איך לחבר רמפה או מסילת אופניים למדרגות אבן

kolerabi

New member
אני רוצה לחבר רמפה מעץ לאופניים על מדרגות האבן כמו בתמונות.
המסילה תחובר עם פירזול ברזל זוויתי כלשהו שיחובר למדרגה הראשונה והאחרונה כמו בתמונות.
האם מספיק לקדוח במדרגות ולהכניס דיבלים ג'מבו, כמו בקיר בלוקים, או שצריך איטום נגד מים או אפילו קיבוע עם בטון?

madregot1.jpg
מסילת עץ.png
image.png פירזול.png

רשר

Well-known member
מנהל
חיבור למדרגה מאבן המודבקת לשלד או אולי מונחת על חול אינו יציב מספיק לבטיחות הרוכב,
לכן חבר לריצוף המשטח העליון וכך גם לתחתון, רצוי כמובן לחבר גם למדרגות בדרך במיוחד אם יש מעל ל 5 מדרגות ברצף כדי למנוע תנועת הרמפה לצדדים,
אכן צריך עוגנים בקוטר לפחות 10 מ"מ,
שים לב שלרוב אין קו ישר בין שפת המדרגות השונות בגלל שקיעה וצורת האבן לכן צריך להוסיף משולשי עץ מתחת לרמפה במקומות שאין מגע עם המדרגה (אפשר לחבר משולש עם ברגי עץ מכיוון הרמפה

kolerabi

New member
המסילה מיועדת להוביל את האופניים ביד, אז לא נראה לי שיש כאן עניין של בטיחות הרוכב.
אני מעדיף להימנע מחיבור למשטח העליון והתחתון כדי שלא יהיה שם משהו בולט שעלול להכשיל הולכי רגל שמתקרבים למדרגות.

רשר

Well-known member
מנהל
אכן בשוודיה יסיעו אופניים ביד - בישראל,,,?
אגב בצילום רום המדרגות בנוי מעץ וסביר שהשלח סתם אדמה/חצץ,,

מאחר שזה אמור להחזיק רק את משקל האופניים, דיבל גדול/ג'מבו אחד למעלה ואחד למטה, יעשו את העבודה בלי בעיה. כמובן בהנחה שהבסיס אליו הם מעוגנים מספיק חזק בעצמו (ואינו, לדוגמה, אריח קרמיקה דקיק). ליתר ביטחון, הייתי מכפיל.
אלטרנטיבה - במקום דיבלים, להדביק פלטה לריצפה באמצעות סיקה7, או אפילו "סתם" סיליקון. תלוי בגודל שטח הפנים, וכמה חשובה האפשרות להסיר ללא סימנים.

חן 1111

Active member
אין בעיה לחבר את זה כמו שכתבת, עם דיבלים ג'מבו או אפילו דיבלים רגילים, אבל בורגי נירוסטה שלא יחלידו. זה בהנחה שאף אחד לא ינסה לנסוע על זה עם האופניים, כי זה עלול לערער את המדרגות עצמן.

למעלה