אני ממש אשמח שתתייחסו להודעה שלי

SugarMm

New member
אני ממש אשמח שתתייחסו להודעה שלי../images/Emo13.gif

היי לכם! אני ממש רוצה לשאול שאלה כזו ולייחס אותה לסוד - וגם לשמוע מה יש לכם להגיד בנושא. ובכן, אני בחור בן 20 פלוס, ואני עברתי תהליך מודעות עצמי מאוד מאסיבי בשנים האחרונות. זה התחיל מהסוד והמשיך בקריאת הספר "כוחו של התת מודע" והמשיך במאמרים ועוד ועוד... סבלתי מדימוי עצמי נמוך וחוסר ביטחון שנבע מבעיות בילדות, חוסר חברים ועוד דברים שונים. מאז השנים האחרונות, כשנגליתי לכל החקירה העצמית הזו, אני סבלתי לא מעט גם כן. למדתי מזה המון המון, ודברים השתנו לצד הטוב - הטוב ביותר שיכולתי לחשוב !!! לאחרונה מזה יותר מחצי שנה, אני התחלתי לשים לב למשהו בעצמי. אני מרגיש שאני מאוהב בעצמי ברמות!!! כאילו שאני עם עצמי זה עוד בן אדם שנמצא איתי. כל דבר שאני עושה ואיך שאני עושה אותו - זה כדי שאני ארגיש טוב, ואני עושה את זה כמו שנגיד עושים למישהו שאוהבים מאוד מאוד!! כמו בן/ת זוג. אני ממש דואג לאכול נכון (אני הגעתי למשקל הבריא לעצמי ביותר - אחרי שנים של אכילה מפוזרת ולא בריאה). כשאני חותך את הסלט אני כל-כך מתרגש מזה שאני עושה את זה - ושוב, זה מרגיש כאילו אני מכין את זה לחבר ממש טוב - אני! כשאני קם בבוקר, אני רץ לשטוף את הפנים ולצחצח את השיניים וכל זה כשאני מביט במראה ועומד מאוהב במבט במראה!! אני פשוט מסוגל להתנפל ולנשק את עצמי ואומר לעצמי בוקר טוב! אני דואג לעשות התאמלות ומרגיש כל-כך טוב היום ללבוש בגדים ולצאת החוצה ולהתגאות בחבר שלי (בעצמי!). אני בשום אופן לא שויצר, אבל רק ביני לבין עצמי אני מרגיש טוב כל-כך! אני דואג ללכת לישון כמה שיותר מוקדם כדי שלא יהיו לי כאבי ראש בבוקר וכמעט מחבק את עצמי במיטה, אני כל-כך אוהב את המגע שלי על הגוף (והכוונה לא לסיפוקים עצמיים, אלא מגע רגיל של ליטוף נגיד). ומה שרציתי לדון איתכם עליו, זה העניין עצמו. קראתי פעם על בחור שנורא התלהב מהמראה שלו, אבל אמר שפוחד לאבד את זה. ויום אחד קרה דבר נוראי כשהוא ביקר בפארק חיות או משהו כזה, ובמקרה שכחו לסגור את השימפנזה בכלוב, והיא יצאה ואכלה לו את הפרצוץ והיום הוא מצולק בכל הפנים שלו ועבר מלא ניתוחים ומרגיש שחרב עליו עולמו אחרי שאיבד את המראה "המצוייר" (כפי שהוא מתאר) שהיה לו ושהוא אהב כל-כך. אצלי קורה לפעמים אותו הדבר...אבל ממש לפעמים. אני למשל מביט במראה לפעמים ומרוב שאני כל-כך מאוהב במי שאני רואה ובמה שאני רואה שזה מוביל אותי למחשבות קצרצרות שהאם זה טוב להיות בעל ערכה עצמית גבוהה כל-כך ? לפעמים אני מסתכל על הגוף שלי וחושב דברים לא נחמדים שסתם קופצים לי לראש בלי שאני יכול להזיז אותם מעצמי! אני לא אוהב את המחשבות וזה מציק לי, למרות שאני מנסה לא לתת להם במה, אבל בגלל שאני ככה רגיל להסתובב מול המראה ולהביט בעצמי, המחשבות לפעמים קופצות ללא שליטה משום מה. מה אתם יכולים לייעץ לי או להרגיע אותי בנושא הזה? מאוד מאוד אודה לכל מגיב או מגיבה שיקדישו לי מספר שניות/דקות כדי לעזור. תודה רבה וערב נהדר לכולכם!

זה נכון, גם לא כדאי לך להרוויח הרבה כסף, כי

מרבה כסף, מרבה דאגה. תראה כל האמירות האלה, כולל הסיפור שהבאת - אלה אמירות של פחד, ואין להם שום קשר אמיתי למציאות. כדי להנות ממה שיש לך, אתה בסך הכל צריך להיות בהתאמה איתו. אותו בחור לא היה בהתאמה עם עצמו, הוא הרגיש שזה לא מגיע לו באיזשהו מקום, אז הוא איבד את זה. זה גבר שמאוד חשוב בשבילך, הכוח הזה, ולאנשים שונים יש כוחות שונים שמיצגים אותם, יש כאלה שיש להם יכולת ליצר עושר, יש אנשים מאוד חכמים, יש אנשים שמאוד טובים ביחסים עם אנשים אחרים, ולכל אחד יש את מה שהוא חזק בו ואת מה שהוא עוד מתפתח בו. כשאתה טוב בדבר אחד, יש לך תפקיד חשוב, כי אתה נותן השראה לאנשים אחרים, ולכן אין סיבה להרגיש רע עם זה. אם יש משהו שאתה פחות חזק בו, זה בסדר כי תמיד אפשר ללמוד וללהתקדם, וחלק גדול מההנאה הוא בתהליך. לאהוב את עצמך זה מצויין, במיוחד אם אתה מרגיש את זה בכזו התלהבות. מה שכן נשמע, זה שיש לך המון אנרגיה ואהבה לנושא, אני חושב שזה אולי סימן מהיקום, שזה יהיה נכון לעצמך, לעזור לאנשים אחרים שיש להם בעיות עם הדימוי העצמי, ועם ההרגשה לגבי עצמם, להרגיש טוב יותר לגבי עצמם. כנראה שההתלהבות וההצלחה שלך, נועדה כדי לתת השראה לאחרים, וזה נהדר שהיקום נותן לך רמזים כל כך ברורים אייך אתה יכול לתרום לסביבה שלך ולאחרים. תראה, מאוד קל לאנשים לפתח עם הזמן גישה צינית וספקנית לחיים. יש הרבה מקומות ואנשים שמהפחדים שלהם, גם מחדירים אליך ספקות. צריך לדעת להתעלם מזה, ולחשוב בשביל עצמך, ולעבוד עם מה שטוב לך, וכל מה שטוב לך מגיע לך.

SugarMm

New member
שפי גור ארי, ממש עזרת לי עכשיו בתגובה שלך

זה באמת מה שקרה לאותו בחור, כי הוא לא האמין שכנראה מגיע לו מראה חיצוני "מצוייר" כפי שכינה אותו. הוא ציין את זה מס' פעמים שפחד לאבד את המראה החיצוני שלו...התוצאות לא איחרו לבוא. ממש חיזקת אותי בזה שחשוב להיות בהתאמה ולהיות בראש של מגיע לי את מה שיש לי! ואתה יודע...אני מאמין שמגיע לי כי אני עובד על מה שיש לי. אני משקיע בעצמי ומעניק לי את מלוא תשומת הלב
כל יום באהבה
אני מפצה את זה על כל השנים הלא קלים שעברו עליי, כנער מאוד ביישן ונורא בודד וחסר ביטחון מחוסר בחברים ושמנמן. היום אנשים לא מזהים אותי ברחוב, כי אני נורא השתניתי במראה החיצוני - שהוא גם העולם הפנימי שהשתנה וקורן כלפי חוץ. כל כך טוב לי עם זה, ואני נורא נורא התאהבתי בעצמי, ברמות שאני לא זקוק לאף אחד חוץ מעצמי. אני לא אומר שאני לא מעוניין בחברים, אבל זה כבר לא חשוב לי - במיוחד כשיש לי חבר מאוד טוב - וזה אני. תודה לך שפי

אחלה, אני שמח לשמוע

ואגב - המשפט הזה: "ממש חיזקת אותי בזה שחשוב להיות בהתאמה ולהיות בראש של מגיע לי את מה שיש לי! ואתה יודע...אני מאמין שמגיע לי כי אני עובד על מה שיש לי." זה בדיוק התיאור של אייך להיות בהתאמה עם מה שאתה מבקש לעצמך. להרגיש את זה, להאמין בזה ולעשות את זה.

star2o

New member
היי sogaram

ניראה לי שאתה הפרזת...קצת באהבת עצמך...הכל טוב ויפה אבל תזהר לא להיות נרקיסיסט....

SugarMm

New member
../images/Emo13.gifהיי סטאר20

לדעתך זה רע להיות נרקיסיסט ?

star2o

New member
היי sugarm

זה לא רע להיות נרקיססיט...אבל צריך לדעת גם לאהוב אנשים אחרים חוץ מעצמנו....!

אהבה עצמית

אהבה עצמית זה משהו חיובי מעיקרו. אדם ראוי לו שיאהב את עצמו, כי כך ירצה להעניק לעצמו את הטוב ביותר המגיע לו. אנו צריכים להבדיל בין אהבת עצמי הגורמת להתעסקות יתר סביב הנושא, לבין זה שאני מקבל את עצמי. קבלה נכונה של העצמי כוללת גם את המגרעות והחסרונות מתוך הבנה שאיני מושלם. כאשר אנו עסוקים בעצמנו יותר מדי, זה לעיתים קרובות נובע כתוצאה מחסכים שונים בילדות. כדאי לשים לב האם אהבת העצמי משפיעה על נושאים אחרים, כגון: קשרים חברתיים, תיפקוד, יכולת התמודדות, תחושת ערך עצמי וכו'. אשמח לעזור, פנינה אולי בית אור-מזור: קליניקה ומרכז רוחני www.or-mazor.co.il

למעלה