אישור לועדת שילוב

א רויטל

New member
אישור לועדת שילוב

האם חייבים אבחון דידקטי של "ניצן" או אפשר אבחון ע"י מאבחנת פרטית מורה להוראה מתקנת שקבלה תעודה לאחר שלמדה את הקורס/ים הדרוש/ים, על מנת לבקש ועדת שילוב ? 2. עד מתי אפשר לדרוש שילוב במידה ותוצאות האבחונים יוכיחו את חששותי?

מה שחשוב

שהאיבחון יהיה מוכר ע"י משרד החינוך יש להם רשימות של פסיכולוגים "מוכרים" כדאי לבדוק איתם...

זהבה נ

New member
א רויטל שלום וברוכה הבאה לפורום

ועדת שילוב אמורה להסתמך על חומרי אבחון מקצועיים על מנת לתת סיוע ואו שילוב בחינוך הרגיל. אני מאמינה שגם את כאימא היית רוצה את שההחלטות יהיוו הטובות והמקצועיות ביותר לגבי הילדים שלך ולכן אני מאמינה שאם הייתי במקומך הייתי מחפשת את האיש מקצוע הכי מקצועי שאפשר. אני יודעת שאבחון אצל מאבחן דידיקטי מוכר ע"י משרד החינוך ואבחחון של פסיכולוג חינוכי בעל רישיון ממשרך החינוך יהיו כלים חשובים ומספקים את ועדת השילוב. מה שאת מתארת זו מאבחנת דידיקטית שהיא מורה לחינוך מיוחד שלמדה אבחון דידיקטי ויש היום במתי"אות הרבה כאלו והן מקצועיות ועובדות בשיתוף פעולה עם ועדות השילוב, אבל הנושא שווה בדיקה עם מי שאחראי ביישוב שלכם על ועדות השילוב בנוגע לאיש מקצוע הספציפי, כי אני לא מכירה ולא נוהגת להמליץ על אנשי מקצוע ספציפיים. בנוגע לשאלה מספר 2 - חשוב לבקש דיון בוועדת שילוב לפני תחילת שנת הלימודים מהסיבה שישארו שעות שילוב במתי"א, כי כידוע הצרכים רבים יותר מהיצע של שעות השילוב. אכניס לך קישור לנוא הנחיות השילוב ותוכלי לשאוב ממנו עוד מידע חשוב. בהצלחה ואני כאן בכדי לסייע לך תמיד.

למעלה