איך עושים את זה??

איך עושים את זה??

הי לכן,
ילדתי תאומים לפני כשבועיים וחצי. היה לי ברור שאניק מהיום הראשון אבל בגלל קיסרי וצורך שלהם לאכול מיד לאחר הלידה- תוכניות לחוד ומעשים לחוד...
מאז, משלבת הנקה ותמל. כלומר מניקה כל אחד בצד ולאחר הנקה מציעה בקבוק, בתקווה לעבור מתישהו להנקה מלאה. אבל- איך עושים את זה??
הם כל כך קטנים (עלו יפה במשקל אבל עדיין לא 3 קילו) ככה שמניקה כל פעם אחד במד ומשלימה בקבוק לפי דרישה. בין 30-60 cc

כבר יומיים שאני מנסה בבקרים רק להניק (כי יש יותר חלב) אבל הם לא רגועים... יוצא מצב שאני מוצאת את עצמי מניקה 5-6 שעות ברצף, לסירוגין. בקושי קמה לפיפי (סליחה), שלא לדבר על אוכל.... הנקה רצופה זה נורמלי?
מעבר לעייפות הנוראית שלי, לא רוצה שיצא מצב שהם לא יקבלו את הכמות שצריכים (למרות שיש חלב)
השאלתי מדלה לקטינה מיד שרה אבל נראה לי שהמנוע שלה גמור. מאיפה יכולה להשכיר את הסימפוני או משאבה אחרת חזקה?
אשמח לשמוע עצות, כי המצב ממש מייאש אותי...
מאוד רוצה להניק אבל זה תמיד כל כך ממושך בתינוקות קטנים?
פליז עזרה...

אל ייאוש!

הי, מההודעה הקודמת על המפגש חשבתי שאת עדיין בהיריון...

נשמע שאת בכיוון הנכון אבל את זקוקה להכוונה. עם תינוקות קטנים זה לוקח זמן. חשוב לא להיכנס לסחרחרת של בקבוקים ותוספות, להגביר חלב, וללמד אותם לינוק.
לאט לאט זה יסתדר, אך את צריכה סבלנות. אני נשמעת לי חזקה ומלאת מוטיבציה וזה טוב!
נתחיל בסוף - מה הבעיה בלקטינה שלקחת ביד שרה? דברי איתם ונסי לראות אם יש אפשרות להחליף, אפילו מסניף אחר.
לגבי סימפוני, אפשר להשכיר סמפוני, זה עולה כסף (לא זול), אפשר ישירות במדלה (בפקס) או בבייבירותם.
מאיפה את בארץ?
כמה שוקלים התינוקות שלך ובאיזה שבוע של ההיריון נולדו?
האם התיעצת עם אשת מקצוע (יועצת הנקה בבית חולים ראתה איך הם נצמדים? ) מדריכה/יועצת הנקה?
חשוב לראות שהם נמצדים נכון, זה המפתח להנקה טובה ומתמשכת, אם הם ייצמדו כמו שצריך, יגרו טוב את השד, הגוף ייצר עוד ועוד חלב בשבילם והם יהיו רגועים, יגדלו
ולא יזדקקו לתוספות.
פני אליי ישירות ואנסה לעזור לך או להפנות אותך.

תודה. תשובות

הי, תודה על התגובה!
אכן התייעצתי עם יועצת הנקה שהדריכה אותי. אני חושבת שהם תופסים בסדר, בהתחשב בגודל שלהם...
הם נולדו בשבוע 35+5 במשקלים 2.3 ו- 2.2 ובחמישה ימים הראשונים ניזונו רק מסימילאק... עד שהצלחתי לבסס אותם ולייצר חלב.
עד כה עלו יפה במשקל והם שוקלים בערך 2.7 אבל מייחסת את זה לסימילק.
אני אכן מרגישה שהם ואני בסחרור של בקבוקים כי לא יכולה בלעדיהם...
וצריכה עצות איך לעשות את זה. במיוחד שמרגישה שהם נשארים רעבים וחסרי מנוח אחרי הנקה, ורוצים השלמה. ניסיתי רק להניק בבקרים, שיש יחסית הרבה חלב אבל מצאתי את עצמי בלופ של הנקה במשך 5 שעות או יותר ונכנעתי בסוף ונתתי בקבוק. זה נורמלי להנקת תאומים?
הבוקר שכרתי משאבת סימפוני מבפקס ותגיע ביום א׳, מקווה שזה יעזור להגביר את התפוקה (ולוקחת 6 חילבה ביום) אבל איך עוברים להנקה מלאה מכאן? בהדרגה? בבת אחת? ממש צריכה עצות/הדרכה.
עוד דבר, עדיין לא מרגישה מוכנה להניק בו זמנית, לא מבחינתם ולא מבחינתי, אבל קורה לא אחת שהם רעבים ביחד... כל עצה תתקבל בברכה. תודה!!!

תודה. תשובות

הי, תודה על התגובה!
אכן התייעצתי עם יועצת הנקה שהדריכה אותי. אני חושבת שהם תופסים בסדר, בהתחשב בגודל שלהם...
הם נולדו בשבוע 35+5 במשקלים 2.3 ו- 2.2 ובחמישה ימים הראשונים ניזונו רק מסימילאק... עד שהצלחתי לבסס אותם ולייצר חלב.
עד כה עלו יפה במשקל והם שוקלים בערך 2.7 אבל מייחסת את זה לסימילק.
אני אכן מרגישה שהם ואני בסחרור של בקבוקים כי לא יכולה בלעדיהם...
וצריכה עצות איך לעשות את זה. במיוחד שמרגישה שהם נשארים רעבים וחסרי מנוח אחרי הנקה, ורוצים השלמה. ניסיתי רק להניק בבקרים, שיש יחסית הרבה חלב אבל מצאתי את עצמי בלופ של הנקה במשך 5 שעות או יותר ונכנעתי בסוף ונתתי בקבוק. זה נורמלי להנקת תאומים?
הבוקר שכרתי משאבת סימפוני מבפקס ותגיע ביום א׳, מקווה שזה יעזור להגביר את התפוקה (ולוקחת 6 חילבה ביום) אבל איך עוברים להנקה מלאה מכאן? בהדרגה? בבת אחת? ממש צריכה עצות/הדרכה.
עוד דבר, עדיין לא מרגישה מוכנה להניק בו זמנית, לא מבחינתם ולא מבחינתי, אבל קורה לא אחת שהם רעבים ביחד... כל עצה תתקבל בברכה. תודה!!!

מעבר להנקה

המעבר להנקה מלאה יהיה בהדרגה, ככל שתצליחי לוודא ולהבין שהם מתחברים נכון ויונקים בצורה אפקטיבית, ככל שהם יתחברו נכון כך הם ינקו יעיל יותר ואז הגוף שלך ייצר יותר חלב. ואז לא תזדקקי לתוספות.
יתכן שכבר עכשיו, הם מתחברים נכון, אם יש לך יועצת הנקה, פני אליה לוודא שהכול בסדר.

לגבי הצורך במתן בקבוק אחרי הנקה:לא תמיד מדובר ברעב אלא בצורך של התינוקות למצוץ. אם יש או אין מספיק חלב, צריך לבדוק לאורך כמה הנקות או כמה ימים בהתאם לכמה משתנים.
את זקוקה לתכנית עבודה מסודרת שבה תדעי איך לנהל את ההנקה מדי יום ביומו. מתי לשאוב, אם לתת תוספת, כמה תוספת ועד.
לגבי הנקה בו זמנית, האם יש לך כרית מתאימה?
לגבי הנקה בסבב והתמשכות שלה לאורך היום - יש ימים כאלה, זה מאוד תלוי.
את מוזמנת להתקשר וננסה לעשות סדר או לשאול כאן.

היי

התחלתי בדיוק כמוך, אותו שבוע, קיסרי, משקלים נמוכים 1.940, 2.400, ושילבתי הרבה זמן הנקה ובקבוקים עד שהגענו להנקה מלאה. ינקו עד גיל שישה חודשים שחזרתי לעבודה. אשמח מאוד לנסות לעזור, את מוזמנת לפנות בפרטי

נשמע כמוני

בשבועים - חודש ראשונים הייתי נותנת כל הזמן תוספת אחרי הנקה של חלב שאוב או תמ"ל. והייתי משלימה בדיוק אותה כמות כמוך.
אני לא יודעת להסביר איך, אבל אחרי שהגיעו למשקל של 3 קילו זה התאזן, פסק, נהיה יותר קל והכי חשוב - יותר ברור כי זה מספיק זמן להכיר את כל אחד מהתינוקות איך הוא אוכל ומה הצרכים שלו.
היום הן בני חודשים, כולו חודש וחצי מאז ששאלתי פה את אותן שאלות כמוך, והיום הכל נראה ומרגיש אחרת.
אמרו לי גם שתינוק אוכל מבקבוק יותר הרבה מאשר הנקה כי זה יותר קל - למרות שיש בזה הרבה הגיון, מצד שני כשהתינוקת אצלי שבעה היא לא מכניסה כלום לפה לא פטמה ולא בקבוק, הבן לעומת זאת יכול למצוץ ולמצוץ אבל מה שכן כשהוא שבע או לא אוכל אלא סתם מוצץ ונרדם, גם בקבוק.
אלו דברים שבחודש הראשון מן הסתם את עדיין לא יודעת, צריך לזמן להכיר, מה גם שהם קטנים עדיין כך כך ומגבשים את עצמם ואת זהותם.

למעלה