אימון או הדרכה...?

stop2smoke

New member
אימון או הדרכה...?

אני בין עבודות ובמשרתי הקודמת הייתי מדריך מכירות בתחום המחשבים(חומרה בעיקר) ראיתי מספר משרות שהכותרת הייתה "דרוש מאמן מכירות" . לאחר בירורים גם מול אותן חברות וגם ברשת אני מבולבל ..האם מאמן אינו מדריך? מדריך הוא גם מאמן? מה בכלל ההבדל בעשיה? כל אותן חברות תארו את התפקיד בסיגנון דומה לרצ"ב... ניסיון של הדרכה / האזנות ומשובים ממוקד מכירות-חובה! הקנייה וחידוד מיומנויות מקצועיות (בשירות ומכירה) מיקצוע ושיפור יכולות המכירה של הנציגים במוקד סיוע למנהל צוות בחניכת נציגים חדשים האזנות ומשובים פרטניים לכל מציג במוקד איתור צרכים הדרכתיים והצפתם באופן שוטף דרישות: ניסיון במכירות ובהדרכה שנה ומעלה- חובה! נסיון בעבודה עם מערכות מידע שונות יכולת חניכה והדרכה, קליטה מהירה, תקתקנות, סבלנות, סדר, משימתיות, יכולת השפעה, יכולת עבודה תחת לחץ, דינאמיות, יכולת וורבלית גבוהה, כריזמטיות

coachingyou

New member
אימון או הדרכה?

נדמה לי כי אותן חברות שכותבות "דרוש מאמן מכירות" פשוט רוצות לייפות את המשרה, לעשות אותה יותר אטרקטיבית. מדריך הוא מדריך ועונה על דרישות התפקיד כפי שהצגת אותן. מאמן הוא מאמן מוסמך אשר למד אימון/ייעוץ ארגוני, השתלם, רכש ניסיון באימון ויכול, בין יתר המיומנויות שלו, לנהל סדנאות בהקשר למכירות והדרכות. אבל בארץ שלנו, לצערי הרב, אנשים משתמשים במילים איך ומתי שמתחשק להם, בהקשרים שהם נכונים/לא נכונים, בתחומים שבעיניהם הם גבוליים ואז נוצר הבלבול הזה. לכן גם רבים קוראים לעצמם 'מאמנים' למרות שלא למדו זאת, אבל מאחר ועדיין אין חוק בנושא - הכל פרוץ. אם אתה מתאים לתאור דרישות התפקיד - לך על זה ולא משנה מה הכותרת. הכותרת היא מילים, התכנים שתכניס לתפקיד הם אשר יהפכו את העשייה שלך להצלחה יותר או הצלחה פחות. בהצלחה בכל מקרה, דורית גן-מור

אני חושב שהכוונה

היא לאדם שיוכל "לחנוך לנער על פי דרכו". ההבדל העצום בין מאמן למדריך הוא בגישה: מדריך מעביר חומר, משתף בידע. מאמן עושה את אותו הדבר אבל מתייחס לאנשים שמולו באופן פרטני ועובד על מה שיותר קשה, מקשיב (אבל מקשיב באמת) לצרכים ולחששות האישיים, מנסח ביחד עם המאומן יכולות וחוזקות ובודק איפה צוואר הבקבוק באופן מדוייק יותר. השאלה היא איפה אתה בכל העניין? האם אתה מוכן/יכול/רוצה להיות יותר במקום של המאמן מאשר במקום של המדריך? חיים

stop2smoke

New member
איפה אני..

כפי שאתה מתאר את הדברים , מתוקף תפקידי הייתי גם מאמן וגם מדריך. איפה אני רוצה להיות.... שאלה שאני מחפש את התשובה לה אך ככל שיותר אני חושב וחוקר נראה לי שה"כובע" של המאמן יותר מתאים לי וזאת אם אני שופט על פי משובים שקיבלתי בעבר ממנהלים ואנשי מכירות שעבדתי איתם אחד על אחד , העוצמות של שביעות הרצון והרושם שנשאר אצלם הוא חזק יותר מאלו שעברו סדנאות או הדרכות בכיתה.(אך אולי זה גם הפורמט שמחליש את העוצמה...?) תודה על דבריך!

ניהול הקריירה שלך

הרי אתה יודע שהתשובה היא גם וגם. מדריך חייב ברגע מסוים להפוך לתלמיד כי הלקוח / החניך הראה לו נקודת מבט שהוא לא חשב עליה קודם. מאמן שמרגיש את החניך שלו תקוע ולא מצליח ליישם טכניקה כזאת או אחרת, חייב לעזוב את "מטרת השיעור" ולהקשיב לחניך כי אולי משהו מטריד אותו ומקשה עליו להפנים. מנהל חייב, ברגע שהוא מבין שמהבחור הזה לא יצא טוב, להמליץ לפטר אותו כי הוא ממש לא איש מכירות וכך הלאה . . המעבר בין כובעים שונים הוא הרי שם המשחק. אף אחד לא יכול להרשות לעצמו להיות רק פונקציה אחת. הכל מתערבב, השאלה היא עד כמה אתה מוכן עם עצמך להבין לעומק מהי המטרה המשמעותית הבאה בקריירה שלך ומשם להבין מהי הסביבה ומהות העבודה המתאימה לך כיום. אז אולי השאלה היא שאלת ניהול הקריירה שלך ?

למעלה