אם בחידות עסקינן....

yair24

Member
אם בחידות עסקינן....

בן אדם יורה מאקדח במקביל לקרקע ובו זמנית משחרר כדור מי יפגע ראשון בארץ הכדור שנורה או הכדור ששוחרר? ראו תמונה מצורפת

k4school

New member
חידה מקסימה ואני אתן מפתח ניצחון על

פתרון נכון לחידה זו גם... שימו לב אבל שמדובר בחידה שמיתבססת על חומר הנילמד בבית הספר ולכן אסורה ההישתתפות למורים (בניגוד לשני החידות הקודמות בהם בטוחני כי גם מורים עלולים ליפול בפח) בהצלחה וחג שמח

פגעסוס

Well-known member
תשובה ../images/Emo63.gif

הם אמורים להגיע לקרקע ביחד (אני מזניח את התנגדות האויר). מאחר והיריה היא במקביל לקרקע, אין תוספת (או הפחתה) לתאוצת הנפילה החופשית. כך שלאורך ציר הY הנפילה תהיה בדיוק כמו נפילת הכדור. מכאן נובע ששניהם יגיעו לקרקע ביחד. GYXOIO

k4school

New member
יפה מאוד (בעיקר העובדה שזכרת

לרשום מה אתה מזניח !!!) רציתי לתת לך מפתח ניצחון של הפורום והנה אני רואה שבכלל אינך חבר בפורום ועדיין אין לך תעודת חבר נאמן
אל יאוש מייד נתקן את המעוות... אז... תחילה ברוך הבא לאתר ולפורום
נישמח לראותך לוקח חלק פעיל בפעילותינו הכוללת עזרה לאחרים בלימודים וכמובן שאחרים יעזרו לנו
בין הפעילויות כמו שכבר הבנת ישנם גם פעיולויות פנאי ולאחרונה התחלנו לפרסם חידות מדע לכל.... שם האתר שלנו "המפתח לבית הספר" בשל היותו כלי לפתיחת ההצלחה ללימודים וכן בשל חלוקת מפתחות הצלחה שונים לגולשים (אל תשאל מה עושים עם המפתחות כי רעיונות זה כבר הצד של כולנו) מספר תעודת הגולש הנאמן שלך באתר נקבע על 0021 בילוי מהנה והצלחה בלימודים רונן מנהל האתר ופורום "המפתח לבית הספר" נ.ב. שאלה קטנה שלי... מה היה קורה אם לא היית מזניח את האויר ??? =============================================================== הערה : כגולש חדש בפורום אנא ספר לנו מעט על עצמך בהודעה חדשה

פגעסוס

Well-known member
תודה רבה ../images/Emo63.gif

1. לדעתי אם לא הייתי מזניח ת התנגדות האויר, הכדור היה מגיע לקרקע מהר יותר מהקליע וזאת מהסיבה שצורת הקליע יחסית לציר ה Y (כאשר הוא נורה בצורה אופקית) הינה פחות אוירודינמית מאשר צורה של כדור. אם, לעומת זאת, היינו מפילים את הקליע ואת הכדור (שניהם מאפס תנועה) מאותו הגובה כאשר ראשו של הקליע מופנה כלפי מטה, אני מאמין כי הוא היה מגיע לקרקע ראשון. 2. אינני מורה, אבל גם אינני תלמיד. אם אלו שאינם תלמידים אינם מורשים לענות על השאלות אז אפסיק מיד. 3. את כל הפרטים עלי (אמנם כבר לא מעודכנים מבחינת לימודים, כי הפסקתי ללמוד כרגע) ניתן לראות בכרטיס האישי של תפוז. GYXOIO

k4school

New member
חס וחלילה !!! ../images/Emo13.gif אתה יותר ממוזמן

לקחת חלק בחידונים פשוט ישנם שאלות (בעיקר שאלות שאתם מעלים) שלקוחות בעצם מספרי לימוד ולכן זה לא הוגן לתת למורים לענות.... אבל אנא הרגש חופשי ואפילו הרגש מחוייבות
לקחת חלק בפעילותינו הקטנה ================================================================ הודעת הנהלת הפורום: ==================== אנא הוסיפו את תאיריכ יום ההולדת שלכם בהודעה המתאימה וכמה מילים על עצמכם כדי שנוכל לארגן באתר לוח אירועים (כבר קיים אבל לא מעודכן) הכולל בנוסף לתאריכי מבחנים גם את התאריך שלכם וכך נזכור לחלק לכם מתנות
בכל מקרה אנא הגיבו להודעה גם ללא תאריך ולו כדי שנרגיש שאכן אנו נישמעים כאן

למעלה