אנזימים לעיסים

התותים

New member
אנזימים לעיסים

שלום לזוללי האנזימים באשר הם, רק להגיד לכם שיוסטון, האנזימים עליהם רז ותמי ממליצים, הוציאו גרסאות לעיסות לשניים משלושת סוגי האנזימים שלהם (פפטיזייד, זיים-פריים). אמנם, כפי שהובהר לי, קפסולה לא לעיסה אחת שווה 2-3 כדורים לעיסים, אבל יש ביננו כאלה שהילדים שלהם יסכימו רק ללעיסה... (מכירה אחד כזה מקרוב). אשר לסוג השלישי (נו-פנול) - הם יוציאו גם לו גרסה לעיסה בהמשך, אבל לא ידוע מתי. לא יודעת אם יש כאן מישהו שכבר ניסה את זה. אם כן - אנא ספרו, ואם לא - כמה מחברי הפורום (ואני ביניהם) נוכל לספר בקרוב איך הטעם וכו'. אגב, מעניין האם ההודעה הזו שלי תעביר את הפורום לעמוד 2, או שמישהו אחר יהנה מהכבוד? תיכף נראה... לילה טוב (או שנת צהריים טובה אי שם בפלורידה) התותים

אנזימים לעיסים ואיך להסוות טעם

אנחנו ניסינו את האנזימים הלעיסים ויש להם טעם של אנזימים, כלומר, די איכס. יותם סירב לקחת אותם. אני גם לא ממליצה על הגירסה באבקה - יש הרבה יותר חומר לקחת. לעומת זאת הוא מוכן לקחת אנזימים מקפסולות שאנחנו מקפיאים בתוך ריבה. כך אנחנו עושים את זה: לוקחים תבנית קוביות קרח עם 12-14 מקומות ל"קוביות". בהתאם לכמות המקומות פותחים 12-14 פפטיזייד, 12-14 זיים-פריים, ובערך 6-7 נו-פנול. נשמע כמו טירחה רבה אבל זה לוקח לא יותר מ-10 דקות. מערבבים בקופסת ריבה (אני מערבבת בשתי קופסאות של כ-250 גרם כ"א). אנחנו משתמשים בממרח פרות אורגני נטול סוכר, וזה בהחלט מספיק מתוק. אחר כך מחלקים לתבנית ומקפיאים. ההקפאה והטעם המתוק מכסים טוב יותר על טעם האנזימים. בהנחה שהילד לוקח 3-5 פעמים ביום אנזימים, זה מספיק לכמה ימים לפחות. אם הילד מתאהב בטעם ורוצה לאכול את זה בתור חטיף, תנו לו! אנזימים שאוכלים בלי אוכל פועלים גם הם ועוזרים לפעולה תקינה של הגוף. הבריאות של יותם השתפרה פלאים כשהוא אכל אנזימים בין הארוחות לפני השינה. עוד דרך שמצאתי לאחרונה שמתאימה יותר לנסיעות היא לערבב בתוך תמרים. אני לוקחת תמרים ואנזימים בתוך קפסולות ומערבבת במקום. אם רוצים להכין מראש יש להקפיא. בלי הקפאה, האנזימים עובדים מייד ומאבדים את יכולת הפירוק בתוך חצי שעה. אגב, אני משתמשת בתמרים גם כדי להעלים טעם של תוספים מגעילים אחרים. בספר של קארן דה פליס על אנזימים וגם בקבוצה ביאהו יש רעיונות נוספים איך לגרום לאניני הטעם הצעירים שלנו לקחת אנזימים. יש אימהות שמכינות כדורי שוקולד ומקפיאות. ההמלצה היחידה שלי היא לא להקפיא בתוך מאכלי חלב, כי הם מקבלים טעם של קיא די מייד.

התותים

New member
תמי, תודה!

תודה על התשובה המפורטת. אני עדיין מקווה שנצליח עם האנזימים הלעיסים. בניתי על שיתוף הפעולה של הילדון, וגם הנחיה פשוטה לצוות הגן ובכלל שיהיה קל יותר לתת מחוץ לבית. החטיף הקפוא כנראה קפוא מדי לזאטוט שלנו, אבל ננסה את ממרח התמרים שמככב אצלנו גם ככה. המשך שבוע טוב! התותים

למעלה