אני טיפה מבולבלת, אשמח לעזרה.

Tanya 18

New member
אני טיפה מבולבלת, אשמח לעזרה.

צהריים טובים... עוד מאט אני מקבלת את תוצאות הבגרות שלי...[סיימתי י'ב], ואני בטוחה שיהיו כמה מקצועות שאני אצטרך לשפר... כרגע אני משפרת באזרחות, והולך לי ממש טוב...[רק שימשיך ככה], אני משפרת דרך קורס ששלחו אותי...[אנקורי]... יש לי שנה שלמה פנויה על מנת להשלים ציונים, אך יש כמה דברים שאינם ברורים לי: 1. איך אני בדיוק ניגשת להשלים אם אני לומדת לבד?... כלומר, איך נקבעים התאריכים בשביל אנשים כמוני שרוצים לשפר?... האם אני פשוט ניגשנת שנה הבאה עם תלמידי י'ב?... עוד דוגמא, לשון בבית הספר שלי עושים תלמידי י', אם אלמד בבית לשון לבד, וארצה לגשת, האם אני אגש יחד עם תלמידי י'?... הרי, אין תאריכים מיוחדים למשפרים, נכון?... היכן אני יכולה לברר תאריכי הבגרויות הבאות שיהיו על מנת שאחשב כמה זמן יש לי ללמוד להם?... 2. האם יש בשוק ספרים בשביל אנשים שלומדים לבד בבית ואז ניגשים?... אני לא בטוחה שאקח קורסים במקצועות שאני רוצה לשפר, חשבתי ללמוד לבד בבית ולגשת... האם זה אפשרי?... תודה רבה.

תשובות

קודם כל, קבלי ח"ח על ההשקעה והמאמץ והרצון ללמוד לבד על מנת לשפר . שנית - הבה נראה: את תמיד יכולה להירשם לבחינות הבגרות בבית הספר שבו סיימת. רק מה, את צריכה להירשם וכמדומני זה כרוך בתשלום (כי את כבר לא תלמידה מן המניין בבית ספרך הקודם) . מדור בחינות יעדכן אותך מתי מועדי בחינתך כולל מתן אישור להיבחן . רק קחי בחשבון שאינך ניגשת עם ציון שנתי (ציון מגן) . במידה ומדור בחינות לא מעדכן אותך, תמיד את יכולה לברר דרך אתר של משרד החינוך על מועדי הבחינות (חורף וקיץ) . אין תאריכים מיוחדים למשפרים, הם נבחנים באותם התאריכים של כלל התלמידים . רק מה, מוקצה להם חדר /כיתה בנפרד. לגבי לשון - תבררי יתכן ויש לו מעמד מיוחד . בחנויות הספרים יש ספרים להכנה לבגרויות , כמו כן יש תקליטורים שבנדון . ואם יש לך שנה פנויה , תנסי ללכת לבית הספר שלך ולבקש להיות נוכחת בשיעורים (למה לא? כשומעת וולנטארית . ללא חובות של תלמיד , ללא חובות של היבחנות והגשה אלא פשוט כהתכוננות לבחינה ) .

למעלה