אני לא יודעת האם זה הפורום המתאים

natcase1

New member
אני לא יודעת האם זה הפורום המתאים

אך אשאל בכל זאת: האם ניתן לשאול כאן שאלה לגבי Superior Vena Cava fibrosis? תודה מראש.

natcase1

New member
השאלה

אני בת 30 ולפני שנה סיימתי טיפולים כימותרפיים בעקבות לימפומה. בגופי התגלה Superior Vena Cava Syndrome fibrosis כנראה כתוצאה מהמחלה. כעת, ברצוני להיכנס להריון ובהתייעצות עם הרופאים קיבלתי את התשובה שלא ניתן לצפות מה יקרה מאחר והם לא ניתקלו במקרים דומים. יש לציין שהלימפומה בנסיגה מלאה ואני מזריקה קלקסן. האם ההריון יסכן את עצמי ואת העובר?

תשובה

אכן בעייתך אינה שכיחה ולא ניתן לתת תשובה ודאית, וודאי לא באינטרנט מבלי להכיר אותך ולבדוק אותך לעומק. קיים כמובן סיכון תאורטי שמחזור הדם המוגבר בהריון (נפח הדם עולה במהלך ההריון בעשרות אחוזים) יגרום להחמרת הביטוי של הבעיה בוריד הנבוב העליון שלך. אני יכול רק להמליץ מכל הלב על מעקב במרפאה להריון בסיכון גבוה במוסדנו בראשותו של פר' מיכאל קופרמינץ. הריון כזה כדאי לתכנן מראש ולבצע מעקב גניקולוגי וקרדיולוגי (בדיקות אקו לב עוקבות) הדוק מראשיתו. במידה ולא עניתי על שאלתך, את מוזמנת לפנות אלינו שוב אך המעקב וההערכה של מצבך צריכים להתבצע ע'י הגניקולוגים והקרדיולוגים. במידת הצורך הם יפנו אלינו לייעוץ לגבי שאלות שיופיעו במהלך ההריון. רפואה שלמה,

pevnid

New member
Superior Vena Cava fibrosis

כדי לענות אני צריך יותר פרטים. מה היא מחלה בסיסית, איך בוצע אבחנה? בדרך כלל זו מחלה משנית

למעלה