אננס

Sapirush12321

New member
אננס

בוקר טוב!

חלמתי שאני בחצר של הבית שלי ואני רואה שצמח לנו בגינה עץ אננס. העץ נמוך יחסית ויוצא ממנו כמה אננסים ממש קטנים (בגודל של מטבע שקל).
לי לא כלכך טעים אננס.
היה איתי מישהו ששאלתי אותו- "אתה אוהב אננס, לא?"

רקע- אכן אני לא ממש אוהבת לאכול אננס.
לאחרונה מעסיקות אותי מאוד מחשבות על זוגיות..

תודה רבה ושבת שלום!

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלום על אננס בגינה

את אינך אוהבת אננס אבל הצמח הזה, שהוא קצת קוצני ופריו מתוק מאד, צומח בגינה עם כמה פירות זעירים. החיפושים אחר בן זוג, נותנים פירות קטנים ולא טעימים, ובדרך יש הרבה קוצים. לא היית לבד בחלום הזה. היה מישהו על ידך ושאלת אותו, אם הוא אוהב אננס. הוא לא ענה לך. סביר שפירות קטנים כל כך, ממש לא נראים טעימים או אכילים. גם ה- "מישהו הזה" – לא משהו... סוף סוף כשיש מסביבך בחור/ים, הם סתמיים. הם אלמונים, בני בלי שם. את מתייחסת אליהם, אבל הם אינם מספקים תשובה. הם אינם ראויים להיות לך בני זוג, אולי רק ידידים. ובכן, מדוע חלמת על אננס? כי אולי החלום האמיתי שלך (למצוא בן זוג) – נס, בורח. וגם בן הזוג עצמו – נס ובורח, כל פעם מחדש. בחלום "אננס " זה אינו פרי, אלא שאלה : אנה נס [בן זוגי]. החודש חגגת יום הולדת, האביב בפתח, הזמן נס, גם המגפה נסה (חולפת), חלפה שנה ועדין אין לך תשובה למשאלתך, ואין פרי (בן זוג , או פרי בטן) ראוי לאכילה, בגנך. הנה כמה פסוקים משיר השירים המתאימים לחלומך (כל הפסוקים הולחנו בעבר והפכו לשיר[ים] של ממש וזה בהתאם - לשמך האמיתי...) : גַּן נָעוּל, אֲחֹתִי כַלָּה; גַּל נָעוּל, מַעְיָן חָתוּם. ד' י"ב הַיּוֹשֶׁבֶת בַּגַּנִּים, חֲבֵרִים מַקְשִׁיבִים לְקוֹלֵךְ—הַשְׁמִיעִנִי ח' יג אָנָה הָלַךְ דּוֹדֵךְ, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים; אָנָה פָּנָה דוֹדֵךְ, וּנְבַקְשֶׁנּוּ עִמָּךְ. ו' א כְּתַפּוּחַ בַּעֲצֵי הַיַּעַר, כֵּן דּוֹדִי בֵּין הַבָּנִים; בְּצִלּוֹ חִמַּדְתִּי וְיָשַׁבְתִּי, וּפִרְיוֹ מָתוֹק לְחִכִּי ב' ג ומכתם הומוריסטי של חנניה רייכמן עם כפל משמעות . ( שיניתי מילה אחת, כדי להתאים אותו לחלום...) אל הגן נכנס ננס וגנב לו אננס מי יודע אנה נס הננס עם אננס? אשמח לתגובתך!

Sapirush12321

New member
פירשת יפה,

זה נכון לצערי ואין לי עוד מה להוסיף בעניין.. כל גבר שאני מוצאת פשוט לא מתאים או מעניין אותי. תודה על הפסוקים, גרמת לי לפתוח ספר תנך אחרי שנים שלא פתחתי. וגם כן תודה על הקטע הנחמד בסוף. שבת שלום!

למעלה