איך הורגים עץ?

revavonet

New member
איך הורגים עץ?

יש לנו בגינה אולמוס שבשנה שעברה נשבר ונפל בצורה מסוכנת, העיריה חייבה טיפול מיידי והעץ נגזם, אבל חוזר לעצמו במהירות.
שכנים מאיימים בתביעה אם יגרם להם שוב נזק ואנו חסרי אונים.
איך אפשר להיפטר מהעץ הזה?
אני אשמח לשתול במקומו משהו אחר ויותר ידידותי לסביבה.

כורתים אותו לאחר קבלת רישיון מפקיד היערות

במקרה שלכם אני מניח שלא תהייה בעיה.
אחרי הכריתה ריסוס הגדם בגרלון וחסל סדר עץ

פקיד היערות

לא מכיר אולמוס. ישנן שתי שיטות של השמדת עץ

ללא שימוש בחומרי הדברה.
שתיהן מבוססות על שימוש עודף בדשן.
האחת: לקבור ליד השורשים שק דשן, הוא ייבש את העץ, מבלי לגרום לנזק אקולוגי מתמשך.
השניה מבוססת על אותו רעיון, על גדם טרי של העץ, יש לערום דשן ולעטוף בעזרת נייר דבק.
גם במקרה הזה, העץ יתיבש.
בשני המיקרים דרושה גם מנה יפה של סבלנות.

jeshu

New member
אום הדשן נשאר בגינה בעודף בנקודה מסויימת גם ישטף למי התהום של כולנו. אם תפנה אותו מהגדם ומסביבת העץ, אז אני מניח שזה לא יזיק (אבל אני עשוי לטעות ותלוי בדשן).

revavonet

New member
האם נכון הדבר שלקדוח בגזע העץ ולהזריק גרלון

יהיה יותר יעיל?
שורשי העץ כבר שולחים שלוחות ללא רסן, וכל האיזור פה מלא בעצים צעירים חדשים.
אנחנו רוצים שהוא יתייבש לחלוטין ואז אולי יהיה אפשר גם לעקור אותו ולשתול במקומו.

revavonet

New member
הבעיה היא שאין גישה לעץ מכל הכיוונים

הוא גדל כך שאין אליו גישה בגלל קקטוס כואב במיוחד שגדל מסביבו ואין אפשרות להגיע לנצרים או לגזום אותו מאוד נמוך במלי להרוס את הקקטוס, ולכן חשבנו על קידוח בגובה שאליו אפשר להגיע.
השאלה היא האם קידוח יהיה יעיל כמו ריסוס?
אני ממש לא רוצה להזיק לצמחיה מסביב

jeshu

New member
פשוט תנסו, מה יש להפסיד? אנחנו נשמח לשמוע איך הלך. רק להיות זהירים עם חומר ההדברה.

גרלון רצוי לא לרסס זה פוגע בסביבה

גרלון הוא חומר חזק וקטלני.
( במקומות שהוא יפגע בקרקע בריכוז מסויים צמחים
מסויימים לא יוכלו להישתל זמן מסויים והקיימים יכולים להיפגע מהרסס )- לך תדע באיזה מרסס תשתמש באיזו, דיזה ואיך תנשוב הרוח באותו יום.
בקיצור לא מומלץ.
אם תרצה אסביר לך איך מייסמים גרלון בזהירות ( הכנת הצמח למריחה, הכנת החומר ויישום ).

תודה טוב שאתה מזהיר, זה כלל ברור עם כל חומר

הדברה, דישון וקומפוסט.
ובכלל בחיים

אנחנו משתמשים הרבה בגרלון, מרסס ביתי טוב של

1 ליטר. מכוונים לזרם דק למניעת תרסיס שגורם לרחף. מרססים נקודתית על הגדם בלבד. כל מתלמד חדש זו אחת העבודות הרשונות שלו בגן.
יש לנו שפע נזקי עשבים (או יותר נכון צמחים לא רצויים למקום המסויים) של אלה אטלנטית. קצת אלביציה ואחרים הנובטים בהצלחה מתחת לשיחיה מבוססת ויום אחד צצים החוצה כבר גדולים

לא הבנתי כל כך מה רשמת לגבי

הצצה מתחת לשיחיות ............
בכל מקרה, לא יודע לאיזה מתלמד אתה נותן לעבוד עם גרלון, מדובר בחומר מסוכן מאוד עם השפעות סביביות ובריאותיות חזקות מאוד.
חומר נדיף שעושה לא מעט נזק. ( ומבלי לפגוע בטח אצל חובבנים שריסוס וטיפול בחומרי הדברה הוא לא לחם חוקם ).
יש שיטות הרבה פחות מסוכנות ( מריחת הגרלון על הגדם, מריחת תמיסת ראונדאפ על הגדם וכו ).
ועוד משהו קטן, הרסס קשור לא רק לזרם היציאה מהמרסס ( את הרסס אינך רואה בעין ) אלא
בעיקר לתנאים כמו מהירות הרוח כיוונה וכו.

אילה אטלנטית נובטת מתחת לשיחיות מבוגרות

וכעבור מספר שנים מציצה מעל לשיח ורק אז, כאשר היא כבר גדולה רואים אותה.
כל עובד חדש שנכנס לעבוד בגן מקבל הכשרה לגבי כל עבודה שהוא מבצע לראשונה.
מי שלא מקצועי לומד לבצע נכון לפני שנכנס לעבודה מעשית.

מאחר וריסוס עשבים הוא מורכב ומחייב הרבה ידע. מקבל שיעור קצר בנושא + חומר קריאה בסיסי, לטובים שמתעניינים גם ספר מעולה של מנשה הורוביץ.
ועובדה שאין אצלנו נזקים מריסוס. מלבד אצל המקצועיים שבננו שעורכים ניסיונות ולפעמים מגזימים בניסוי.
הריסוס כפי שאנחנו עורכים הוא כמו מריחה ללא, כן ללא כל רחף וכאמור ללא נזקים !!

למעלה