איך הגעתם לתחום הפולק/קאנטרי?

dutchy16

New member
איך הגעתם לתחום הפולק/קאנטרי?

בארצנו תחום הפולק והקאנטרי הוא, במילים פשוטות, לא מפותח במיוחד :) אך עם זאת יש לו קהל לא קטן. השאלה שלי היא, איך אתם הגעתם לתחום המוזיקה הזה. בהיעדר פתיחות תקשורתית ללהקות מהסוג, בהיעדר פופולריות - בכל זאת מצאתם מכנה משותף. אשמח לשמוע עם איזה זמר/הרכב התחלתם להאזין שהביא אתכם לחקור את התחום, או באיזו דרך הצלחתם לגלות דברים חדשים בתחום. בנוסף, איך בדרך כלל אנשים אחרים מגיבים למוזיקה הזאת מסביבתכם, ואיך אתם חושבים שאפשר לשפר את התדמית שלה בארץ?

AmiTrigger

New member
בוב דילן

בזמנו לאחר המלצות חמות מחבר נתתי המלצה לאלבומו השני של דילן[באמת שאין לי כח לכתוב את השם המלא] ופשוט התמכרתי.

Shakty

New member
הדרך שלי לקאנטרי הייתה מפותלת וארוכה

אחרי שנים שהדבר שהכי קרוב לפולק שהייתי מוכן לגעת בו היה דילן שמעתי את SWEETHEART OF THE RODEO של ה BYRDS - וזה ממש לא בירדס טיפוסי אבל נשביתי בקסמיו - ולאחר שחפרתי קצת הבנתי שמי שהיה אחראי לשינוי בצליל שלהם היה בחור צעיר בשם גרם פארסונס - לאחר ביקור ב ALL MUSIC (זה הHOME PAGE שלי במקום YNET) שמעתי את G.P./Grievous Angel שזה שני תקליטים שאוחדו לדיסק אחד והוא נשאר במערכת ב REPEAT בערך חודשיים. משם הדרך לאמילו האריס הייתה קצרה (שרה איתו באלבום) ומשם ניל יאנג. לג'וני קאש הגעתי מאוחר יותר - וגם היום אני מרגיש שחסר לי ידע עליו. אם זאת ל FOLK התחברתי די מהר ובגיל די צעיר שמעתי את באאז מיטשל פיטר פול ומארי ג'ודי קולינס ריצ'י הוונס (ה NAME DROPPING יכול להמשיך עוד הרבה) הקיצר התחברתי מאוד לצליל של הוילג' הניו יורקי. רק בתקופה האחרונה ירדתי ממש לעומק ההיסטורי של הג'אנר - וודי גאת'רי ומשפחת קארטר - ואני משלים פערים די מהר :)

למעלה