אישה שמנה זכתה: השפילו אותי בכך שצילמו אותי כמייצגת להשמנה

אישה שמנה זכתה: השפילו אותי בכך שצילמו אותי כמייצגת להשמנה

אמנם מדובר על ידיעה די ישנה, אבל מסתבר שבזמנו כדי לייצג את מגיפת ההשמנה פה בארץ בתוכניתה של מיקי חיימוביץ' "על המשקל" - צולמה אישה שמנה שצעדה ברחובות תל אביב., כשהמצלמה מתמקת בבירור דווקא בה, חמרות שהיא לא מש היתה מודעת לכך שמצלמים אותה (ומן הסתם לא נתנה את הסכמתה לשידור). היא הרגישה מושפלת, בעיקר אחרי שהיא ביקשה שהצילומים יוסרו אבל בערוץ 10 השתמשו בהם שנית לשידור כתבה על השמנה. בית המשפט המחוזי לבסוף אישר לה פיצויים אחרי שהיא עירערה על הפסיקה הראשונית שלא תמכה בה.

מעבר לגישה הצפויה שיצה כך אישה שמנה כמייצגת השמנה בלי להתחשב ברגשותיה להופיע כך בטלוויזיה, אני תוהה על שני דברים:
  1. מדוע זה בעצם בסדר לשדר תמונות של אנשים שמנים מחו"ל רק כי מירב הסיכויים שלא יזהו אותם?
  2. למזלה של אותה אישה, היא לפחות זכתה לראות את עצמה מצולמת ולכן יכלה למנוע שידור חוזר של התמונות. אני תוהה עד כמה בעצם יכול להיות מצב שבו יצלמו אותנו בלי ידיעתינו ובלי שנדע על כך - ולא נצפה במקרה התוכנית המדוברת, ולכן גם לא נוכל לבקש שהתמונות יוסרו?

משתתפת2

New member
האמת שזה נכון גם למצבים אחרים.

חלילה כשיש פיגוע ומצלמים פצועים.

לא זוכרת בדיוק מה החוק אומר בנוגע למצבים הנ"ל, אני לא הייתי רוצה שיצלמו אותי ללא רשות בשום מצב.

למעלה