אפשר להעניש תינוק בן עשרה חודשים?

פיצים1

New member
אפשר להעניש תינוק בן עשרה חודשים?

התאומים שלי בני עשרה חודשים, אחד מהם משחק כל הזמן במראה שתלויה בסלון, ניסינו להזיז אותה לתקופה ולהחזיר אך הוא לא שכח... האו מזיז אותה ואני אומרת "לא" באסרטיביות, אך הוא צוחק, מסתכל איך אני אגיב וממשיך. פעם ראשונה אמרתי לא, פעם שנייה לקחתי אותי למקום אחר, אבל זה לא עוזר, מה עושים פעם שלישית???? אני רוצה לציין שחשבנו להזיז את המראה לצמיתות, אבל אם נעלים כל מה שאסור, איך נצליח לחנך ילד למילה "לא"? לסיכום, מה אתם אומרים, אחרי שאמרתי "לא", אפשר להעניש? ואם כן, איך??? אודה מאד לכל תשובה.

D X 9

New member
להרחיק אותו מהמראה

מן הסתם הוא יחזור, ושוב תרחיקי. נסי להסיח את דעתו במשהו אחר. את ה"לא" את אמורה להגיד בתקיפות, בלי חיוך. אנחנו אגב הדבקנו את המראה בסיליקון לקיר, כך שגם אם מישהו נוגע בטעות היא לא זזה ולא מהווה סכנה

שhira

New member
בדיוק מה שDX9 אמרה

הרעיון הוא להגיד לא ולהרחיק לא לצפות שאת אומרת לא והוא יגיד לעצמו "אה זה אסור, אני אעזוב" \ בטח לא בגיל הזה. וכאמא לתאומות.. חכי לשלב שתגידי לא והוא יקשיב אבל ישר אחריו יבוא אחיו ויעשה אותו הדבר כאילו כדי לבדוק האם גם לו תגידי לא

פיצים1

New member
תגובה

כמו שאמרתי, אני אומרת לא ומרחיקה, אבל הפיצי לא מקשיב, לקחתי אותו מהמראה מספר לא מבוטל של פעמים לאחר שאמרתי לא. בעיני זה כאילו הוא לא מתייחס למה שאני אומרת, ואני מרגישה שצריך לעשות עוד צעד...

adip78

New member
להתמיד

בגיל הזה הם לא מבינים את הלא, אלא את המעשה. כדי שיבינו בהמשך את הלא, חייבים לקשר בין המעשה ללא. להגיד לא באסרטיביות ולהרחיק. כל פעם שנוגע במראה להגיב באותה הדרך. לפעמים זה ייקח 30 פעמים, לפעמים 10, אבל אם מתמידים בסוף הילד/תינוק מפנים.

D X 9

New member
כמו שאני רואה את זה

אם תהיי נחושה עכשיו יהיה לך קל יותר בשלבים הבאים. לא רואה ברירה אלא לחזור שוב ושוב ושוב ולהרחיק ולהציע תחליף ולא לוותר. מבינה את הקושי.... באמת שמבינה. זו תחילת הדרך של בדיקת גבולות, מה מותר מה אסור וכמה למתוח את החבל

rnavina

New member
אני מסכימה עם הרחקה

וגם לא סתם להגיד ״לא״ אלא להגיד מפורשות. למשל תפסיק להזיז את המראה. או אני לא מרשה שתיגע במראה.

אני דווקא חושבת שלעפיף משם את המראה

אולי לא לצמיתות, אבל לתקופה ארוכה. בגיל הזה (ועוד שנה ומשהו קדימה לפחות)אי אפשר לסמוך רק על החינוך ל"לא". אם משהו מסוכן לילד, או שהילד מסוכן לו, וזו סכנה שאפשר למנוע - מונעים. תאמיני לי שיהיו לכם מספיק דברים אחרים בשביל להתאמם על ה"לא" (דברים שאין בהם סכנה או דברים שאי אפשר להזיז).

Ahsoka Tano

New member

g a g a g a

New member
בהחלט... את הסכנות מעיפים לתקופה

ועל השאר אפשר להתאמן בלא התקיף.... מה שמזכיר לי שבגיל שנה וחצי שנתיים (הכל כבר מטושטש...) הילדובי שאלה אותי אחרי שניסיתי עליה את הלא הכי רציני שלי "אמא את מדברת אלי עכשיו בלא התקיף שלך?..."

פישים

New member
ככה היא התנסחה בגיל שנה וחצי-שנתיים?

וואו. (עלי יש אגדה אורגנית שעוד לפני שישבתי-עמדתי-הלכתי, מה שהיה מאד באיחור, שכבתי בעגלה ושאלתי חברה של אמא שלי אם היא רוצה קפה...).

g a g a g a

New member
כן, ככה בדיוק נולדות האגדות...

אבל במקרה שלה אני מוכנה להישבע שזה היה הגיל פלוס מינוס
אבל לכי תאמיני, אמא שלי עד היום טוענת שהייתי מלאכית שלא בכתה מעולם, נרדמה תמיד לבד וגמלה את עצמה בגיל שנה...

זיברה

New member
נו, ואני שרתי לעצמי את "יום הולדת שמח"...

בגיל שנה
ע"פ אמא שלי, את המילים הקוהורנטיות הראשונות שלי אמרתי בגיל 8 חודשים (!). ואח"כ מתפלאים למה עד היום אני לא סותמת. מצד שני, הילדה שלי התחילה לדבר רק בגיל שנתיים, אבל מה, בגיל שנתיים התחילה לדבר כאילו היא מדברת כבר שנתיים. התנסחויות מסוג "זה בוודאי כואב לג'ירפה לשבת ככה", או "זה רעיון טוב, אמא!", או "אני בהחלט חושבת שאת צודקת" הן לחם חוקנו... נראה שזה לא משנה מתי מתחילים, משנה רק אם אי פעם מסיימים וכנראה שאצלנו בבית לא...

rnavina

New member
תלוי כמה החפץ חיוני ומה החלופה

אצלנו יש מרכ תלויה והיא המראה הגדולה היחידה בבית. התינוקת ואחותה נגעו והזיזו אותה המון פעמים ואנחנו אמרנו להן להפסיק והזזנו אותן משם. כנ״ל לגבי מגירות עם כלים שבירים. בשני המקרים מבחינתנו לא היתה חלופה. מה שכן, השארתי מגירה-שתיים שמותרות למשחק ובטיחותיות מבחינת התכולה.

פישים

New member
אצלנו אלה הדיסקים - הוא כבר אומר לעצמו לא

באופן כללי מאד משעשע אותו כשאומרים לו לא (וזה מצחיק גם בילד שלישי)

למעלה