איתור אסטרטגיה + מה לעשות כשלא מבינים את בעייתי?

איתור אסטרטגיה + מה לעשות כשלא מבינים את בעייתי?

שלום,

נכנסתי לעבודה חדשה - משרה שטומנת בתוכה שימוש במגוון מערכות שלראשונה אני נתקל בהן.
יש לי קושי ללמוד בצורה פרוטלית (כשמסבירים תוך ביצוע), זאת עקב בעיה בזיכרון לטווח קצר.

יש המון רצון טוב מצד המנהל שלי אך העובד שהוצמדתי אליו פשוט לא מבין את הבעיה שלי.
קופץ מדבר לדב, בעוד שאני חייב שלימוד יתבצע בצורה מסודרת ולפי סדר.

אני זקוק הן להכוונה לאסטרטגיה טובה ללימוד עבודה כאשר אין חומר כתוב ואין טוואי מסוים.
וגם אולי אף איך להכווינם כך שידעו איך להסביר לי.

תודה רבה.

lolly87

New member
שלום

איזו אסטרטגיה עזרה לך עד כה ללמוד תוכנות או מערכות אחרות?
הכי טוב להשתמש באסטרטגיה שעזרה לך כבר בעבר.
לגבי העובד, תנסה להסביר לו את הקושי שלך, שאתה חייב שדברים יהיו בצורה מסודרת ולפי סדר. תגיד לו שאתה מבין שלפעמים אנשים אסוציאטיבים וקופצים מדבר לדבר, אבל אתה מבקש שהוא ישתדל להסביר לך בצורה מסודרת, דבר אחר דבר.
אני לא יודעת אם זו אסטרטגיה שעוזרת לך או יכולה לעזור לך, אבל אתה יכול לכתוב לך דברים חשובים. ואם זה רלוונטי למערכות האלה, אולי תתרגל דברים כמה פעמים במידה וזה אפשרי.
אתה גם יכול ליצור לעצמך חומר כתוב, לכתוב את השלבים, איך המערכת פועלת, לייצר לך תרשימים או כל דבר ויזואלי אחר שיכול לעזור לך.
בהצלחה!

אסטרטגיה שעזרה:

1. אם היה מעורבות של כמה תוכנות/מערכות: ידעתי מה תפקיד כל אחת מהן.
2. הסבירו לי תוך עבודה כשאני כותב כמה שיותר מלל ולבסוף מעביר לתרשים זרימה.
------------------------------------------------------
הוצאתי מייל תפוצתי למחלקה בבקשה שברגע שלמישהו יש זמן פנוי אשמח אם יוכל להתעמק איתי על תחום מסוים.
מקווה שאנשים יקבלו את היוזמה.
------------------------------------------------------
כמו שציינת בעצמך, מה שעשוי מאד לעזור לי זה להגיע למצב בו הדברים כתובים לי יותר בקצרה ובתצורה של תרשים.

תודה רבה.

למעלה