אני לא מצליחה להתרכז

שלגיה**

New member
אני לא מצליחה להתרכז

העבודה שיש לי להגיש תקועה לי בגרון המון זמן.. סגרתי את המחשב לכמה שעות והתחלתי לכתוב אותה (חשבתי שאם המחשב יהיה סגור אני לא אתפתה להכנס לרשת...) ובסוף נכנסתי... אולי יש לכם עצות איך אני בדיוק מתרכזת בלימודים...אני די OUT בעניין הזה עכשיו מה שלא קורה לי בד"כ...טוב נו תקופה קשה אבל אולי בכל זאת עצות זהב מכן לא יזיקו...

bell_bell

New member
טוב, אז ככה...

בתור אחת עם "קוצים בישבן" שהעבירה את כל תקופת הלימודים במאבקים עצמיים קשים, אני יכולה להציע לך כמה טיפים שלי עזרו מאוד: 1.להכין לו"ז מדוייק (אני הכנתי בד"כ לשבוע מראש), מחולק לשעות, עם תכנון זמן לעבודה,לספורט,למנוחה לאוכל לנסיעות וכו´ כתוב שחור על גבי לבן ותלוי מול העיניים... מכניס תחושה של "מסגרת" שיותר קל לעמוד בה מאשר במשהו פחות מוחשי... וגם עוזר לחלק זמן בצורה יעילה,ולתת סדר עדיפות לדברים שחייבים לעשות... 2.חשוב ביותר - לחלק את הזמן ל"מנות" קטנות - אני הייתי מוותרת מראש על משימות כמו "3 שעות לכתיבת עבודה" והייתי מתכננת ,שוב מראש, הפסקה קטנה מדי פעם (פעם בשעה, פעם בחצי שעה אפילו אם צריך...) כי כשמתיישבים על משהו ויודעים שצריך להתרכז רק חצי שעה ואז אפשר לקום ולראות טלוויזיה או להכנס למחשב - הזמן עובר הרבה יותר מהר והרבה יותר קל להתרכז... 3.חוץ מזה, אני תמיד הייתי לומדת עם טלוויזה ורדיו פתוחים לידי (עם ווליום) ככה לא הייתי מצליחה לשמוע אף אחד מהם,וגם לא שמעתי רעשים מהבית ודברים שהיו יכולים להסיח את דעתי... אבל זה רק סטייה אישית שלי... היום הייתי ממליצה על רדיו עם גלגל"צ, או דיסקים של מוסיקה טובה.. טוב, זה היה ככה בשלוף,אני אנסה להזכר בעוד רעיונות...

למעלה