העצה שלך.

פרח 11

New member
יונה ../images/Emo24.gif

איזה קושי זה, לעמוד מנגד ולראות את בנך מחליט החלטות שיכולות מאוד לגרום לך לאי שקט. לא קראתי את כל השירשור מחוסר זמן
, זה גם ההסבר לכך שאני בקושי נמצאת כאן, אז אם אחזור על דברים שנאמרו, אני מתנצלת. אין ברירה, חלק מהתפקיד של הורה הוא לשחרר את ילדו לעצמאות על כל המשתמע מכך וזה כולל קבלת החלטות שלפעמים גם לא נראות לנו. אני חושבת שתסבירי לו את החששות שלך ובמקביל לתת לו את התמיכה והגב שלך ולומר לו שאת עומדת אחריו בכל דרך בה יבחר. הרי בסוף תמיד הילדים עושים מה שהם רוצים, אז כדאי לפחות לשמור על יחסים טובים ובמקביל לוודא שהם מודעים גם לרגשות האחרים שסביבם. לא לתת להם לחיות באשליה שהכל טוב וכל בחירה היא טובה ולא משפיעה על אחרים.

תודה פרח

במקרה הזה אני מאד רוצה שיבחר מבלי להתחשב ברשגות אחרים,זה אולי העתיד שלו ואולי לא? אבל זה חלק מבית ספרו ואני לא ממש רוצה להשפיע על החלטתו. רק רציתי לתת לו קו מחשבה טוב שידריך אותו להגיע להחלטה ולשלמות. שמחה שאת בסביבה,התגעגעתי

rolan

New member
יונה'לה

בצומת הזו ממש, עדיין לא עמדתי, אך ראיתי גם ראיתי את בנותיי בצמתים דומים שבהם רציתי מאוד להשפיע ולגרום לדברים להיראות אחרת... נדמה לי, ותקני אותי אם אני טועה, שאנחנו צריכים להעביר מסר לילדים שלנו, האומר: אתם מה שאתם, אנחנו כאן כדי ללמד אתכם, לתת לכם כלים ועכשיו, צאו לדרככם. זתומרת....אנחנו כאן כדי לעזור בהתלבטויות, בשאלות ובקשיים, אתם מקבלים את ההחלטה הטובה לכם ביותר, כי אתם כבר בוגרים.... כן, זה מה שרוב האנשים אמרו לך וכך זה למרות שקשה לנו הרבה פעמים לשחרר ולתת להם את העצמאות לה הם זקוקים. גם אם ישגו ויעשו "שטויות", זה יהיה מנסיונם, שהרי אף אחד לא מוכן ללמוד מנסיונו של האחר, כל אחד מפתח לעצמו את שריריו על פי יכולתו. יונה'לה, לכי לאחור, שנים אחורה, ראי איך התפתח התינוק שלך, עשה דברים שבגיל שנתיים שלוש לא חלמת שיעשה, סמכי עליו שהוא מסוגל לקבל על עצמו החלטות ומחויבויות לא קלות וללמוד מהן... בהצלחה

רולנית

מחזירה אותי לתינוקות שלו? מה פרויד היה אומר עליך? שישי שבת סבתא ,אתמול חתונה...והנה היום כבר תינוק..... לענייננו, צודקת כך אני מרגישה,שהדרך היא שלהם ואנחנו כאן לכוון ולהאיר אותה. רולן,אקבל את דרכו,זה בטוח ,רק רציתי להגיד לו משהו חכם. תודה מהלב,ובמיוחד בשבילך

נתי

את מתכוונת לשיחה עם בני? בסוף דיברנו מעט בטלפון,אולי היום נדבר יותר ,בכל מקרה הקשיב לכמה משפטים שלי כגון המצב בשוק וכמובן כמה אני סומכת עליו, ההמשך ידווח כשיחליט.

oehhe

New member
אוכלים?

נכנסתי רק כעת אני רואה שורה של תגובות למטה מיד אקרא אותן אך אענה לפני הכל לא רק להרשות לו לצאת להמליץ לו בחום לצאת הכל כאן לטובה גם עבודה גם רידה מסינורה של אמא יללה, לחתום oehhe רק מאושר

החתולית

New member
יונה תמה...

קראתי את כל השירשור, חשבתי על כך שהילדון שלי רק בן 10.5 חשבתי על כך שלשמחתי הרבה, יש לי עוד זמן רב לפני שאתחיל להתלבט בשאלות כגון זו שלך חשבתי על כך שאיני יכולה לייעץ לך, למרות שמאד הייתי רוצה לתרום לך משהו חשבתי על כך שמהכרותי הקצרה והמאד לא עמוקה איתך, יש לי תחושה שאיך שהוא את תמצאי את הדרך הנכונה לעשות את הדבר הנכון... לכן, אני רק מחזקת את ידייך, ושולחת לך חיבוק חם, ומקווה שהבן יקיר לך ימצא את דרכו שלו בעזרתך...

חתולית

תודה לך על התמיכה ובעיקר על האמון שאת נותנת לי . מקווה להיות כאן בשבילך ברגעי האמת

למעלה