אני הייתי בין אלה ש...

תותון

New member
אני הייתי בין אלה ש...

ברכות לפתיחת הפורום באמת יפה שתפוז בוחרים להתייחס לנושא כזה טעון וכאוב. אני מקווה שהפורום יעלה ויפרח ויוביל מהפכה בהתיחסות לנושא. אני הייתי בין אלה שלא חשבו כלל על העניין וראו אותו כ``רע הכרחי``. היום אני משוכנע שבעוד 20-30 שנה הדור הבא לא יבין בכלל איך ההורים והסבים יכלו לבצע טקס כזה נוראי ופרימיטיוי. בערך כמו שכבר קרה לחתונה הדתית ובקרוב יקרה לקבורה הדתית זה לא שאני נגד יהדות אבל אני נגד הקנאות והדבקות במסורות שמקומן לא יכירן במציאות המודרנית ברכות גם למנהלת הפורום על ההתמדה וההצלחה

אמיר.

New member
הדבר הכי הכי עתיק ...

הוא ההתנגדות ליהדות ולתורה ... תמיד חשבו שהיהדות `מפגרת`.. זה התחיל עם הפגנים, עבר להלניסטים ומשם לנצרות... אז היו לנו עובדי בעל ועשתורת, מתיונים, מתנצרים צדוקים, שבתאים, פרנקיסטים, רפורמים, גנוסטים וזרטואיסטים אפיקורים ואתיאסטים.... חלקם נעלמו, השאר יעלמו היהדות מתקדמת לאיטה מתאימה את עצמה לשינויים מסביב הכלבים נובחים .. השיירה עוברת.

דיאנה1

New member
נכון, היהדות מתקדמת לאיטה, לכן השלב

האחרון במהפכת המילה, לדעתי האופטימית יש לציין, הוא שינוי מצוות ברית המילה למצווה נטולת פגיעה פיסית, כפי שהשנו מצוות והלכות אחרות ברוח הזמן, כמו הקרבת קורבנות, עין תחת עין וכו`. טוב שאתה מתחיל להבין את זה.

אמיר.

New member
הבה נעדכן אותך.

עין תחת עין - מעולם לא כללה פגיעה פיסית. קרבנות אין בגלל חורבן הבית - במקום זה סתם אוכלים סטייקים. ------------- ההלכה אכן מתקדמת קשורה בטבורה (אופס זה כאב החיתוך ההוא - לא ??) למקורה . כמי שלמד ולומד אני יודע היטב היכן יש התקדמות (קטונתי) אני ממליץ לך בחום ללמוד הלכות. ביחוד שו``תים

למעלה