אני צריכה את עצתכם

אני צריכה את עצתכם

לאחרונה אני מאוד מדוכאת ובעצבים נוראיים בגלל העבודה שלי. כרגע אין לי משהו אחר. כואב לי שמתייחסים אלינו שם כעבדים ואין לנו זכויות אלא רק חובות. העבודה היא קשה מבחינה נפשית וגופנית. הם מדליקים שם את המיזוג המרכזי פעם על קור נוראי ופעם על חום. הגוף שלי משתגע מזה. גם אני משתגעת מזה. הייתי כבר חולה פעמים מזה בחודשיים האחרונים. אני יודעת שזוהי רק עבודה זמנית עד שאסיים את המבחן האחרון שלי ואמצא עבודה אחרת, כי אצלנו בעיר קשה למצוא עבודה וזה מאוד חבל. אני רוצה למצוא דרכים כן להירגע אחרי 9 שעות עמוסות של עבודה קשה. אני צריכה מכם עצות איך להירגע ומה לעשות, כי נמאס לי להרגיש ככה. אני פוחדת להתפרק.

עבודה

יקרה, תמצית ה"עבודה" היא המוכנות שלנו לשים סימני שאלה במקומות שבהם שמנו סימני קריאה. כלומר, המוכנות לחקור את המחשבות / דיעות / אמונות גם אם נראה שאנחנו מאד צודקים בהן. אם יש את המוכנות, ה"עבודה" יכולה לסייע להפוך את סימני הקריאה לסימני שאלה. הסבר על החקירה תוכלי למצוא פה: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1862&firstmsg=30 את יכולה לקחת לדוגמא מחשבה כמו "אין לי משהו אחר" או "הייתי חולה מזה" או "אני אתפרק" ולחקור אותה. מזמין אותך לעשות 'תרגיל' קטן עם עצמך- העתיקי את ההודעה שלך מילה במילה ובכל מקום שמופיעה המילה "עבודה" החליפי אותה במילה "מחשבות". אשמח לשמוע מה ראית לעצמך אור ואהבה

הי AWERNESS../images/Emo24.gif

תודה ד"א הלינק לא פתח את ההודעה - לאיזו הודעה כיוונת? אהבתי את התרגיל. חיבוק טל

זה נשמע מוזר

אבל זה נראה כאילו כמו שאני יוצרת את המחשבה הזאת ולא באמת רע לי למרות שבאמת רע לי שם ולא המצאתי את המחשבות האלה. אם היה לי טוב הייתי מאושרת

זה נשמע מוזר

יקירה, תודה על הכנות, נגעת באחד החששות הגדולים ביותר שעולים אצל אנשים שחוקרים את מחשבותיהם. בואי נפריד בין שני נושאים שאין שום קשר בניהם: 1. "אני יוצרת את המחשבות שלי" - אם ראית שאת יוצרת את המחשבות שלך (ודרך זה, את התחושות הנלוות) - נפלא. יש מישהו חוץ ממך שיכול ליצור אפילו מחשבה אחת אצלך??? אם כך - "אני יכולה פשוט ליצור מחשבות אחרו שלא עושות לי רע"? - אם את יכולה - נפלא. בדרך כלל זה לא עובד ככה. (אני גם מניח שאם זה היה אפשרי היית עושה את זה מזמן). פה נכנסת "העבודה" ומאפשרת לך לראות הסתכלויות נוספות עם מחשבות בהתאם. 2. "לא באמת רע לי" - האמת, אני לא יודע מה זה "באמת רע לי" או "לא באמת רע לי". כאשר רע לי אז רע לי. האפשרות שלי לשנות את התחושה לא אומרת שום דבר על התחושה עצמה. אם אני אדפוק עם פטיש על היד שלי זה פחות יכאב בגלל שאני יצרתי את זה מאשר אם הייתי מקבל את אותה מכה ממישהוא אחר? כדאי לעשות הפרדה בין להיות אשם/מה ל- להיות אחראי/ת. בפן האנושי יש אחריות, לא אשמה. כשזה הופך להיות אשמה אז אנחנו מאבדים את החופש. אור ואהבה

פיה בלבן -תרגול מחשבות ליציאה מהסיפור../images/Emo204.gif

יקירה הייתי מסמנת את המחשבות המלחיצות לפי הסדר חוקרת כל אחת מהן בנפרד עם 4 השאלות וההיפוכים אתחיל איתך את ה"סימון" וההמשך כבר תוכלי לזהות את המחשבות בעצמך: "לאחרונה(?) אני מאוד מדוכאת ובעצבים נוראיים בגלל העבודה שלי" (הייתי שמה דגשים על "לאחרונה" ועל "בגלל העבודה שלי", האם תתכנה סיבות נוספות?) "כרגע אין לי משהו אחר" "מתייחסים אלינו שם כעבדים " "אין לנו זכויות רק חובות" (את מכירה את ההרגשה הזו מעוד מקום בחייך? מתי חשבת מחשבה דומה לזו לראשונה בחייך?) וכן הלאה לאורך מה שרשמת לעיל... כל מחשבה שגורמת לך אפילו טיפת מתח תרשמי אותה ותחקרי אותה עם 4 השאלות וההיפוכים את תראי איך הסיפור לאט לאט משתנה ולגבי " המיזוג"- אם זו המציאות ,האם את יכולה לתמוך בגוף שלך (חוץ מלהשתגע?) מה שעולה לי למשל כרעיון זה ללבוש "שכבות" לדוגמא חולצה קצרה ועליה סוודר: אם חם לך תשארי עם חולצה קצרה אם קר לך תלבשי סוודר האם זו יכולה למשל להיות בעבורך דרך לתמוך בעצמך ובגוף שלך בתוך המציאות הקיימת ועם המיזוג המשתנה? אני מאמינה שמיינד יצירתי מביא לנו הרבה פתרונות ודרכים שתומכות בנו בכל מציאות לעיתים המציאות לא מסתדרת לפי מה שהיינו מצפים ממנה אך אני באמת מאמינה שעם רצון לצאת ממצב של "צודקת" למצב של "חופשיה" אנחנו יכולים לשנות את החוויה שלנו בכל מקום תזכרי שכרגע את בוחרת לעבוד בעבודה הזו - ואת יכולה דרך אופן החשיבה שלך להפוך את החוויה לסבל או להנאה זה ביידים שלך.(במחשבה שלך) חיבוק בנתיים ואשמח לשמוע ממך מה גילית טל

לומר לך את האמת מכל ה♥?

אין לי סיבות אחרות להרגיש רע שם. רע לי שם בעיקר בגלל היחס שלהם אלינו, מבינה אותי? אם היה לי טוב, אז הייתי מאושרת

צעד צעד בתרגול 'העבודה'../images/Emo140.gif

אהובה אני מאמינה לך. מה דעתך שננסה לתרגל יחד את 'העבודה' כדי שתוכלי לחוות את העוצמות האדירות שיש בתרגול הזה? תבחרי בבקשה את המחשבה שמביאה לך הכי הרבה מתח / כעס /תסכול וכו' ותרשמי אותה נצעד עם זה צעד צעד
חיבוק בנתיים טל

יש הרבה

מעצבן אותי שאני לא יכולה להביע את דעתי ולא יכולה לשנות את התנאים ולשוחח עם המנהלת שלי שמסננת אותי נון סטופ בטלפון.

מחשבות לתרגול../images/Emo23.gif../images/Emo204.gif

חומד מהמשפט שרשמת הוצאתי מחשבות לחקירה "אני לא יכולה להביע את דעתי" "אני לא יכולה לשנות את התנאים" "אני לא יכולה לשוחח עם המנהלת שלי" "המנהלת שלי מסננת אותי נון סטופ בטלפון" תבחרי את המשפט הכי מלחיץ בעבורך ונתרגל אותו חיבוק וחנוכה מואר
טל

הדגמת תהליך חקירה- אני לא יכולה להביע את דעתי

אוקיי המשפט "אני לא יכולה להביע את דעתי" אני מזמינה אותך להכנס פנימה ולענות על השאלות שלהלן מתוך הקשבה פנימית אמיתית 1. האם זו אמת שאת לא יכולה להביע את דעתך? תקשיבי למה שעולה מבפנים 2. האם את יכולה לדעת בוודאות שזו אמת שאת לא יכולה להביע את דעתך? (האם מישהו אמר לך לא להביע? האם את "לא יכולה" ? או שזו בחירה) התשובה היא רק כן / לא תראי מה עולה מתוכך 3. איך את מגיבה כשאת מאמינה למחשבה שאת לא יכולה להביע את דעתך? איך זה גורם לך להרגיש? איך את תופסת את עצמך בעיני רוחך כשאת מאמינה למחשבה שאת לא יכולה להביע את דעתך? איך את מתייחסת לאחרים? מה הרווח להאמין למחשבה שאת לא יכולה להביע את דעתך? מתי בפעם הראשונה בחייך התחלת להאמין למחשבה שאת לא יכולה להביע את דעתך? מה קרה אז? מה הכי גרוע שיקרה אם לא תאמיני למחשבה הזו? מה מפחיד לוותר עליה? מה מביאה מחשבה זו לחייך? מתח או שלווה? 4. מי תהיי ללא המחשבה "אני לא יכולה להביע את דעתי? אני מזמינה אותך לעצום עינים ולראות עצמך בדמיון אפילו לרגע - מי את בלי המחשבה הזו? איך היית מרגישה תנסי להזכר ברגעים בחייך שאת לא מאמינה למחשבה הזו ומי את באותם רגעים? היפוכים המשפט המקורי - "אני לא יכולה להביע את דעתי" היפוך "אני יכולה להביע את דעתי" (הן מול העולם והן מול עצמך) תראי איך זה כן נכון בעבורך (למשל אני יכולה כי יש לי פה לדבר / דיעה שאני מאמינה בה / וכד - ז אני כן יכולה' אך אני בוחרת שלא להביע את דעתי תמצאי עוד דוגמאות שנכונות בעבורך איך את כן יכולה להביע את דעתך היפוך נוסף אפשרי זה משחק מילים (למצוא היפוך למילה "יכולה") "אני לא בוחרת להביע את דעתי" או "אני בוחרת לא להביע את דעתי" תני דוגמאות איפה זה יכול להיות נכון היפוך נוסף "הם לא יכולים להביע את דעתם" (מ"אני" זה הופך ל"הם") תראי מתי זה נכון שאנשים לעיתים לא יכולים להביע את דעתם איתך ופה אהובה לבוא אל עצמך באהבה וקבלה העבודה היא מדיטציה של כנות והמוכנות לראות את המציאות מעוד זווית וכשמיינד פתוח גם הלב נפתח לאחר תני לדוגמאות לעלות ותרשמי אותן תראי אם יש עוד היפוך למחשבה שעולה לך. תעני על השאלות האלו בכתב / במחשב ונמשיך לעוד שלב 'בעבודה' חיבוק ודרך של אור ואהבה טל

עדכון

היום התפטרתי ממקום עבודתי לאחר שהם לא רצו ממש לבוא לקראתי ולעזור לי מבחינת השעות ועם התכוננות למבחן שלי.

בהצלחה במרחב החדש ../images/Emo24.gif

אהובה נדמה שמצאת בתוכך את החלק שיודע שאת תמיד יכולה להביע את דעתך זו הכל שאלה של בחירה. החופש להיות את....
טל

למעלה