אממ

ThE uVa

New member
אממ

דבר ראשון-מזל טוב על הפורום. אבל ישר כשראיתי אותו רציתי להגיד לכם שנימוס=צביעות. להתנהג בנימוס זה בעצם להתנהג כאילו אתה מישהו אחר. אם (חס וחלילה טפו טפו טפו חמסה חמסה) תקעתי גרפס באמצע הארוחה אני צריכה להתנצל על זה? זאת אשמתי? זו דרכו של הטבע! זה כמו שאני אתנצל שיש לי עיניים כחולות. או לדבר למישהו בנימוס. זו צביעות. למה שאני לא פשוט אגיד לו מה אני חושבת עליו? זכותי לחשוב מה שאני רוצה. זה בערך כל מה שהיה לי לומר.

חסרת נימוס שכמוך

יש חברות ותרבויות שגרעפס נחשב אקט לא מכובד, שפוגע בזולת. למה? אין לי מושג אבל ככה זה למשל, בתרבות המערבית המתקדמת. יש תרבויות שגם נאדים, הפלצות וכמובן גרעפסים נחשבים דבר טבעי. אם את חיה ורוצה להיות חלק מתרבות מסוימת תתנהגי על פי מה שמקובל באותה חברה, לא נראה לך - - תתנהגי בצורה שלך ואל תתרגשי מזה שתיחשבי לא מנומסת.

ThE uVa

New member
זה שזה ככה,

לא אומר שזה בסדר. ואני כמובן וכמובן לא רוצה לחיות בחברה "מנומסת" כי היא פשוט חברה צבועה. אני לא אוהבת אנשים צבועים.

לא בהכרח

אבל ננסה יותר לפתח את הנושא בעתיד. בקצרה מאוד: העיקרון שמנחה גם אותי הוא לעשות רק מה שאני אוהבת ומה שמתאים לי . אבל יש דברים שיכולים לתרום להרגשה טובה של מי שמולי , ולי זה לא מפריע , אז למה לא? אם יש כאלה שמאוד יפריע לי , אז אני למשל ולצורך הדוגמא , לא אלחץ את ידם גם אם זו מוסכמה חברתית באותה הסיטואציה. כלומר אני לא יוצאת מגדרי להיות מנומסת . אבל חושבת שאם שינוי קטן באופן ההתייחסות שלי לדברים וקצת יותר תשומת לב וכל דבר יכול להיראות אחרת ולגרום להרגשה טובה לפחות לאחד מהצדדים. לי יש הרגשה שהגישה שלך היא מראש קצת של "דפקא" ומרדנות" אופיינית וזה בסדר מבחינתי . מה שמפריע לי בזה זו רק ההכללה וההצהרה מראש על "אנטי" . לפחות נסי לראות ולבדוק כל מקרה לגופו.

שגית11

New member
בואי תדמייני מצב מסויים...

יצאת עם חברות שלך (או חבר שלך) לקולנוע. קניתם פופקורן ושתיה. חבר שלך יושב לידך. מתחיל הסרט.סרט שחיכית לו כל כך הרבה.. מצלצל הטלפון שלו, חבר שלו על הקו והוא מדבר איתו. מפריע לך לראות את הסרט ומפריע לשאר. אבל הוא בשלו. אח"כ כשהוא מסיים לשוחח וצורח על כולם ש"מה קרה, כולו דיברתי רגע.." ואת קוברת את עצמך בכסא טוב.. הוא אוכל איתך את הפופקורן שקניתם. מתחיל להשתעל ושותה מהקולה ותוקע גרפס להזכירך, את בקולנוע מלא בסרט שחיכית לו כ"כ הרבה זמן. אח"כ, כדי שיהיה לו נוח שם רגליים על הכסא שלפניך וכדי שיהיה לך גם נוח זה מאחרויך מחליט גם לשים רגלים על הכסא שלך.. ולסיכומו של עניין, הרי לא תעירי לו כי "נימוסים זה צביעות" נכון? אני יכולה להתחייב, שאם חבר שלך היה מתנהג ככה, היית מעיפה אותו מהרגע הראשון. אני מניחה שאם מישהו היה גורם לך בושה, לא היית מדברת כפי שאת מדברת כעת. את אומרת שתקיעת גרפס, זה משהו שלא שולטים עליו. אולי תינוק לא שולט אבל אחת בגילך אני חושבת שלמדה לשלוט בזה.. ועוד סיטואציה. איך היית מרגישה אילו היית עושה אצלך מסיבה. כל החברים שלך היו מגיעים, כל המשפחה, יושבים סביב השולחן ופתאום החבר הכי טוב שלך, או אחד ההורים שלך תוקע גרפס חזק..???

נזכרתי במשו שרציתי לשאול

אם באמת לא אכפת לך מכלום ואת חושבת שאין סיבה להתנצל אז למה את כל כך בעצם פוחדת לתקוע גרפצ באמצע הארוחה (או אחריה או להפליץ באמצע שיעור התעמלות ליד כולם?) ציטוט ממך : " אם (חס וחלילה טפו טפו טפו חמסה חמסה) תקעתי גרפס ..." אז למה כל ה"טפי" הזה? נקודה למחשבה.

לשולה...

מה המצב הכל טוב? אז ככה: 1. פורום נימוס הוא פורום מיותר... 2. אני, למשל, אין לי בעיה לתקוע גרעפס בחברה... אבל מה שאצלי בחברה זה מקובל ואפילו נחמד... 3. אל תתחילו עכשיו לשלוח לי הודעות ומסרים כי מה זה לא מעניין אותי אני רק נותנת דעה אולי היא לא חיובית אבל בכל זאת... 4. שולה, איזה סיבה הייתה לך לפתוח פורום נימוס? רצית סמכות כלשהי כמנהלת או מה?? אני כבר חצי שנה פלוס מינוס בתפוז ולא נותנים לי לנהל את פורום ציניות ושנינויות ולכן כי לא היה מנהל סגרו אותו! זה היה פורום נחמד! התרכזו שם הצינים... פה מה מתרכז?! המנומסים?! יש כאלה בארץ ישראל? בלי ירידה על אף אחד... 5. מקווה שתקחי לתשומת ליבך...
ב
דניאל

פינקי, בוקר טוב

קודם כל יש מנומסים בארץ ישראל (זן נדיר אולי אבל בכל זאת)... אני חושב שהיותו של פורום כלשהו מיותר או לא היא החלטה של הנהלת הפורומים (להלן: הנהלתה). עצם העובדה שהנהלתה החליטו בעד פתיחה של פורום נימוס מראה שהם לא חולקים את דעתך אלא חולקים עליה. בעניין גרעפסים - ברומא התנהג כרומאי - במקומות ובחברה שבה אנשים לא ייחסו לכך חשיבות, אני מרשה לבטן שלי לפלוט את הגזים העודפים שלה. במקומות ובחברה שבהם אנשים חשים שלא בנוח, אני אאחז את הגזים בבטן או אתנצל אם פליטה מקרית תקרה לה. אולי המורה שולה לא תסכים איתי (לאנשים שונים יש דיעות שונות כמובן) אבל לדעתי האישית תפוז הוא מקום שפתוח לדיונים ופתוח לדיעות שונות זו מזו. בקשר לסיבותיה של המורה שולה לפתוח פורום נימוס - לי אין מושג כמובן. אבל אני מוכרח לציין שדווקא בגלל שבישראל הנימוס הולך ופוחת יש צורך לתת לו פוש קדימה כדי שאנשים יזכרו שמילים פשוטות כמו "תודה" "בבקשה" ו"סליחה" והתנהגות בוגרת ויפה לא עולה להם כסף. אני לא יודע מדוע החליטו בהנהלתה שלא לאפשר לך לנהל את פורום ציניות אבל בדרךך כלל כשהנהלתה מחליטים משהו, יש להם סיבה לכך. אף על פי כן, אני לא רואה איך פורום ציניות מתקשר אל פורום נימוס. שיהיה יום טוב Rogue מהזן הנדיר

למעלה