אלימות מילולית והשלכותיה

mix drix

New member
אלימות מילולית והשלכותיה

כולנו (בני האדם) נושמים את אותו אויר. ולאור זאת כולנו משלמים על זיהומי אויר שונים, רבים ומגוונים, או לחילופין-נהנים מניקיון ורענון האויר. עד כאן אני מקווה שכולם מסכימים. רק שבענין זה ההודעה שלי באה להצביע על זיהום/ניקיון מהיבט קצת אחר שהשפעתו - לתפיסתי לא פחותה מהשפעתם של הגורמים הידועים וה"פופולארים" כמו עשן סיגריות, מפעלי תעשיה, כימיקלים ועוד... אצלי מדובר בזיהום השפה,הלשון. מבחינתי: כל קללה,ניבול פה כזה או אחר,אלימות מילולית כלשהי הנפלטת לאויר מזהמת אותו וכל הנוכחים סופגים את הזיהום. הזיהום מתבטא באללף ואחת צורות. את הזיהום לא ניתן לבדוק במעבדה. אך הנזק ישנו. אני רוצה לפתוח במאבק נגד זיהום האויר הזה ! מי שחושב כמוני שקללות וניבולי פה למינהם מזיקים לא פחות מעשן סיגריות וכיו"ב ואולי יותר שיגיב. שיכתוב. שידבר. החל משטחי גני הילדים, בתי ספר יסודי, מקיפים ובתי ספר להשכלה גבוהה. ברחוב, בתכניות טלויזיה, מופעי בידור... הכל רווי ונגוע בשפה מלוכלכת. בשביל הספורט: תעברו ברחבת מקיף כלשהו בזמן ההפסקה. מכל הכיוונים תשמעו קללות,ניבולי פה, ממש כל מילה שניה. סליחה על הביטוי: אבל "בן זונה" הפך להיות בוקר טוב, אהלן, מה העניינים, להתראות, שלום ועוד מכל עבר שומעים קללות, אפילו בגני הילדים. ומה עושה הצוות החינוכי בנדון? חולף עם הרוח, אה, שטויות, כולם מדברים ככה, מדיבורים לא קורה כלום.. ועוד ועוד. אז הרשו לי. מדיבורים קורה הרבה. הילדים שלנו שומעים סביבם כל הזמן את האלימות המילולית הזו והרשו לי לכוון אתכם למחקר שנתקלתי בו במקרה על נזקי האלימות המילולית שלא מזיקה פחות מאלימות פיזית לשמה. בבקשה: http://www.mamy.co.il/Announcement.aspx?IDA=295

CreazyMom

New member
צודקת בהחלט

אלימות מילולית היא אלימות. יותר קל לא לשים לב אליה כי היא לא משאירה סימנים חיצוניים.

למעלה