אי הופעה לפגישה

badoram

New member
אי הופעה לפגישה

מישהו בקש לקבוע אתי פגישה עסקית. הצעתי לו בכתב שני מועדים. הוא לא ענה. הנחתי שאם לא ענה, הם נוחים לו ויופיע באחד מהם. חיכיתי לו בשני המועדים הללו, ובטלתי תוכניות קודמות. הוא לא הופיע. לאחר המועדים שאלתי מדוע לא הופיע, והוא ענה שלא היו נוחים לו. שאלתי מדוע לא הודיע, לפני המועדים או במהלכם, ולא הייתי מבטל תוכניות; ענה שכל זמן שלא אישר את הפגישה, היא לא מחייבת אותו. מה דעתכם?

בדיוק היום שמעתי

שיחה בין קולגה שלי לעבודה ולקוח (מסוג מסויים) קולגה: - השארתי לך כמה הודעות בטלפון ולא חזרת אלי... לקוח: (בחוסר נעימות) - אני מצטער , לא היה לי נח לחזור אלייך כי לא היו לי התשובות למה שאת מבקשת (בערך) קולגה: (בכעס מהול בחיוך) אפילו לו היית חוזר אלי ואומר X תלכי לעזאזל עם הדרישות שלך , היה יותר טוב מאשר לתת לי להשאיר ככה הודעות בלי תגובה... התגובה מאוד חשובה ולא מנומס שלא להגיב בכלל. כמו שהיא אמרה היום , עדיפה תגובה שלילית מאי תגובה ומהשארת הצד הפונה בחוסר ידיעה. התנהגות כזו יכולה ללמד אותך על דברים נוספים בהתנהגותו (העסקית) האמינה של אותו מישהו לכן לדעתי עליך להסיק את המסקנות ולנתק איתו קשר עסקי אם ניתן. (או אולי להעמיד אותו ב"מבחן נוסף"? ואז להחליט?) המורה שולה מבטיחה (שוב) מאמר נוסף בקרוב (בלי להתחייב על תאריך
)על גינוני נימוס בעסקים....

למעלה