אני לא יודעת מאיפה זה התחיל?-חדשה

אני לא יודעת מאיפה זה התחיל?-חדשה

הי לכם..
בוא נאמר את האמת, מעולם לא חשבתי שאכנס לפורום הזה, מעולם לא חשבתי שאתעמק בסוגיה הזאת, ואגלה שאני חלק ממנה
''הפרעות אכילה'' זה לא אתחיל ככה אפילו, זה התחיל מזה שהיו לי בעיות מעיים(מעי רגיז), כאבי בטן, וסתם קצת לרדת במשקל...
והייתי בדיכאון ולא יכולתי לשלוט ממש על המשקל.
כבר שנתיים מאז שסיימתי תיכון באולפנא(אני דתיה)
נכנסתי לשירות לאומי- ששם ירדתי דרסטי עשיתי דיאטה מיוחדת.. ולקחתי משלשלים, שחשבתי שיעזרו לא חשבתי שזה יזיק ומאז התמכרתי.
היה לי מאוד קשה, הייתי מתה רעב לא הייתי כמעט ואוכלת עצבנית, מלאה ברגשות אשם.
אבל המצב החמיר בחצי שנה האחרונה, בעקבות מקרים שארעו לי.., אפשר לומר אפילו מערכות יחסים עם בנים שערערו לי את הביטחון. אכזבה ממישהו שדחה אותי, ובעקבותיו כתבתי תסריט קולנועי. התמכרתי למשלשלים וסבלתי מעצירויות, היו ימים שפשוט לא הייתי אוכלת רק משלשלת.. לא רציתי לאכול.
הייתי גם סובלת מטחורים(ואני עדיין סובלת)
תבינו שאני חשבתי שבולימיה זה שמקיאים, אני הייתי משלשלת ואם לא הייתי משלשלת הייתי כועסת על עצמי, מתעצבנת מנסה בכוח להוציא, הייתי מרגישה שמנה.
הייתי כל הזמן צועקת שאני שמנה, כל פעם שאני אוכלת.. אני רוצה להקיא.
הכי גרוע מחוץ. לבית- הייתי עוד יותר מרזה.
הגעתי כמעט למשקל של 50 קילו ואני 1.64 בערך..
והמשפחה שלי צעקה עליי שאני אפסיק עם זה, לא הקשבתי.
אחותי קראה לי כבר בולימית.
וההורים החזיקו אותי ביד 'אל תלכי לשירותים, את תהרגי את המעיים'
ואז הכול התגלה לפני כחודש בבדיקת קולנסקופיה.
הרופא אמר שהכול תקין, אבל המעיים שלי עצלות מכל המשלשלים הוא אמר שאני הרגתי את עצמי, כמעט יכולתי למות..
אח''כ התחלתי לבכות..
ובאמת סבלתי 5 ימים אח'כ מעצירויות מאוד קשה, שוב לקחתי משלשלים שוב צעקו עליי אבל יומיים אחכ הכול יצא, וכבר הבנתי אז שהבעיה היא נפשית.
כי כל פעם שהוצאתי הרגשתי טוב עם עצמי, וגם באותם ימים התחלתי לבלוס בכמויות בלתי נשלטות.. ורציתי להקיא.
אני באמת לא יודעת איך הגעתי למצב הזה?
סבלתי מזה באופו תדיר חצי שנה
אני לא יודעת מה לומר.. ועדיין אני מרגישה שמנה והלב כואב.. ושאני חושבת על מה שגרמתי הלב שלי נשבר לרסיסים.
לפחות עכשיו אני יודעת עדיף להיות שמן מאשר לקחת משלשלים ולהרוג ת עצמך.
עדיף עצירות במקום תוספי מזו.
בגלל הבעיה שלי הציעו לי שאני אלך למרכז להפרעות אכילה מישהו מכיר מרכז טוב?
וסתם אני זקוקה לייעוצים, ועזרה

תודה רבה לכם

קולדון

New member
טריגר (גם מעליי- טריגר קשה)

היי יקרה,
נשמע שהסתבכת.
להתמכר למשלשלים מוסיף מעבר קשיים הפיזים והנפשיים שמלווים את כל הפרעות האכילה, את האלמנט של גמילה. הגוף צריך להתרגל לעכל בעצמו, ולפעמים במקרים מסויימים זה אכן נהיה מאוד קשה ואפילו גם בלי אפשרי לעכל בעצמך.

זה לא פשוט, הגוף משתגע ועושה בלאגן, אבל זה כן אפשרי להחלים ולשקם אותו.

רופאה המשפחה יכול להפנות אותך למרכז להפרעות אכילה שעובד עם קופת החולים שלך, ולתת לך הפניה.

טיפול פרטי זו גם אופציה, מאיזה איזור את בארץ? אולי תוכלי לקבל המלצות אם תהיי יותר ספציפית.

***אנא קראי את תקנון הפורום המופיע במאמרים. לא מציינים כאן משקלים, למשל, והודעות קשות (כמו זו שפרסמת) מציינים "טריגר" בכותרת. בתקנון עצמו מפורטים הכללים :)

למעלה