אכיפה סלקטיבית

BravoMan

Active member
אכיפה סלקטיבית

https://www.maariv.co.il/news/law/Article-756869

אז הפלג הירושלמי קיים לוויה עם 400 משתתפים, שצעדו לאורך כל בני ברק, כשאדם נורמלי בת"א לא יכול לצאת יותר מ-100 מטר מביתו בלי לחשוש לקבל קנס.

ומה המשטרה עושה?
כלום בריבוע.

בוא נניח רגע שאנו מקבלים את התירוץ שניסיון לפזר אותם היה גורם לאימותים והחרפת המצב.

מה בדבר קנס למארגנים?

כבר בתחילת ההגבלות, כשנאסרה התקהלות של מעל 100 איש, היו מספר בעלי אולמות אירועים שקיבלו קנסות על כך שהפרו את הנהלים.

אז למה לא לקנוס את מארגני הלוויה?
את זה ניתן היה לעשות גם לאחר שההמון הזועם התפזר.

אבל לא - האנשים האלה הם מעל החוק.
ולמה שלא יהיו? יש להם מאפיה בכנסת שמחזיקה בתפקיד אדם שהלכה למעשה הפך לדיקטטור.

jamejame

New member
הם מכוסים

https://www.kupat.org.il/news/235

וכידוע מי שהצביע בבחירות ג' גם לו מובטחת הגנה.
חבל רק שהוירוס לא שמע על זה, וגם לא שמע על אלוהים. ככה זה. אפשר לרמות אנשים ולסובב את המציאות ככל שתרצו, אי אפשר לרמות מגיפה. מעניין יהיה לשמוע אחרי הכל את האפולוגטיקה החרדית.

hnc

New member
הסכמתי איתך עד שכתבת "לדיקטטור"...

איך דיקטטור כשרק לפני פחות מחודש היו כאן בחירות דמוקרטיות ואם העם היה רוצה היה מוריד אותו מהשילטון, אבל מה לעשות שהעם לא רוצה נכון לעכשיו שנתניהו ילך הביתה?

BravoMan

Active member
העם רוצה, רק שהשיטה שבורה.

ישראל אמורה להיות דמוקרטיה, אבל הלכה למעשה השיטה כאן שבורה:
&nbsp
1. יש יותר מידי מפלגות, מה שפוגע במשילות ויכולת להרכיב קואליציה יציבה.
מפלגות רבות אף לא עוברות את אחוז החסימה ושורפות קולות של בוחרים.
&nbsp
2. יש ציבור שלם שמצביע לפי פקודה, ולא לפי דעה עצמית מבוססת על חשיפה למה שקורה במדינה.
&nbsp
3. המפלגה השלישית בגודלה מורכבת מאנשים שמצהירים בפומבי שהם אויבי המדינה ותומכים באלה שרוצים להשמיד אותנו, וכך לא ניתן לכלול אותם בשום ממשלה לא ימין ולא שמאל.
&nbsp
בהינתן תנאים כאלה, זכינו ל-3 בחירות ברצף ללא שיצא מזה ממשלה.
בבחירות הקודמות, דווקא כחול לבן זכתה להיות מפלגת הרוב.
אחרי הבחירות האחרונות, היה זה גנץ שקיבל את המנדט להרכיב ממשלה.
&nbsp
לולא משבר הקורונה והצורך הדחוף בהנהגה, אתה חושב שהיינו לקראת ממשלה עכשיו?
&nbsp
יש מספיק אנשים בעם שרוצים שביבי ילך הבית, הבעיה היא שבגלל שיטה שבורה הקול שלהם לא מיוצג.
כשיושב ראש הכנסת מסרב לציית לפסיקת בית משפט או לעשות את עבודתו, איך אתה יכול בכלל לדבר על דמוקרטיה, שחייבת את שלטון החוק כדי לעבוד???

hnc

New member
זה כבר סיפור אחר. דיקטטורה זה לא.

מסכים לסעיפים 1 עד 3, אבל לא מסכים שיש מספיק בעם שרוצים שנתניהו ילך הביתה כי אם תוציא את תומכי הטרור מהרשימה המשותפת אז תקבל שרוב העם (58 מנדטים מול 47) רוצים שהוא דווקא יישאר.
כל מי שלא רצה את נתניהו יכל לא לבחור בו בבחירות ואין קשר לזה שבגלל השיטה הקול של מישהו ממתנגדי נתניהו לא הוצג.
העובדה היא שהיו בחירות דמוקרטיות ונתניהו ממשיך נכון לעכשיו בצורה דמוקרטית ולא כדיקטטור.

BravoMan

Active member
לא כדיקטטור?

אני מזכיר לך שכבר שנה ביבי אינו ראש ממשלה נבחר.
הוא מתפקד כראש "ממשלת מעבר", תפקיד שלא היה אמור להמשך יותר מחודש, כי העם הצביע להחליף את הממשלה, באותן בחירות כביכול דמוקרטיות.
&nbsp
ולמרות כל זאת, הוא מנצל סמכויות של שעת חירום, כדי להנהיג פה מהלכים שעד עכשיו ראינו רק בסין או איראן, כמו המעקב המסיבי אחרי אזרחים חפים מפשע דרך טלפונים סלולריים.
&nbsp
אני יודע, תכף תגיד לי שזה "מציל חיים", אבל שים לב איך זה נעשה:
בלי וועדה, בלי בקרה, בולי אישור משפטי אמתי.
הכל תחת תירוצים "אנחנו בחירום".
&nbsp
לא חסר בעולם דוגמאות למנהיגים שנבחרו כביכול בבחירות דמוקרטיות, אבל סרבו לשחרר את השלטון והשתמשו בתחבולות כדי להישאר שם.
&nbsp
ביבי כבר היה אמור ללכת להישפט, אבל הוא ניצל את המשבר כדי לדחות את המשפט שלו!
&nbsp
גם פוטין נבחר בבחירות דמוקרטיות, והממשלה שלו הצביע באופן דמוקרטי לגמרי להשאיר אותו בתפקיד עד 2036.
אתה חושב שרוסיה אינה דיקטטורה?
&nbsp
אני מודה שישראל עדיין לא לגמרי דיקטטורה.
יש עוד סיכוי קלוש שנצא מזה, אבל הוא מאוד קלוש, וכנראה שרק בית משפט חזק יציל אותנו ממצב של "ביבי לנצח".
&nbsp

hnc

New member
הוא מתפקד כראש ממשלת מעבר בהתאם לחוק.

מישהו הרי צריך להיות ראש ממשלה עד שתורכב ממשלה חדשה.
כן, כפי שכתבת אני חושב שהמעקב אחרי אזרחים זה כדי להציל חיים, ואין קשר בין זה לבין רצון כלשהו לדיקטטורה.
מה יתן לו לעקוב אחרי אזרחים?
אתה רואה שחורות, ישראל רחוקה מלהיות דיקטטורה. ישראל היא דמוקרטיה חזקה וכפי שכתבתי כבר רק לפני פחות מחודש היו כאן בחירות דמוקרטיות.
איך "ביבי לנצח" אם לפי ההסכם המתגבש בעוד שנה וחצי גנץ יחליפו?

BravoMan

Active member
נחיה ונראה...

גם אם נעזוב את נושא הדיקטטורה, אף אחד לא באמת בוחר בביבי, כי אין בארץ בחירה ישירה.
&nbsp
בוחרים בליכוד, או בוחרים בימין באופן כללי.
&nbsp
בכנות, אני בעצמי הייתי מצביע ליכוד, לו רק היה מישהו אחר, יותר ימני ונורמלי שעומד בראשה.
אבל ביבי הצליח לחבל בפריימריז ולהישאר בתפקיד, אז עכשיו כל קול לימין (שאני מאוד מזדהה עם חלק מהעמדות שלו), זה בעצם קול לביבי.
&nbsp
אבל זו כבר סתם פוליטיקה ולא קשור לפורום.
&nbsp
באשר למעקב - זה כלי של כל דיקקטור: מישהו מתנגד לך? מפיץ תעמולה נגדך? מפריע לך?
תדע בדיוק אפה הוא, ותטפל בו.

hnc

New member
נתניהו ניצח בפריימריז. לא חיבל. איך הגעת לזה?

עצם הפריימריז עצמם זה משהו שמראה שאין כאן דיקטטורה מצד ביבי אלא להפך, חגיגה של דמוקרטיה שאין אותה במפלגות אחרות.
אתה באמת חושב שנתניהו עשה את המעקב בקשר לקורונה כדי "לטפל" במי שיתנגד לו או יפיץ תעמולה נגדו או יפריע לו?
&nbsp
&nbsp

BravoMan

Active member
חלק לא קטן ממתפקדי המפלגה לא הורשו

להצביע בפריימריז, כי היה ידוע מראש שהם מתנגדים לביבי.
&nbsp
וכן, אני בהחלט חושב שביבי קידם את המעקב לצרכים האישיים שלו.
המשבר נותן לו כיסוי נוח, ויהיה קשה מאוד להסביר לציבור הרחב, ובמיוחד לציבור חובבי ביבי, שהמעקב הזה מסכן אזרחים הרבה יותר ממה שהוא מציל, אפילו אם ביבי בעצמו לא ינצל אותו, אויבי המדינה שלנו (ולא חסר כאלה מסביב) יכולים לנצל אותו.
&nbsp
אני לא הולך לפרט איך בדיוק פה בפורום, אבל בוא נגיד כך:
לתת למשרד הבריאות כלים של שב"כ, זה כמו לתת לחייל מסתערב לעשות ניתוח לב פתוח.
&nbsp
כל אחד מהרשויות האלה אולי מומחה במה שהוא עושה ובכלים בתחום שלו, אבל תערבב אותם, וצפוי לך אסון.

hnc

New member
איך לא הורשו? יש לך קישור שמוכיח זאת?

טוב, אני חושב להפך ממך. אני חושב שמי שבעוד שנה וחצי לא יהיה ראש ממשלה לא יעשה שום דבר עם המעקבים האלה וזה לא יתן לו כלום, כי הוא יודע שבעוד שנה וחצי גנץ יהיה ראש הממשלה.

BravoMan

Active member
בבקשה, קישורים:

https://www.maariv.co.il/elections2019/Article-723097
&nbsp
נראה שהמפלגה סיימה את חברותם של לא מעט חברים בדיוק לפני הפריימריז, כדי לוודא שלא יצביעו, בגלל שהיה ידוע מראש שלא יתמכו בביבי.
&nbsp
יש עוד דיונים על זה פה:
https://rotter.net/forum/scoops1/591884.shtml
&nbsp
אני מבטיח לך שגנץ לא יהיה ראש ממשלה עוד שנה וחצי, וכנראה גם לא יהיה ראש ממשלה בכלל.
&nbsp
ביבי לא יוותר בקלות.
כבר עכשיו הוא היה אמור לעמוד למשפט, אבל הוא דחה אותו למאי (כי למה לא? כל אדם יכול להחליט מתי להישפט, נכון? זכות בסיסית בדמוקרטיה
), ותראה שבמאי הוא ידחה את זה עוד, ובסוף לכל הפחות הוא יסיים את הקדנציה שלו, אולי גם ימשיך לבאה.
&nbsp
כפי שהוא דאג שיסננו מתפקדים מהליכוד שלא תומכים בו, הוא גם ימצא דרך (בטח בחסות המשבר) לסנן שופטים שעלולים להרשיע אותו, מצביעים שמצביעים נגדו, ולך תדע מי עוד.
&nbsp
אתה רוצה אותו בתור ראש ממשלה? הרווחת! הוא יחזיק בתפקיד עד סוף חייו בדרכים לא דרכים.
&nbsp
מדינת ישראל לאומת זאת, הפסידה...

hnc

New member
התכוונתי להתמודדות מול גדעון סער...

אבל לא משנה. הוכחת בקישורים שהבאת מה שגם ידעתי לפני שנתניהו "בן זונה" ואני מעדיף "בן זונה" כזה שייצג אותי בתור ראש ממשלה ולא איזה חננה.
אני אומר שגנץ בעוד שנה וחצי יהיה ראש ממשלה (יש פה חקיקה ובהסכם כפי שראיתי בטלויזיה אם נתניהו מפזר את הממשלה אז גנץ יהיה ראש ממשלת המעבר) ואתה חושב שלא, אז בוא נדבר בעוד שנה וחצי.
אני חושב שנתניהו עשה רבות למען המדינה ושהמצב של ישראל מעולם לא היה יותר טוב, כמובן לפני שבאה עלינו הקורונה המזוינת.

BravoMan

Active member
רואים שאתה לא תושב הדרום...

סבבה, נדבר עוד חצי שנה.

dude101

New member
ז'וז'ו חלסטרה, זה אתה?

מה בן זונה וחננה?
על מה לעזאזל אתה מדבר?
&nbsp
"הוא אולי שקרן ורמאי, אבל הוא שקרן ורמאי שנמצא בצד שלי!" אז אם נניח בצד את העובדה שאתה רוצה להיות מיוצג ע"י שקרן ורמאי, יש פה בעיה יותר עמוקה.
נתניהו לא נמצא בצד שלך ונתניהו לא נמצא בצד של ישראל. ה"בן זונה" לעולם ימצא בצד שלו.

shirai ryu

New member
קנסות לא יעזרו. מדובר באוכלוסייה גדולה. סגר כן יעזור מאוד.

לאכוף את העיר. אף אחד לא ניכנס. אף אחד לא יוצא.
זהו.

מאמין שזה ייצא לפועל.

BravoMan

Active member
סגר יעזור רק אם יצליחו לאכוף אותו.

הבעיה עם מה שקרה בלוויה זה שזה משדר מסר שלא ניתן לאכוף חוקים על האוכלוסייה הזו.
&nbsp
הנה, היום יש כתבה אחרת:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5704786,00.html
&nbsp
איזו גברת חילונית יצא לריצה, לבדה, אומנם בניגוד לחוק אך בלי באמת לסכן מישהו, ועדיין המשטרה עצרה אותה.
&nbsp
כי נגדה היה קל לאכוף את המגבלות, וגם אין לה גב בכנסת.
&nbsp
זה משדר מסר שאפילו בשעת משבר, למדינה יש כוח רק נגד אלה שהם מראש שומרי חוק, או שהם בודדים.

shirai ryu

New member
נגד בודדים הרבה יותר קל

אבל זה משדר לקהילה שלמה.

אם יתפסו חרדי או דתי, לבד, אז מן הסתם שיאכפו את זה.

כשמדובר בהרבה זה לא משנה.

לאישה הזו הגיעה, מה לעשות.

אני מאמין שיאכפו את זה בקרוב, אם לא כבר עושים את זה.
כי הנתונים שם מדאיגים.

BravoMan

Active member
והם מאמינים שאלוהים שומר אליהם ולא צריך להישמע

להוראות.
&nbsp
כל אחד והאמונה שלו.
&nbsp
לאישה הזו לא הגיע.
יכלו לטפל בה בצורה הרבה יותר רגוע וטובה.
&nbsp
אפילו כשנהג עושה עברה על הכביש השוטר יכול לבחור לשחרר אותו עם אזהרה, ובטח שבטח במקרה בו לא היית עברה על חוק רגיל, אלא רק על תקנות חירום שגם ככה נראות מוגזמות לרבים בציבור.
&nbsp
זה משדר מסר שהמדינה מחפשת לפגוע באזרחים שלה במקום להגן מחד, ומפחדת מציבור מסוים מאידך.
&nbsp
אם מקרים כאלה ימשכו, אנחנו נראה אנשים מחלקים אחרים של הציבור מפרים את ההוראות בקבוצות גדולות.
גם ככה בארץ לא סומכים על המשטרה בשיט לפי כל הסקרים, ועכשיו הם מוסיפים עוד סיבות לא לסמוך עליהם.

למעלה