איך להמשיך ללמוד ערבית?

איך להמשיך ללמוד ערבית?

שלום לכולם. קודם כל כל הכבוד על היוזמה לפורום ערבית. שיהיה לכולם בהצלחה. יש לי בעיה קטנה עם לימוד השפה הערבית, ואשמח אם תציעו לי אפשרויות לפיתרון. סיימתי ללמוד בבית ספר לפני כשלוש שנים. למדתי ערבית 5 יחידות והוצאתי ציון ממש טוב (96 אם זה מעניין אתכם. אם כבר מדברים על הבגרות, תדעו לכם שהיא ממש קלה, ובאופן כללי ערבית היא שפה קלה ללימוד לדוברי עברית). בינתיים התגייסתי לצבא (לא למודיעין, למרות שהייתי יכול. עזבו, סיפור ארוך ומורכב). העניין הוא שאני רוצה לדעת ערבית טוב, ברמה שאני יכול לתקשר עם אנשים בערבית, שאני אשלוט בה כמו באנגלית. הבעיה היא שאין לי ממש איך לעשות את זה. אנגלית הרבה יותר קל ללמוד - זו שפה שמקיפה אותנו, ושומעים אותה הרבה יותר מערבית. מה שלומדים בבי"ס זה הבסיס, אבל יש אוצר מילים נורא קטן, ואין יותר מדי הזדמנויות לתרגל את השפה "על אמת". יש לכם איזה רעיון איך אוכל ללמוד את השפה ולתרגל אותה? (משרתים איתי כמה דרוזים, אבל לא נראה לי שהם בעניין של ללמד אותי ולדבר איתי בערבית). אני מתנצל מראש אם אני לא אגיב, פשוט אני לא נמצא בבית כל יום, אלא פעם בשבוע-שבועיים (ככה זה, צבא).

אני חושבת שכמו כל שפה,

הכל עניין של חשיפה ותרגול. תנסה להשיג ספרים, לראות תכניות בערבית עם תרגום, אולי סרטים. אני מצאתי שאפילו לדפדף במילוןבאופן אקראי זה די כיף ומעשיר. רק אלו ירחיבו את אוצר המילים שלך, פשוט עניין של תרגול. וחוץ מזה, אנחנו כאן בשביל לעזור אם תצטרך
בהצלחה!

tlingit

New member
../images/Emo17.gif

מנסיוני עם שפות אחרות, כן כדאי לך לדבר עם אנשים דוברי ערבית, אנשים מאד מעריכים את הרצון ללמוד את השפה שלהם ובדרך כלל מוכנים לדבר איתך גם כשבהתחלה זה לאט ולא שוטף ועם הזמן, כשהם רואים שאתה רציני בעניין, הם גם יתקנו אותך ויוסיפו לך ידע, אוצר מילים והקשרים תרבותיים וזה לימוד השפה הטוב ביותר אז אולי לא כולם, אבל אם תנסה, אני בטוחה שתמצא אחד או שניים שישמחו לדבר איתך ואחרי זמן לא כל כך ארוך גם אתה תשתפר וגם האחרים יתרגלו לרעיון ויצטרפו לעניין בצבא זו פשוט האופציה הכי זמינה וחבל לפספס אותה עוד דרך היא להשיג ספר כיס, לא עבה, שבו תוכל לקרא קצת בכל יום זה דורש קצת השקעה יותר של החלטה ועמידה בה אבל עושה פלאים לשימור והרחבת הידע בשפה

למעלה