אילו בדיקות דם אתן עושות לפני ההחזרה!

שושה669

New member
אילו בדיקות דם אתן עושות לפני ההחזרה!

מעוניינת לדעת מפני שבארץ לא עושים כל בדיקת דם לפני ההחזרה ומה מטרת הבדיקות!
הם מסתמכים רק על אולטראסואונד!!!

חיפשתי בפורום אבל משום מה המנוע חיפוש לא עובד!

תודה לכן

OzzieGirl

New member
מה זאת אומרת "בארץ לא עושים בדיקות דם"

לפני החזרה?
באיזה מסלול את?
אני הייתי בהדסה ועשו בדיקות דם נון סטופ, איזה כל 3-4 ימים, אם צריך ממש לעקוב אחרי משהו, וכל כשבוע אם הכל מתקדם לפי איך שצריך.

בסבב הראשון שלי, היות ולא רציתי את זריקת הדקאפפטיל, נצפו זקיקים קטנים די מוקדם (לא דוכא ה-FSH מספיק רק מה-E2), אז, חוץ מ-E2 ופרוגסטרון שתמיד בודקים, גם בדקו LH ו-FSH אחרי כ-12 ימי מחזור, ואכן הייתה קפיצה שסימנה שסבב זה נחשל והיה צריך להפסיקו.

בסבב שני כבר לקחתי דקא, ובטוח לא היה צריך לבדוק FSH בחצי מחזור (כי הדקא מדכא יצירת FSH הרבה יותר טוב מהסתמכות על רמת E2 גבוהה. חוסם רצפטורים) ובכל זאת בקשתי שיבדקו גם את זה אחרי כ-12 יום, יחד עם כל השאר, והכל היה טוב. E2 כצת נמוך באיזור 300-400, אז דברתי עם הרופא והעלנו בכדור אחד של פרוגינובה ביום (עלה ל-4 ביום), וזה הביא אותי לרמה מעל 500 שהיתה טובה מאוד, ואכן זה סבב מצליח כעת (שבוע 8 ב"ה).

E2 בודקים, כי רוצים לראות שהוא מגיע לגבהים טבעיים מספיקים, לפחות כ-500, ורמה טובה היא שבונה רירית טובה וגם אמורה לעזור בדיכוי ביוץ, ודיכוי עלית FSH.

פרוגסטרון בודקים, למרות שבשלבים לפני ההחזרה, עד שאת לא לוקחת את נרות הפרוגסטרון, אמורים לראות כלום, נמוך מ-1, אבל בודקים כדי לוודא שאכן לא ייצרת פרוגסטרון לבד מאיזה ביוץ, וזה הורס את הסבב, כי רוצים שהרחם תחסף לפרוגסטרון רק בדיוק ב-3 ימים לפני ההחזרה. לא יותר, לא פחות (כדי שגיל הרחם חסופת פרוגסטרון תשווה לגיל העובר בהחזרה, שזה בד"כ 3 ימים).

שושה669

New member
האם הבנתי נכון ?

אני אמורה לבקש מהרופאה לפני ההחזרה בדיקה של E2 לראות שהוא לפחות 500

פרוגסטרון קטן מ 1

כמה ימים לפני ההחזרה?

אני במסלול בארץ הכוונה עושה תרומה בארץ מתורמת מקומית.
הם משום מה מסרבים לעשות בדיקות דם ואומרים לי שבמסלול חו"ל זה שונה.
לא יודעת במה זה שונה אבל הפעם אני מתעקשת לבקש בדיקות.
אני לוקחת דקאפפטיל החל מהיום השני למחזור.
שהתחלתי להסתכרן מול התורמת האולטראסואנד הראה שהכל קשורה.
ביום ראשון נפגשת איתם אשמח שתאשר לי שהבנתי נכון על מנת לבוא מוכנה לפגישה איתם!!
מלא תודה

OzzieGirl

New member
הרבה רואים בבדיקת הרירית את הכי חשוב

לכן הם מבצעים את האולטרא סאונד. לראות שרירית מתפתחת טוב ומגיעה לבין 8-12
האסטרוגן הוא זה שעוזר בגידול הרירית, ולכן יש שלפעמים אולי יגידו שאם נצפתה רירית טובה, אז מה משנה האסטרוגן.
אבל לי היתה רירית מאוד טובה בסבב הראשון (12), ובכל זאת פסלו את הסבב בגלל הזקיק שגדל, וזיהוי עליית LH באמצע מחזור.

אני מניחה שאם לא רואים זקיקים, או ביוץ, ורואים רירית טובה אז אולי יש רופאים שרואים באולטראסאונד כמספיק.

בהדסה בתרומת חו"ל עשו גם בדיקות דם, ואפילו כמה, במשך השבועיים+ של ההכנה, ואני שמחתי על זה.

אני לא רופאה, אבל נראה לי שיתכן מאוד שגם רמות הורמונים שמגיעים איתם להחזרה, ולא רק עובי רירית, יכולים לשחק בהיקלטות, ושמירת העובר בפנים, דרך התמיכה שהם נותנים, על ידי חיכוי המצב הטבעי שקורה בהריון רגיל. ראיתי מספרים אידאליים בפורומים שונים, כולל פורום של הדסה (תשובת רופא). תמיד יתכנו יוצאי מן הכלל שהצליחו עם רמות הורמונים שונות, נמוכות יותר. פה נכנס החשיבות מה כל מסלול מאמין שצריך, ויש כצת שונויות ביניהם, ולכן ידיעה של אחוזי הצלחה של המסלול יכולה לתת איזה תמונה עד כמה הפרוטוקול שהם תומכים בו מצליח באמת.

לגבי הדקאפפטיל - יש פרוטוקול ארוך (זריקה אחת לשריר בעכוז), ויש קצר, שזה כמה זריקות לשכבת שומן, אז לא יודעת איזה את מקבלת, אבל אם זה הארוך, אז איך שהבנתי מהאחיות בהדסה, צריכים לקבל אותו לפני שהתחלת בכלל את המחזור, אח"כ יתכן כבר מאוחר מדי, וצריך לבדוק היטב שלא מבייצים בכמה אולטראסאונדים.
אם לקחת ביום השני למחזור אז אולי זה לא דקאפפטיל ארוך, ואין לי מושג לגבי הקצר מתי לוקחים. יש על זה הרבה תגובות הסטוריות בפורום אז תעשי חיפוש.
אני הייתי מתעקשת לקבל בדיקות דם. היו כמה פעמים שרציתי אף יותר בדיקות ממה שהדסה תכננו לי, אז בקשתי.
אולי בנות אחרות יכולות לכתוב לך איך לעשות דרך הקופה, ולווא דווקא הבית חולים (אני לא דרך קופה). פרטי, בדיקות דם אלה מאוד יקרות.

שושה669

New member
תודה אני אדרוש את הבדיקות

אני לא לוקחת דקאפפטיל ארוך מפני שזה עשה לי איום ונוראה בטיפול הראשון והיינו צריכים להפסיק את הטיפול.
בטיפול נוסף לקחתי גלולות במקום וגם אלו עשו לי בעיות קשות והוציאו את המערך ההורמונלי שלי מאיזון.
כרגע אני לוקחת דקאפפטיל קצר יומי והפסקתי אותו כשבוע לפני השאיבה של התורמת.
האחוזים שלהם בהילל יפה מאוד טובים ואמינים מפני שהנתונים שאני ראיתי אלו הם הנתונים שהם מציגים למשרד הבריאות. אגב הם זהיים לאחוזי הצלחה באסף הרופא.
מה שמציגים במסלולים השונים הם יכולים לכתוב מה שבא להם מפני שאלו נתונים שיווקים ואין על זה כל בקרה.
בכל אופן אותי פחות מעניין אחוזי ההצלחה
הכל טלוי בתור שלי אצל בורא עולם :)

מעניין לדעת : כמה טיפולי תרומה הם עשו עד היום

? יש הריונות ? טוב לדעת שזה מתקדם בארץ..
בכל אופן תדרשי את הבדיקות דם, הן לא פחות חשובות מהאולטרסאונד..
זה תמיד הולך ביחד . את יכולה לעשות אותן גם דרך הקופה, לא צריכה להיות
בעיה עם זה. בהצלחה רבה !!

שושה669

New member
נושא התרומה בארץ עובד הרבה יותר טוב

ממה שהרופאים הפרטיים אוהבים להגיד את זה.
נכון התהתליך שונה וארוך אבל כל הזמן מגיעות תורמות גם להילל יפה וגם לאסף הרופא. הם מקסימים ומאוד רגישים ונותנים לך לבחור ממה שיש באותו רגע בין כמה תורמות.
אני נרשמתי לתרומת ביצית עוד שהייתי בטיפולים IVF כאשר הייתי בטיפול של שנה אצל רופא (אחד התותחים) שאמר לי שהוא מצטער אבל אם אני רוצה להיות אמא אני צריכה תרומת ביצית.
כמובן שרציתי להרוג אותו והתפללתי שישללו לו את הרישיון אבל בין הדמעות בדיוק אושר החוק בארץ ומהרתי להרשם בשתי בתי החולים.
לאחר שנתיים של ניסיונות אין סופיים תיקוות ועכזבות הרופאים סרבו להמשיך לי את הטיפולים שסימתי להתאבל הגיע תורי.
זה היה מדהים! אני התחלתי טיפול בהדסה וימים ספורים לפני שהייתי צריכה להעביר להם את הכסף התקשרו אלי מבית החולים להגיע מפני שיש תורמת מוכנה !

אם הם יתעקשו לא לבדוק בדיקות דם

את יכולה לעשות לבד את הבדיקות דם בקופה ביום של האולטראסאונד. בטח נשארו לך הפניות לבדיקות דם מטיפולים קודמים(זו הפניה רב פעמית ללא תאריך)

OzzieGirl

New member
סליחה שכ"כ הרבה פעם - חשבתי על עוד משהו

אני מאחלת לך את כל ההצלחה בעולם, אבל את צריכה להיות מוכנה שכשעושים החזרה זה לא מיידי אומר שזה נתפש ומצליח. יש הרבה בנות שעשו כמה החזרות עד שהצליח, ואז היות ואין הרבה עוברים, אז רוצים למקסם הצלחה בכל החזרה.

בגלל זה אני רציתי שיהיו בידי כמה שיותר נתונים של סביבת ההחזרה, אם זה עובי רירית, מה קורה בשחלות (נקי מזקיקים), מה הפרופיל ההורמונלי וכו כדי שאם חלילה לא הצליח אז יש איזה נתונים להסתכל ולחשוב אם יתכן והייתה להם השפעה, ואם צריך לשנות משהו מעט בניסיון הבא (להעלות או להוריד מינון הכדורים, אולי להחליף לסוג כדור/פרוטוקול אחר, אולי במקום כדור זריקה, וכו').
אם אין נתונים, אין מה לנסות לכוונן יותר טוב בסבב שני. את בחשכה.

בהדסה עשו כמה בדיקות לראות איך משתנה במשך כל השבועיים, בגלל שזה גם מראה איך את מגיבה לכדורים, אז ראו למשל שעלה האסטרוגן, אבל כשהגיע למעל 500 אז פתאום בדיקה אח"כ ירד, למרות שלא שיניתי מינון, אז הרופא החליט להוסיף עוד כדור סמוך להחזרה כדי שלא יפול לי הרמה.

אם את יכולה בדיקת דם אחת בלבד, אז תעשי קרוב להחזרה. אני עשיתי אחרונה 3 ימים לפני ההחזרה, לפני שלקחתי פרוגסטרון (בבוקר של היום בו עמדתי לקחת פרוגסטרון ראשון) כדי לראות שלא הופיע פרוגסטרון מוקדם מידי (ויבוא רק בגלל הכדורים), ושאסטרוגן טוב.

דרך אגב היו החזרות של בנות עם אסטרוגן בשמיים, אז לא צריך בדיוק 500, אבל הבנתי שעדיף לעבור את הרף הזה.

לאחר ההחזרה ביקשתי באופן מיוחד בדיקת דם נוספת אחרי שבוע כדי לבדוק שרמת הפרוגסטרון מספיקה ונותנת תמיכה טובה לעובר. אם אין מספיק אז זה ממש מכשיל ונופל. באמת הוסיפו לי אחרי הבדיקה עוד נרות פרוגסטרון.

למעלה