אלרגיה לפורמולה חלבית

איללת

New member
אלרגיה לפורמולה חלבית

שלום, האם תתכן אלרגיה למוצרי חלב, כמו יוגורט וחלב, אך לא לסימילאק רגיל (על בסיס חלבון חלב פרה)? אני שואלת משום שהבת שלי (בת שנה) שתתה פעמים ספורות בחייה סימילאק ללא תגובה אלרגית. כשניסיתי לתת לה מוצרי חלב (למעט גבינות צהובות) הגיבה בפריחה סביב הפה. לאחר מכן נתתי לה סימילאק עם תוספת של דייסת שבולת שועל והיא הגיבה בפריחה דומה. הנחתי שמדובר בתגובה לסימילאק אך כיום מסתבר שמגיבה בפריחה לדייסת שבולת שועל על בסיס מים. האם יכול להיות שהפריחה מהסימילאק היתה מהשבולת שועל, ואפשר לשוב לתת לה סימילאק חלבי רגיל? תודה, אילת

אלרגיה למוצרי חלב

בקר טוב בדכ אם יש רק פריחה קלה סביב הפה ללא תופעות אחרות לא מדובר בתופעה אלרגית אלא בגירוי העור שהוא מאד רגיש בפנים במיוחד בילדים עם אטופיק דרמטיטיס. מוצרי חלב מעובדים בד"כ פחות אלרגנים יחסית לחלב ניגר או פורמולה. בכל מקרה נראה לי כדאי שתפני לרופא אלרגיה כדי שיבצע את התבחינים הרלבנטים. בברכה דר' אילן דלאל

איללת

New member
דווקא התייעצתי...

שלום ותודה על התשובה, האמת היא שהתייעצתי עם רופא המומחה באלרגיות, שטען שאין טעם לעשות טסטים כי עצם הפריחה מעידה על תגובה אלרגית ושעליי להמנע מלתת לה מוצרי חלב עד גיל שנתיים-שנתיים וחצי. זה מאד מצמצם את התפריט שאני יכולה להציע לה ובגלל זה אני ממשיכה להניק אותה (על אף שכבר זמן מה אני רוצה להפסיק), כי אני מאד לא מתלהבת מסויה. אתה חושב שאם היא מגיבה רק בפריחה סביב הפה אז יכול להיות שהיא לא אלרגית? תודה, אילת

Almost me

New member
תגובה אלרגית יכולה להופיע יום בהיר

מה שאומר שיכול להיות שלבתקופה שהיא קיבלה תמ"ל היא לא גילתה רגישות ועכשיו כן. הבן שלי למשל טחן אפרסקים בלי שום תגובה אלרגית במשך תקקופה ארוכה ואז יום בהיר אחד הוא "הראה לנו מה זו אלרגיה"

למעלה