אינטרנט סיבים על תשתית של UNLIMITED

knagent

Member
שלום לכולם,
בשעה טובה אני עובר דירה ומעוניין שיהיה לי אינטרנט סיבים, מה שלא היה לי עד עכשיו.
אבל יש לי צורך בשלושה דברים, שאני מבין שלא כל ספק מאפשר:
1) שאני מקבל מהספק כתובת IPV4 חיצונית ונגישה מבחוץ ולא נמצא מאחורי NAT של הספק. אין צורך ב-IP קבוע אבל שיהיה חיצוני.
2) שאני יכול להשתמש בראוטר שלי והציוד של הספק/תשתית יהיה בתצורה מודם/BRIDGE ולא יתפקד כנתב.
3) שהספק לא יבצע חסימה חלקית/מלאה של תעבורה בהורדות TORRENT וכדומה (לא יודע אם עדיין אקטואלי היום אבל בעבר היה מאוד אקטואלי).

איפה שאני הולך לגור יש תשתית סיבים רק של UNLIMITED ושל HOT (אם אני מבין נכון מדובר באותה תשתית).
נכון לעכשיו אני לקוח של הוט ו-HOTNET ללא סיבים ומרוצה מהאינטרנט שלהם אבל לא מהשירות לקוחות.
מבחינתי הייתי מוכן להמשיך עם הוט אבל הבנתי שבסיבים הם לא מאפשרים לא IP חיצוני ולא ראוטר שלי.
כדי להבין את זה נאלצתי להיות איתם בטלפון כמה שעות כי בשירות לקוחות ואפילו בתמיכה טכנית התקשו מאוד להבין את השאלות שלי.

אם אני מבין נכון, לא כל הספקים עובדים עם התשתית של UNLIMITED, אבל גם אותם הספקים שמופיעים באתר של UNLIMITED זה מספיק. אבל אין לי את הזמן וכוחות הנפש לנהל את השיחה הזאת שעשיתי עם הוט, עם כל הספקים האפשריים.
לכן אשמח אם מישהו יכול לייעץ/להמליץ על ספק שעומד בצרכים שלי.

תודה מראש !

לגבי 1, קרא את השרשור הזה:

לגבי 2 אני חושב שאתה יכול.
אתה יכול לקרוא על זה גם כן בפורום שהאשכול שהפניתי אותך אליו, נמצא בו.

נערך לאחרונה ב:

knagent

Member
רק אוסיף שלא כך כך מזמן הוט או הוטנט כבר שמו אותי מאחורי NAT (בתשתית רגילה, לא סיבים) ואמרו לי שצריך IP קבוע כדי לבטל את זה.
הייתי אפילו מסכים לשלם להם על IP קבוע, אבל בנוסף אמרו שחיבור ב-IP קבוע מוגבל למהירות 100 מגה (ונציג אחר אמר 200 מגה) ואילו אני הייתי על מהירות 500 מגה שלא רציתי לוותר עליה (מה שהיה יותר חשוב לי זה 10 מגה UPLOAD).
לבסוף אחרי המון עצבים הצלחתי להגיע לנציג בכיר שהוציא אותי מה-NAT אבל אמר שאם זה יקרה שוב לא יהיה להם פתרון בשבילי.

אז השאלה שלי - האם בתשתית סיבים במהירויות הגבוהות עדיין קיימת אפשרות של IP קבוע ?
למען הסר ספק - אני לא מתכוון להפעיל שרת מתוך הבית שלי. אבל אני כן זקוק לאינטרנט שאני יכול לשלוט בו ולא לחיבור מסורס ומוגבל.

rafid1

Active member
מנהל
התשובה היא שבד"כ לא תקבל IP חיצוני (חוץ מבב"ל אולי) , אלא בתשלום. מצד שני זה לא כ"כ חשוב לטעמי, כשיש גם IPV6 שהוא תמיד ציבורי.
לגבי אנלימיטד, נסה מול 018. כמעט אצל כולם תקבל היום 10% UPLOAD, למשל 50-500 .

knagent

Member
אני מוכן לשלם מחיר סביר עבור IP חיצוני.
השאלה מהו המחיר ואיזה ספקיות בכלל מאפשרות את זה.
כי בפעם האחרונה שדיברתי עם הוט/הוטנט אמרו שבתשתית סיבים לא מאפשרים גם לא בתשלום.
אבל אני לא בטוח שזה באמת נכון כי נציגי השירות שלהם ברמה כל כך נמוכה שלא בטוח שמבינים מה זה IP חיצוני.

בטזלר (עובדת עם unlimited), IP קבוע עולה 15 ש"ח.
אני מניח שגם אצל האחרים זה אמור להיות סביב המחיר הזה.

rafid1

Active member
מנהל
תתקשר ותשאל. למיטב זכרוני 018 הציעו גם IP קבוע .

knagent

Member
נכון לעכשיו הגעתי לנציג של הוט שאמר שאפשרי אצלם בתשתית סיבים IP קבוע ב-15 ש"ח לחודש וגם ראוטר בתצורת BRIDGE.
אני מעדיף כרגע להישאר איתם, בימים הקרובים נראה אם יעמדו במילה שלהם. אם לא, אתנתק ואחפש ספק אחר. השיחה איתם מוקלטת.

knagent

Member
לצערי הרב הוט לא עמדו במילה שלהם. ההתקנה עברה בשלום וגם IP קבוע קיבלתי (בתשלום כמובן) אבל הנתב לא נכנס למצב BRIDGE בשום אופן. הייתי כמעט שעתיים בטלפון עם הוט שהעבירו אותי מהתמיכה לשירות לקוחות וחוזר חלילה ובסוף כולם הגיעו למסקנה שאין שום אפשרות למצב BRIDGE בתשתית סיבים. לשאלתי איך הנציג הבטיח במפורש שאני מקבל את זה לא הייתה להם תשובה. ניסיתי לשאול אותם לגבי ממיר מדיה וקיבלתי תשובה שהם לא תומכים בזה - ולכן אולי לא יעבוד בכלל ואולי יעבוד אבל לא כמו שצריך. אז באמת חבל ששיקרו לי ועוד גרמו לי להפסיד שעות עבודה אבל לפחות הבנתי מכל זה שהגיע הזמן לעזוב את הוט. אז התנתקתי והזמנתי חיבור של סלקום שמיד אמרו שניתן להשתמש בממיר מדיה ונתב שלי. נראה אם סלקום כן יעמדו במילה.

rafid1

Active member
מנהל
בהצלחה! מעניין אם סלכלום בכלל שמעו על IP קבוע... :p

knagent

Member
אז היום התחברתי לסלקום.
בינתיים קיבלתי מהם שירות מאוד טוב.
רק אתמול בערב התקשרתי והיום הטכנאי שלהם כבר התקין אצלי.
נתנו אפשרות לעשות IP קבוע ב-10 ש"ח לחודש אבל בינתיים אני לא צריך כי גם ה-IP הרגיל שלהם הוא חיצוני ללא NAT.
אמרו מראש שאין בעיה להשתמש בראוטר משלי והם מביאים לי ממיר מדיה ללא תשלום.
גם המחיר יצא בסופו של דבר יותר זול מהוט כי המחיר שאני משלם הוא ללא שכירות ראוטר.

דבר אחד לא ברור לי עדיין ואצטרך לבדוק זאת בימים הקרובים.
דרך הראוטר הישן שלי הצלחתי לקבל רק 100 מגה מהירות.
אחרי ששיניתי את הקושחה של הראוטר ל-OPENWRT הצלחתי לקבל קצת יותר מ-200 מגה.
החבילה שלי היא 600 מגה.
כניסות ה-LAN וה-WAN של הראוטר הם 1 גיגה ולא 100 מגה, בדקתי את זה היום כמה פעמים.
מה שכן מדובר הראוטר כן ישן כי הראוטר היותר חדש נמצא בשימוש אחר בשבוע הקרוב.
אז חיברתי את הכבל רשת ישירות למחשב ללא שום ראוטר.
הייתי צריך להגדיר חיבור PPPOE במחשב כי מסתבר שסלקום עובדים בצורה הזאת ולא מקבלים כתובת IP ישירות מהסיב.
דרך אגב להגדיר חיבור PPPOE ב-WIN11 זה כבר לא כזה פשוט כמו שהיה פעם, אבל אפשרי בהחלט.
הבעיה שגם אז קיבלתי קצת יותר מ-200 מגה.
ובהוט קיבלתי 600 מגה בחיבור כבל רשת לאותו מחשב - רק שזה היה בחיבור לראוטר שלהם שאותו אני כמובן לא רוצה.

כרגע אני לא יכול לבוא בשום טענות לסלקום כי ברגע שאני משתמש בציוד פרטי שלי אז הבעיה יכולה להיות אצלי.
אנסה בימים הקרובים להביא ראוטר יותר נורמלי.
השאלה - איזה ראוטר נחשב מספיק חזק עבור חיבור PPPOE של 600 מגה ? אני שואל רק על חיבור קווי ולא על WIFI.

knagent

Member
מעניין, בבדיקות האחרונות שעשיתי היום המהירות השתפרה והגיעה כמעט ל-400 מגה.

rafid1

Active member
מנהל
תחזור כשתגיע ל 550 ... ;)
אגב, הרבה גם תלוי באיכות הדרייבר של כרטיס הרשת (הקווי) במחשב שלך, והאם הCPU חזק מספיק בעיבודה מולו (שאף CORE לא מגיע ל100% בPERFORMENCE MONITOR) . כל עוד אתה לא בחבילה של 1G (שכבר דומה לLINE RATE של הפורטים) , רוב הנתבים יספקו את הסחורה.

עוד טיפ: נסה להשתמש בתוכנת הבדיקה עם CLI של OOKLA , שמנטרלת תלות בחוזק הדפדפן/גרפיקה.

knagent

Member
תחזור כשתגיע ל 550 ... ;)
אגב, הרבה גם תלוי באיכות הדרייבר של כרטיס הרשת (הקווי) במחשב שלך, והאם הCPU חזק מספיק בעיבודה מולו (שאף CORE לא מגיע ל100% בPERFORMENCE MONITOR) . כל עוד אתה לא בחבילה של 1G (שכבר דומה לLINE RATE של הפורטים) , רוב הנתבים יספקו את הסחורה.

עוד טיפ: נסה להשתמש בתוכנת הבדיקה עם CLI של OOKLA , שמנטרלת תלות בחוזק הדפדפן/גרפיקה.
אני בהחלט מסכים עם מה שאתה אומר.
העניין הוא שעם הסיבים והנתב של הוט, בדיקת המהירות באותו המחשב עם אותו הכרטיס רשת ואותו הדרייבר, הגיעה ישר ל-600 מגה בלי צורך בשום דבר מיוחד.

rafid1

Active member
מנהל
לא חסרים נתבים טובים, huawei wifi ax3 pro למשל או אפילו הפשוט של TP-LINK AX20 . בקריאה שניה, הכותרת היא "סלקום על תשתית אנלימיטד" , למיטב ידיעתי , אנלימיטד עם הספקים של עצמם עובדים ב DHCP. סלקום שעובדים דרכם - לא ? לדעתי יש מצב ש גם הC7 יספיק. אין טעם לרכוש לפני שניסית.

נב: אגב, כשאני בררתי בין סלקום לפרטנר כעת, השימוש בחייגן/PPPOE היתה הסיבה שלא הלכתי עם סלקום...

knagent

Member
לא חסרים נתבים טובים, huawei wifi ax3 pro למשל או אפילו הפשוט של TP-LINK AX20 . בקריאה שניה, הכותרת היא "סלקום על תשתית אנלימיטד" , למיטב ידיעתי , אנלימיטד עם הספקים של עצמם עובדים ב DHCP. סלקום שעובדים דרכם - לא ? לדעתי יש מצב ש גם הC7 יספיק. אין טעם לרכוש לפני שניסית.

נב: אגב, כשאני בררתי בין סלקום לפרטנר כעת, השימוש בחייגן/PPPOE היתה הסיבה שלא הלכתי עם סלקום...
גם אני הייתי מעדיף לבחור בפרטנר, יש לי נסיון יותר טוב איתם לאורך השנים מאשר עם סלקום.
אבל אין תשתית של פרטנר בבניין.
בכל מקרה, גם מהירות 400 על 100 העלאה זה ממש לא רע. אעדכן מה תהיה המהירות עם C7.
תודה !

rafid1

Active member
מנהל
תוכל לבדוק שוב אם צריך מול פרטנר, כעת חתמו שם דיל עם בזקף למכור גם על תשתית של בזק. רק שאז, לא ברור לי אם גם להם יהיה חייגן PPPOE או לא...

rafid1

Active member
מנהל
סלקום/בזק עובדים עם חייגן (pppoe) ואחרים ללא ( DHCP). הנתב (או המחשב) עלולים להתקשות בכך.

knagent

Member
אז זה בדיוק מה שאני רוצה להבין. איזה נתב לא יתקשה עם חיבור PPPOE במהירות גבוהה ?
יש לי נתב TP-Link Archer C7 v5 שמתפנה עוד כמה ימים. האם אמור להספיק או שכדאי לקנות משהו יותר חדש ויותר חזק ?

למעלה