אם מהירות האור משתנה עם הזמן, ייתכן שבהתחלת המפץ

אם מהירות האור משתנה עם הזמן, ייתכן שבהתחלת המפץ

הגדול היה לה גודל שונה ממה שהוא היום.

וככל שנחזור מלפני המפץ הגדול המהירות רק תגדל עוד יותר ותשאף לאינסוף!

הברקה של הרגע... אני גאון!
 

guprnds

Member
מהירות האור היא תעודת הזהות האלקטרומגנטית של הואקום

מדוע שתשתנה עם הזמן?
 
מדוע שלא תשתנה עם הזמן?

יש תיאוריות למשל של פיזיקאי פורטוגלי (זה רעיון ישן יחסית), הייתה גם תוכנית על זה פעם... זה שודר בערוץ 33 בתחילת שנות האלפיים. &nbsp חפש varied speed of light theories &nbsp מה לעשות? החכמה לא ניתנה רק ליהודים...
&nbsp
 

guprnds

Member
זה לא עובד כך

אם אתה מעלה רעיון אתה צריך שיהיה מאחריו רציונאל. סימטרייה חבוייה, עיקרון פיזיקלי עמוק, משהו... להעלות רעיונות שאינם קשורים לדבר סתם כך יכול כל מתבגר, וכאלו יש רבבות. פיזיקאי טוב יודע לבור את הבר מן המוץ ולאתר רק את אותו רעיון שיש מאחריו עומק.
 

קולומין

New member
העובדה היא שגם כאשר מודדים את מהירות האור בגלקסיות רחוקות

מקבלים בדיוק את אותו ערך C.
 

קולומין

New member
מדדו בגלקסיות במרחק של מיליארדי שנות אור

ותמיד קיבלו את אותה מהירות. מאחר שאנחנו רואים את הגלקסיות האלה כפי שנראו לפני מיארדי שנים - מתברר שהמהירות לא השתנתה במרחק ובזמן. &nbsp &nbsp
 

guprnds

Member
אני *יודע* את ההיפך הגמור

כלומר מה שאמרתי אינו קישקוש אלא אמת לאמיתה. שים לב, לא טענתי שהרעיון לא בא קודם, אלא שאם יש רעיון ששווה בדיקה הרי שהוא חייב להיות מבוסס על עיקרון יסוד מעניין או תובנה מיוחדת. רעיונות שנשלפים מהשרוול ללא גיבוי "מהבאר העמוקה" דינם להיזרק לפח האשפה.
 

guprnds

Member
עוד דבר,

התורות המרכזיות על מהירות אור משתנה מנפקות פרדיקציה: אורכי גל שונים ינועו במהירויות אור שונות. נערכו בדיקות רבות כדי לנסות ולראות האם יש רמז להבדלים במהירות אורכי הגל השונים וכל הבדיקות שבוצעו עד כה יצאו שליליות.
 

uzi2

Member
בהגדרה - מהירות האור (בריק) לא משתנה עם הזמן

כיום מגדירים מידת אורך לפי מידת זמן ומהירות האור בריק. לפיכך אם בהגדרות הישנות היתה עוד אפשרות היפוטתית שמהירות האור תשתנה בזמן, היום מידת האורך (מטר) היא זאת שתשתנה.
 
למעלה