אני תלמיד תיכון ש.. (הכותרת משעממת אבל כנסו)

StrengthHonor

New member
אני תלמיד תיכון ש.. (הכותרת משעממת אבל כנסו)

טוב אז אני תלמיד תיכון בכיתה י"ב שלא בחר ללמוד במגמת פיזיקה , בכל אופן כל הנושא מעניין אותי אבל אני מכיר אתו רק ממונחים פופולאריים ולא מקצועיים הייתי רוצה ללמוד בעקרון את כל הבסיס של הפיזיקה הקלאסית או אולי גם קצת מודרנית.. מישהו יכול לתת לי פה רשימה של סדר שהוא חושב שכדאי לעקוב (וגם נושאים מתמטיים לדוג' ווקטורים שהעסק מתבסס עליהם) בעקרון אני מתעניין בזה מהפן של ההנדסה אפשר לומר הנדסה אזרחית עוד יותר תודה!

bitsik1

New member
תתחיל עם

אופטיקה תחפש באינטרנט מידע על האור תלמד את התכונות שלו ותגלה שאף אחד לא יודע מהו אור האם זה אוסף של חלקיקים או אולי זה תנודות הרוטטות בקוסמוס אחכ תעבור למכניקה למד קצת חוקי תנועה(מהירות זמן דרך) חוקי דינמטיקה (כוחות חוקי ניוטון) שתחיל עם ה"עסק" הנ"ל (דינמטיקה) תתצטרך קצת להעמיק במתמטיקה (פעולות קצרות של פונקציות קצת וקורים והרבה טריגו) אחרי ניטון תלמד על קפלר והכבידה או מדוע הלווינים מסתובבים סביב כדו"א ולא נופלים (או שהם נופלים כל הזמן?) תסיים עם קפלר ותתחיל לילמוד על האנרגיה ותגלה בלי אנרגיה אין כלום...) אתה תסיים מכניקה עם תנועה סיבובית תנועה הרמונית ועוד כל מיני סוגי דיברות שיעזרו לך בחיים (הם יעזרו.. עזוב מה שאורמים לך.. :) ) שתסיים עם המכניקה תתחיל עם חשמל ומגנטיות חומר חזק מאוד כוח בלתי ניראה אך חזק מן הכבידה פי 1^36 (אחד כפות 10 בחזקת 36) אלו כוחות עצומים שבלעדיהם גם לא היה לנו כלום ועדיין היינו האדם הקדמון (תגלה על כוחות חשמליים ומגנטיים שדות מסתוריים חלקיקים שהיחס בינהם הוא כמו היחס בינך ובין השמש (מבחינת משקל) ועדיין אינך יכול לראותם...) שתסיים עם השטף קולון ופארדיי (אם תתמיד תגיע למקסוול) תלמד את ה"פיזיקה המודורנית" תלמד על איינשטין ומאדם קארי תלמד על פלאנק ועל עוד משוגעים שהחליטו שהפוטונים הם בעלי רמות קבועות של אנרגיה ועל זה כל האלקטרוניקה והמחשבים מתבססים היום.... מבין????????? בהצלחהההההההההההההההההההה

StrengthHonor

New member
אה למדתי אופטיקה בכיתה י' לפני המגמות , בכל א

אופן , לא נראה לי שאפילו היינו אמבות בלי החשמל-מגנטיות אה ותודה.. הורדתי 5 ג'יגה של ספרים על פיזיקה מביטורנט מזמן הבעייה היא שאני צריך לקרוא הכל 5 פעמים בשביל להבין בכלל על מה הם מדברים בנוסחאות שלהם כי הם משתמשים בקבועים עם סימנים סדנדרטיים שלי אין מושג עליהם... בכל אופן אחד מהם , ספר צבעוני יפה באנגלית עם 100 עמודים על כל הפיזיקה הקלאסית מסדר את זה בערך ככה... אז אה... תודה

זה תלוי למה אתה רוצה את זה..

אתה מתכנן ללמוד הנדסה וכד'..? אז אל תדאג, אתה תלמד את הפיזיקה הדרושה:) אם אתה רוצה להתכונן לכך- קרא באינטרנט, וחפש ספרי לימוד על מכניקה, למשל של האוניברסיטה הפתוחה.

yoyo0w24

New member
רשימה (לא לפי הבגרות)

מכניקה- כך מהספריה של בית הספר או משל העירייה את "מכניקה" של האוניברסיטה הפתוחה, זה ירוק כזה וזה מחולק ליחידות 1-5,6-9 ו- 10-12. וזה גם די יסודי ומעניין. אחרי זה אתה תדע מכניקה קלסית. חשמל- לאוניברסיטה הפתוחה יש גם ספר בחשמל אבל לא ניסיתי אותו אז אני לא יכול להמליץ עליו. בכול מקרה תלמד את הנושאים האלו: א.חוק קולון 2.מעגלים חשמליים III.שדה מגנטי+כא"מ מושרה עכשיו זה הבסיס, עכשיו אני אתן רשימה של נושאים ברמה קצת יותר מבסיסית ללמידה, הנושאים מתבססים על החומר הקודם אז לא למהר: מכניקה אנליטית (מצריך ידע במד"ר) גלים (כנ"ל) פיסיקה מודרנית (אין לי מושג, בעיקרון, זה תלוי כמה עמוק אתה לומד) יחסות-ללמוד רק את הבסיס המעניין+הוכחות מתמטיות (מדהים בעיני) מד"ר אפשר ללמוד מספר (זה יכול להיות מאוד מעניין) זה בעיקרון ידע בסיסי+ בפיסיקה. אני חושב שיהיה נחמד ללמוד את זה בלי לחשוש ממבחנים וכאלו אלא סתם בשביל הכיף. לא נראה לי שיקח לך יותר משנה לשניים הראשונים ואפשר למרוח את כול השאר על כול השירות בצבא אם תלמד כך פעם ב...

TheSecretWithin

New member
אני גם לא למדתי פיזיקה בתיכון..אבל>

עכשיו התחלתי ללמוד במכללה פיזיקה.. והמרצה יוצא מנקודת הנחה שאף אחד מהסטודנטים לא למד פיזיקה והוא בחר להתחיל עם מכניקה.. חוקים בסיסיים תאוצה וכו'. בהצלחה

למעלה