אני מבין אותכם אבל.....

niruzu

New member
אני מבין אותכם אבל.....

קודם כל לפני שאני מתחיל חשוב לי לציין שאני מאוד מכבד ומעריך אנשים שבאמת הולכים אחרי אמונתם מצפונם והאידיאולוגיה שלהם, כל עוד כמובן הם לא עושים משהו קיצוני.בקיצור אני מעריך אתכם. אני שמאלני. שמאלני ציוני לפי כמה אנשים שאני מכיר. אני נגד מלחמה. כל מלחמה. אני לא נגד הגנה עצמית. אני בעיקר נגד המלחמה כיום ביננו לפלשתינים. למרות זאת אני רציתי ללכת לצבא. רציתי אפילו לשרת ביחידה קרבית ושאפתי להגיע שם הכי רחוק שאפשר. וכן למרות שאני נגד מלחמה הייתי מוכן לעשות כל דבר כל עוד הפקודה הייתה חוקית. כן גם להרוג מחבלים. יש לנו חובה מוסרית למדינה שלנו. זה מעל הכל לדעתי. ולמרות שאני נגד ראש הממשלה המכהן ולמרות שאני נגד ההתנחלויות הייתי מוכן למות כדי להגן על כל אחד מהיושבים שם. מדינת ישראל נותנת לנו ביטחון ומקום לחיות בו בלי להרגיש נרדפים רק כי אנו יהודים. בלי מדינת ישראל רובנו לא היינו חיים. או לחילופין חיים בפחד מתמיד או פשוט שוכחים מהזהות שלנו ומנסים להתמזג בין מדינות אחרות. אני מרגיש שבגלל זה עליי לתרום שלוש שנים מחיי למדינה. ולהגן עליה. אני מרגיש שאני חייב את זה לחיילים שמתו כדי להגן על המדינה שלנו לחיילים שמתים כיום כדי להגן עלינו. הערך החשוב ביותר הוא חיי אדם. אבל ואני מדגיש אבל צריכים להגן על עצמנו וזה כולל לצערי הרג של אנשים אחרים. מחבלים. וחפי הפשע שנהרגים-זה קורה בכל מלחמה. לא מצב שצריך לקבל. אבל מצב נתון. פצפיזם זה דבר נפלא. לא במדינתנו לצערי. לא כיום. הקם להורגך השכם להורגו. ואם באמת בוער לכם לא לגעת בנשק. תורידו פרופיל לכו להיות גובניקים. אל תשתמטו. לא מכובד לא לכם לא למדינה. עדיין אתם גם צריכים לתרום. אני יודע שרוב הפצפיסטים כן מתגייסים או עושים שרות לאומי. דיברתי אל המיעוט.

zacki

New member
זה כבר עניין של עמדה פוליטית ../images/Emo41.gif

אני מאוד מכבד את דבריך מכיוון שרואים שהם נובעים משיקול דעת מעמיק. ואכן, יש המון פציפיסטים שחושבים כמוך. הם רואים שמלחמה היא דבר מיותר, אבל מצד שני, מודעים למצב: יש כאן טרור, וחייבים להילחם פה. מולם, יש פציפיסטים שנוסף על התנגדותם למלחמה, חושבים שישראל מבצעת פשעי מלחמה בעם הפלסטיני, ולכן, מבחינתם, גם במצב הנוכחי יש מקום לפציפיזם.

Neta558

New member
זה לא שחור ולבן

הקשת הפצפיסטית היא הרבה יותר רחבה, זה לא רק פצפיסטים שמוכנים להלחם מול פצפיסטים שחושבים שנעשים פה פשעי מלחמה

למעלה