אירופאים מהEU יש כאן

אירופאים מהEU יש כאן ../images/Emo35.gif

לאחרונה עלתה לי בראש מחשבה לצאת קצת לאירופה בגלל כל המצב בארץ. יש לי אזרחות אירופאית מטעם The Republic of Ireland, כלומר שאני יכול לעבור בכל מדינה בEU. יש לי 3 שאלות אליכם
* א) האם יש יתרון לעבוד דווקא באירלנד או שיש אותה משמעות בדיוק לדרכון האירי בכל מדינה אחרת באיחוד האירופאי
* ב) האם יש סיכוי למצוא עבודה שיש בה צורך בעברית גם אם אין לי הכשרה כלשהיא בתחום מסויים (לימודים או הכשרה מקצועית)
* ג) אם נמצאים מחוץ לאיים הבריטיים, האם חייבים ללמוד את השפה המקומית או שאפשר להסתדר רק עם אנגלית
בתודה מראש.

WC

New member
שלושת הכושיות

האסלה אינה חברת איגוד (לפחות לא האיגוד הארופי- איגודים אחרים דווקא כן) אבל היא כן תושבת (חוקית) שלו ויכולה לענות 1)יש לך דרכון אירי- אז אתה יכול לעבוד בכל מדינה ארופאית שהיא חברת איגוד. היתרון של עבודה באירלנד הוא שאתה לא צריך להוציא תעודת תושב מכוון שאתה אזרח. 2)עבודה שעברית תעזור לך בה תמצא בעיקר (אם בכלל) בקהילות היהודיות באירופה- אולי מחפשים מורים לעיברית או אנשים שיעבדו מתוך הקהילה מול סוכניות בארץ. ואולי גם במקומות אחרים- זה דורש בדיקה מעמיקה. 3)ללמוד את השפה המקומית הוא לא עינין של הכרח אלא של צורך. במיוחד במקומות דוברי שפות לטיניות במקורן שדוברי האנגלית מצומצמים הם ונמצעים בעיקר בשגרירויות של מדינות דוברות אנגלית. מקומות כמו צרפת, ספרד, איטליה והנסיכויות הנלוות להן (ואפילו בבלגיה באזורים הוואלונים) אנגלית או דובריה הם מוצר נדיר.במקומות כמו גרמניה, סקנאדינביה, הולנד,ואוליי אפילו שוויץ יש סיכוי יותר גדול של דוברי אנלית - אך גם מסקנה זאת אינה בדוקה. אם אתה מחוץ לבריטניה ואירלנד- מומלץ, בשביל הקלות והנוחיות שלך- ללמוד את השפה המקומית. והיום בכל הערים הגדולות באירופה יש בתי ספר לשפות וקורסים מזורזים בשפת המקום (קורס מוגבר של כשבועיים ויש לך את הבסיס לתקשורת- לא בהכרח מינימלית). חסרה לך כושיה בשביל הסדר WC הלילה הזה הלילה הזה

למעלה