אלוהים, אמונה ואבולוציה

shamon51

New member
אלוהים, אמונה ואבולוציה

אלוהים זו המצאה של בני אדם. במצבים (שלצערי קורים כל יום) במצבים שבהם קורים דברים מיקרים ולא מובנים, ולעיתים מאד לא נעימים (אכזבה) או אכזריים (מחלה וחס וחליליה מוות) בני אדם אפילו החכמים שבה נזקקים ל"הסבר" ואנשי הדת "שמחים" לתת אותו... ומי יכול לעמוד ולהתווכח מול הסבר שאומר: יש אלוהים והוא נורא גדול אי אפשר להבין אותו כי הוא נורא חכם ו בסוף תקבל פצוי בגן עדן תודו שזה הרבה יותר "מפתה" להאמין באלוהים גדול ונורא מאשר באבולוציה = מיקריות = חוסר תכליתיות מאוד קשה להכיר ב"הבל הבלים הכל הבל" ולכן !!! לצערי הרבה "טיפשים" מוכנים לעשות הרבה למען "הבטחות" כאלה (ראה בחדשות כל יום ) לגן עדן ומנסים לרצות את האלוהים שאותו הם לא מבינים והולכים אחרי אנשים שמצהירים שהם "יודעים" מה אלוהים רוצה וטוב לעשות בשבילו ועושים "קופה" על גבם שמעון

neko

New member
דבריך מקובלים עלי, ותתפלא כמה

מתוכם מקובלים גם על הרבה דתיים (בערך הכל חוץ מהשורה הראשונה). בפורום "אתאיזם ודת" כבר נטחנו כל הנושאים הללו עד אפר דק, אתה מוזמם לבקר (פורום מספר 570 על חוגת תפוז).

*GormE*

New member
אתה מציג את זה כל כך רע

כאילו סוחר בשוק מתחרה מול סוחר אחר על חשבון הקונים למי אתה קורא "טיפשים"? אתה עד כדי כך תמים לחשוב שהמאמינים שוללים כל דבר אחר מלבד אלוהים האחד והיחיד? אתה מאמין שכולם עדר? חשבת אולי שהפתרון הקל יכול להיות דרך חיים מצויינת- מנהגי חברה שמאוד תורמים להתפתחותה כמו תרומות לנזקקים וערכי משפחה אפילו אם מאשימים איזה שעיר לעזאזל אחד שיושב לו בנחת בשמיים או במקום לא נודע אחר- מה רע? אם זה מחזק, אם זה מעודד, אז למה לא? מה זה משנה אם הוא לא קיים? אני לא מרקע דתי ואין לי בכלל קשר לדת אבל מה שאני כן יודעת עליה היא שאין לזלזל בה ואפילו לא לרגע, כי יש הרבה חוכמה בתנ"ך שלא קשורה בכלל לאלוהים. אני ממליצה לך לא להיות כל כך יהיר, כי ההיבריס הוא חטא מסוכן, וזה לא אלוהים שיכה עליך ברק אלא העונש לחטא בא מכיוונים הרבה יותר ריאלים

neko

New member
1. זה אכן כך, קיימות "מלחמות"

בין נותני-כשרות שונים ובין "חצרות" ובין מפלגות דתיות למיניהן. בפורום אתאיזם ודת תמצא דוגמאות טובות לכיצד אדם לכאורה אינטלגנטי (לפחות חלקם...) יכול לפלוט שטויות שאין מקומם בעולם כיום ("אם אלוהים היה אומר לי, הייתי מקריב את בני", "ברור שיש כשפים בעולם, פשוט הידע לבצעם עבד", "מה אתם חובשים שכל העולם הזה בא מתא אחד קטן ??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!! מה הוא היה תא קטן 0 ואח"כ אתפוצץ והתרבה 00000000000000000000000 ואז נהיה עולם?", "אם להגיד שיהודי יותר טוב מגוי זה גזענות, אז אני גאה להיות גזעני!" וכו' וכו'...)

*GormE*

New member
ויש גם כאלה...

לא אמרתי שכל דתי הוא חושב, כשם שאני משוכנעת שלא כל איש מדע חושב. מה שכן, אי החשיבה העצמית וההליכה עם העדר (ולא רק בדת אלא כל קבוצה חברתית) גורמת רק לרע, החל מלהקריב את הבן וזה מגיע עד פיגועי התאבדות

amos67

New member
אני כל כך מסכים איתך!!!

האדם הקדמון ראה ברקים, לא ידע להסביר והמציא "משהו" למעלה שגרם לזה. או שמישהו מהם רחמנא ליצלן,התפגר, לא ידעו מה קרה לא אז המציאו את אל המוות. ולגבי אבולוציה, יש כמה דוגמאות נהדרות של דברים שכמעט לא השתנו במורפולוגיה שלהם אלא רק התכווצו עם השנים: עקרבים היו לפני מאות מליוני שנים - אותה צורה וחיו בים. כנימות עלה - נמצאו מאובנים מלפני 50 מליון שנים - אותה צורה רק גולות יותר. ויש עוד הרבה דוגמאות.

למעלה