איך אני אמורה להתלבש..?

Crema86

New member
איך אני אמורה להתלבש..?

לפני כחצי שנה הייתי בשיא הרזון שלי 60 קג לאחר דיאטות מאוזנות וגם דיאטת בזק קצרה לקראת תחרות יופי (המקומית ) שהשתתפתי.
אחרי שהתחרות נגמרה כבר לא היה לי אתגר אמיתי לשמור על המשקל .
באותה התקופה הכרתי גם חברה שהיא מלאה-שמנה 95 קג על גובה 1.60.
בהתחלה סלדתי ממנה אבל ככל שלמדתי להכיר אותה יותר למדתי לאהוב אותה באמת .ראיתי במו עיני שלמרות שהיא עם עודף משקל יש לה הרבה ביטחון עצמי, היא מטופחת מבחינה של איפור ועד היום אני מנסה להבין את ההגיון ..
עוד מתחילת ההיכרות ביננו היא הייתה מספרת לי ולחברה שלה איך בנים היו מתחילים איתה באוטובוס. בהתחלה לעגתי לה מבפנים אבל בהמשך ראיתי בזה עובדה קיימת. כיום גם אני רואה בה אישה יפה למרות המשקל שלה. אפילו אני בשיא הרזון שלי לא היה לי את המזל הזה שיתחילו איתי בכל פינה .
לדעתי היא נראית טוב. אומנם יש לה עדשות כחולות אבל כולם מתלהבים מהעיניים שלה והיא מכחישה שאלה עדשות.
לה יש חברה ששוקלת 20 קג יותר ממנה.
עד היום אנחנו צוחקות עליה שהיא לא נשית , לא מטופחת. לובשת בגדים גדולים כמו אוהל-גנסים רחבים, נעלים שחורות כמו של אישה מבוגרת ממש , חולצות לא מחמיאות, לא מתאפרת בכלל והשיער שלה מנופח . היא נראית גברית ולא היא לא לסבית.
היא יוצאת לדייטים אבל כולם נגמרים בדרך כלל בסטוץ. חלקם אפילו חותכים את הדייט עוד לפני שהתחיל.
היא צמאה למצוא חתן אבל היא לא מצליחה. כל מי שניסינו להכיר לה נגעל מאיך שהיא נראית ולא, ולדעתי היא לא מכוערת אבל היא שמנה ומוזנחת .. ניסינו להעביר עליה ביקורת בונה אבל או שבמקרה הטוב היא התעלמה והעבירה נושא או המציאה תירוץ שאין לה כסף שאמרנו לה שהיא צריכה לקנות ביגוד נשי יותר (לא באמת אין לה כסף למשל לאכול במסעדות היא אוכלת תמיד ובכל הזדמנות ובכמויות ) או במקרה הגרוע זה עובר לטונים גבוהים שאנחנו לא חברות אמיתיות.
עד היום התמקדנו בה ..באיך שהיא מתלבשת בצורה זקנה מדי
פתאום אתמול חברה שלי העבירה ביקורת עליי.
הלכנו לחפש תחפושות , מדדנו מחוכים ופתאום נגעלתי מעצמי.עליתי 21 קג -אני שוקלת 81!
כל מחוך שמדדתי נראה עליי זוועה.
ביציאה מחנויות נכנסנו לחנות בגדים. חברה שלי אמרה לי תמדדי את העליונית הכחולה ואמרה שהייתי יכולה לקנות את המחוך הכחול ולשלב.
היא ממש התלהבה לראות אותי עם נעליונית הכחולה עליי.
פתאום היא זרקה הערה באוויר שסוף סוף אני אתלבש בצורה נשית ולא כמו סבתא -אותה ביקורת שהיינו מעבירות על חברתה בת 120 קג.
כזה הייתי בהלם מתגובתה מכייון ש..אני לא בדיוק מתחברת לסגנון הלבוש שלה . מבחינתי ללמוד עליונית מעל גופייה זה קודם כל בעייני נראה לא לטעמי , גם קר ללכת רק עם עליונית וגם זה נראה לי מבוגר מדי .יכול להיות אני טועה? היא גם אמרה לי שאני צריכה לעבור מגינסים לטייצים כי זה מחטב ואני לא מתחברת לזה..
גם אמרתי לה שמחוץ מפורים אני לא יצטרך את העליונית ובסוף גם לא קניתי לא את התחפושת .
היא בגלל העודף משקל שלה שקצת יותר משלי לובשת רק שחור. טייצים שחורים וגופיות שחורות עם כפתורים.
אני לא יכוטלה להגיד שהיא מתלבשת גרוע מצד שני הכל שחור זה גם לא נראה טוב בעין
עד עכשיו אני קצת כועסת על הביקורת שהיא העבירה עליי .
אני מתלבשת זרוק , זאת אומרת אני לא אחת שתתאפר תמיד , אני לובדת טרנינגים ומעיל כחול פרווה עם גינסים ונעלי ספורט.
אני מודעת לכך שאני לא מתלבשת סקסי אבל גם לא בצורה זקנה.
סך הכל לא בצורה אופניתית. רציתי להחזיר את הגלגל אחרה טלהגיד לה שהיא מתלבשת כמו אלמנה
הקיצר אני מתוסכלת. בזמן האחרון אומרים לי שאני נראית בת 30 ואפילו 35 שאני בת 28 ובכלל צעירה בנפשי. שומן מבגר
ששקלתי 60 קג אמרו לי שאני נראית בת 22 כולם בפה אחד
אני עצובה וממורמרת

התחלתי לעבוד בעבודה חדשה בסופר וגם שם התחלתי לקנות אוכל מוכן בהפסקה של חצי שעה שנותנים לי.
אני לא יכולה לאכול כל 3 שעות כמו שהייתי רגילה שהייתי עושה דיאטה.
אני מרגישה אומללה.ץ אני שונאת איך שאני נראית.
חברה שלי אומרת לי שיש לי בעייה פסיכולוגית עם המשקל. היא שמה לב שמאז שהשמנתי לא באה לי לצאת מהבית ליציאות ,פעם הייתי מתאפרת היום גם את זה לא בא לי כי גם ככה אני שמנה..
נכנסתי לדיכאון

Blue Rose

New member
המרדף אחר....

קשה לי לענות לך.
למה?
אני לא חושבת שנכון להשוות את עצמך לאחרים
אני לא חושבת שנכון להעיר לאחרים על המראה שלהם/הסגנון או כל דבר אחר
אני לא חושבת שהאושר ו/או היופי צריכים להמדד לפי המשקל
אני לא אוהבת שחור.
אני לא מתאפרת או מטופחת מבחינת ציפורניים/שיער וכו'- אני עם קוקו רוב הזמן. אני גם לא מתלבשת יפה במיוחד...

אז אני ממש לא בכיוון שלך, רק שאני אוהבת את עצמי מאוד, חושבת שאני יפה, נשואה באושר+2. חיה חיים אידאליים בשבילי. ובין כל השאר אני שוקלת כ- 150 ק"ג.

בין אם את בוחרת בדיאטה או לא- חשוב שתרגישי טוב עם עצמך. קיבלת מנה של ביקורת- כזאת שנתת לא מעט ממנה לחברה אחרת. הבנת שזה לא נעים. אז כשמבקרים אותך או שתתעלמי או שתעני שזה לא מתאים- ואל תבקרי אחרים.

את אולי לא מלכת יופי, אבל כמו שראית במו עינייך- זה לא מה שעושה אדם מאושר או מחוזר. מבטיחה לך שחיוך וביטחון יתנו לך הרבה יותר מכל הכיוונים- גם ב- 60 ק"ג וגם ב- 160 ק"ג וגם הלאה.

תחשבי על זה...

רוזי!

משתתפת2

New member
היי רוזי,

רוצה להגיד לך קודם כל שאני ממש אוהבת את ההודעות שלך!
יצא לי לקרוא גם בעבר כאן ואת מאוד מחזקת.
יחד עם זאת, רציתי להסב את תשומת הלב (לא בקטע של ביקורת, בקטע של זווית אחרת) לכך שכשנמצאים במשקל גבוה ואין זוגיות לא כל שכן ילדים, קשה להגיד לעצמנו את החיזוקים האלה. יש משהו ברווקות שמעמת תמידית עם הנושא הזה של משקל, כי גורמים לך להרגיש שבזה מותנית מציאת האהבה, אחרת בחורים פוסלים (וזו המציאות, מניסיוני העגום...).
ממה שאני קוראת ממך אני חושבת שאת מהווה השראה, באמת. אבל עדיין עבור רובנו, מקסימות, טובות לב וחייכניות ככל שנהיה, די קשה למצוא בן זוג בלי כרטיס ה"מראה", ובכלל זה גם טיפוח...

Blue Rose

New member
אומנם עבר זמן..אבל גם אני הייתי רווקה....

ואנימאמינה שהסיבה שאני הראשונה מבין בנות כיתתי שמצאה זוגיות והתחתנה זה השלמות שלי עם עצמי.
לא מצאתי בקלות. עברתי כמה בני זוג וקשרים קצרים וארוכים יותר, אבל די מהפגישה הראשונה שלנו ידעתי שזה זה.
אני נתקלת בשאלות האלו גם בעת חיפוש עבודה...משהו שלא קשור לזוגיות....
אני שמנה.
אני מקועקעת.
אני לא מתאפרת.
אני לא מסתתרת מאחורי מסכות.
אני אומרת למעסיקים פוטנציאליים- לא מעניין אותי הכסף (קיבוצניקית) - אני באה לעבוד.

אני חושבת שיש בי הרבה שמרתיע, אבל מאמינה שאם אחכה יגיע המקום המתאים. וזה מה שקרה לי מאז ומעולם.
אני מאמינה שהמקום (/הבחור) שלא מתאים לי לא ירצה אותי- ולא משנה הסיבה. מקום שלא רוצה אותי כי אני שמנה- למה שארצה להיות בו? מקום שלא רוצה אותי בגלל הקעקועים / בגלל שלא אכפת לי מכסף/או כל סיבה שלא משנה בכלל...פשוט לא רוצים אותי- אז זה לא המקום בשבילי.
וככה אני מגיעה למקומות שרוצים אותי ואני לא צריכה לעשות מצג שווא, להיות מי שאני לא.
אני בחיים לא אשקר בקו"ח. יש לי אנגלית ברמה גבוהה מאוד, גדלתי עם אנגלית סביבי, אבל למרות שאחרים יקראו לזה שפת אם (גם מעסיקים) אני אומרת שזה ברמה של שפת אם ולא שפת אם. כי אני לא מוכנה לעבוד על המעסיקים שלי- אני לא שמה מסכות.
אז נכון, הרבה ידחו אותי על המקום, הרבה יחליטו לא לקבל אותי במבט ראשון, אבל זה לא מעניין אותי, כי המקום שיקח אותי יקבל עובדת מסורה - כמו שהם יתחייבו אלי- אני אליהם...עוד יותר כי הדרך לשם קשה אז אני מעריכה את המקום הרבה יותר- ויודעת שהם מעריכים אותי.

אני בטוחה שמחוץ לקיבוץ היה לי יותר קשה עם דרך החיים שלי, לשמחתי- אחת מהבחירות שלי זה דרך החיים הקיבוצית, ובזכות זה גם הגעתי להישגים (מנק' המבט שלי) בקיבוץ. ועכשיו...למען האמת ביום ראשון, אחרי שנה וחצי של חיפוש משרה אני מתחילה במקום שמראה הערכה מאוד גבוה מהסביבה שלי....עכשיו יש ציפיות מאוד גבוהות לעמוד בהן, ואני מקווה שאצליח.

ארוך מידי...מקווה שברור ולא איבדתי את קו המחשבה לאורך הדרך...

רוזי!

משתתפת2

New member
בלת"ק (חחח)

נתחיל מהסוף -
האמת חייבת להיאמר - משקל גבוה אכן נותן חזות מבוגרת יותר. אומרת את זה בכאב רב כי לקח לי זמן להגיע להבנה הזו שיש לי גוף כמו של מישהי בת 40 אחרי כמה לידות...
הפתרון הוא לאזן עם השאר - להתלבש קליל וספורטיבי, להתאפר בצורה עדינה - איפור כבד גם הוא מאוד מבגר ולא משנה באיזה משקל, לעשות תספורת מעניינת או גוונים בשיער.
יש לי חברה, רזה ודקיקה. מקפידה להתאפר (לטעמי קצת כבד), ומתלבשת כמעט תמיד אלגנט ואפילו עם עקבים. ואילו אני עם נתונים דומים לחברתך ואצלי הסגנון הרבה יותר פשוט ויומיומי. אז אמנם חברה שלי נראית טוב ומטופחת אבל זה גם "מוסיף" לה כמה שנים. לי הרבה פעמים נותנים קצת פחות ממה שאני, ואני מנחשת שזה בגלל סגנון הלבוש והכל.
בקיצור - תקלילי, בלי קשר למשקל.
עוד דבר, תדעי לך שיש הרבה נשים ברחבי העולם שמפרסמות בלוגי אופנה, והן ממש רחוקות מלהיות רזות. אז מה, זה לא אומר שאי אפשר להיות מטופחת. אל תתלי את האושר שלך במשקל. תתמקדי בבריאות, לא במספרים.
ואגב מחוכים נראים על כל אחת זוועה, אל תטרידי את עצמך בזה ;)

לעניין החברה השלישית: אף אחד לא אוהב שמעבירים עליו ביקורת. יש דברים שצריך להגיע אליהם מתוך הכרה עצמית ובשלות, ודעות מבחוץ יגרמו רק אנטגוניזם. נשמע שזה ככה גם במה שהפניתן כלפיה, וגם במה שמופנה כעת כלפייך.

אביכו100

New member
שלום לכן בנות יקרות ,אשמח להעיר את תשומת ליבכן,

קודם כל - אין דבר פסול בנשים מלאות ושמנות, זה יפה וזה יפה. הכל יפה תלוי - אם יש חיבור וכימיה
.יש המון נשים מלאות ושמנות שיכולות להראות פצצות כמו רזות ולא דווקא "מכוערות"...
קחו את לימור בנדל, אלמה דישי, יש מלא בחורות מלאות שהן יפהפיות, אילולא יעשו להן מסע הכפשות ויגרמו להן להראות כמו אנורקסיות ולהגיע למשקלים שלא בריאים להן ולא מחמיאים להן
.גם ב-120 קילו אפשר להראות מלאה והכרתי בחורות במשקל כזה שנראות נהדר, ואין ספק שרואים את הקסם שחבוי בבחורה האישי - השפע והיופי הם אקסטרה.

למעלה