אפשר להצטרף ? מחדשה בפורום

גילי מק

New member
אפשר להצטרף ? מחדשה בפורום

שלום לכולם ! גם אני די חדשה בפורומים. מאוטבה (קנדה) הקרה. מצויידים בזאטוט בן 3. הגענו לאוטבה לפני 4 חודשים. קודם עבדנו שנתיים באזרבייג´אן (האם מישהו יודע היכן זה ?). ביי

יורי CA

New member
מה זאת אומרת אפשר להצטרף?

בהערכה גסה, ההודעה שהכנסת הופכת אותך לאחת מ-10 הוותיקים בפורום
לכן לא רק שאת לא צריכה לבקש רשות להצטרף, אלא מעתה צריך לבקש רשות ממך (לא ממש, אבל לא משנה). עכשיו שאלה: אילו שפות מדבר הזאטוט שלך?

גילי מק

New member
תודה\ תודה על קבלת הפנים המלבבת

לשאלתך : עמרי שלי דיבר בעבר רוסית שוטפת , (אזרית כמעט ולא) , היום הוא מדבר עברית ואנגלית.

Gefen

New member
היי גילי....גם אנחנו

במצב דומה, מצויידים בשני זאטוטונים בני ארבע ושנתיים וחצי, נמצאים עכשיו במלבורן, אחרי שנתיים בארה"ב, והגענו הנה בדיוק לפני ארבעה חודשים (רק תכפילי את הקושי בארבע..שני ילדים פי ארבע יותר קשה..) איך הקטן מסתגל למקום החדש? ובאמת מעניין איזה שפות הוא מדבר כפי ששאל יורי.. ואיפה זה באמת אזרבייג´אן? תיכף תגידי לי שאתם גם מאמדוקס ושיש להם אתר גם שם

גילי מק

New member
לא מאמדוקס אבל באוטבה יש

חבר´ה מאמדוקס ואפילו יש לי 2 חברות טובות משם. אזרבייג´אן זה בין גרוזיה, אירן , צ´צניה, ורוסיה. מדינת ישראל החליטה שיש לה אינטרס להיות שם ושלחה אותנו . ארץ מאוד מעניינית. איך התסגל הקטן ? בהתחלה קשה אבל עכשיו הוא מקשקש אנגלית שוטף. את הרוסית שהוא דיבר הוא כמעט שכח והוא מדבר נכון לעכשיו עברית ואנגלית. אזרית הוא כמעט ולא דיבר. איך אתם מסתגלים ?

יורי CA

New member
Easy come, easy go

מדהים איך הקטנים האלה קולטים שפות, שלא לדבר על מבטא. אבל באותה קלות שהם קולטים, ככה הם שוכחים. אולי רוסית זה לא הפסד כזה גדול, אבל על האנגלית כדאי יהיה לשמור. הייתי שמח למצוא דרך שהבנות שלי ישמרו על האנגלית שלהן גם אחרי שנחזור לארץ. עכשיו, כשהן מדברות אנגלית שוטפת וגם קוראות וכותבות אנגלית, זה נראה בלתי נתפש שהן ישכחו את זה, אבל אני יודע שאם לא נעשה משהו, אז אחרי שנה לא ישאר מזה כלום, וחבל.

גילי מק

New member
מקווה שאנגלית הוא לא ישכח

למרות שלא הייתי מתנגדת שידבר גם רוסית. אני אגב מבינה קצת רוסית ושהייתי בישראל בחופשה התפלאתי כמה אנשים דוברי רוסית נמצאים ש

גילי מק

New member
אפרופו אוסטרליה , גפן

הציעו לנו את קנברה אבל בעלי העדיף לקבל את הצעת העבודה מקנדה. לפעמים בגלל הקור הנוראי יש לנו רגשי חרטה אבל גם כאן אנחנו מאוד נהנים. ביי

Gefen

New member
גילי, לנו הציעו את בוסטון...

וסרבנו, כוון שלא יכולתי לקבל אישור עבודה בארה"ב.. ואל תצטערי, נסי ליהנות באמת מה שיש לקנדה להציע ועל פי מיטב הבנתי קנדה נחשבת למקום שפשוט טוב לחיות בו (אם נשים לרגע בצד את הקוררר
) גם אנחנו נהנים במלבורן, עיר פשוט נפלאה..מבטיחה להכניס לכם תמונות בהמשך.. גפן

nyc1

New member
תמיד שמחים להכיר אנשים חדשים

כולנו באותה סירה.... כולנו ישראלים שחיים בחו"ל ושמחים לקשר עם עוד שכמונו
אז ברוכה הבאה...

kloei

New member
שלום גילי

אני באיטליה עם בעל ותינוק בן שנה ושבעה חודשים (אם אפשר לקרוא לו עדיין תינוק כי הוא לפעמים נראה לנו כל כך גדול ומבין הכל). מורן נולד כאן אבל הוא מעדיף לומר מילים בעברית ובינתיים רק 3 מילים באיטלקית (אמא, אוכל, כדור). מתי התחיל בנך לדבר בשפה הזרה?

גילי מק

New member
היי מיכל

עמרי התחיל לדבר רוסית בערך בגיל שנתיים וקצת. בהתחלה הוא דיבר רק עברית (למרות שהגענו לאזרבייג´אן כשהוא היה בן 5 חודשים) אבל התברר שהוא מבין רוסית כי הוא שהה עם המטפלת כמעט כל היום. ואז "בבת אחת " הוא התחיל לדבר רוסית . אל דאגה - אצלכם זה גם יגיע ולא צריך להילחץ אם עדיין מורן לא מדבר איטלקית . עברית הוא מדבר ? (בד"כ ילדים ששומעים יותר משפה אחת ,מתחילים לדבר מאוחר יותר). דרך אגב - מה אתם עושים באיטליה ? ביי ולהשתמע

kloei

New member
פטפוט קל בעברית

מורן נמצא בגן מגיל 9 חודשים ונראה לי שהוא מבין כשמדברים איתו באיטלקית אבל בבית אנחנו מדברים רק עברית ולכן הוא התחיל להגיד מילים בעברית לפני איטלקית. כשהיינו עכשיו בישראל שמתי לב שהוא מעט מאחר בכישורי השפה שלו לעומת בני גילו אבל זה לא איחור משמעותי. חוץ מזה אנחנו גרים באיטליה כבר שנתיים בעקבות עבודה של בעלי ובימים אלה גם אני אמורה להתחיל לעבוד במקצוע שלי - ריפוי-בעיסוק. שבת שלום ונשתמע כאן.

סנדייז

New member
קלואי אל דאגה ....

כישוריי שפה מתחלקים לשני תחומים:הבנה והבעה. ילדים דו לשוניים מאחרים בתחום השפה ההבעתית.וזאת בגלל החשיפה לשתי שפות בו זמנית.אבל אל דאגה,בהמשך הדרך הם סוגרים את הפער. בסה"כ מורן יצא "מורוח" מכך כי הוא ידע שתי שפות.
בעבודה החדשה. דרורה

שוגי13

New member
buonjiorno cara

מיכל, מאיפה אתם באיטליה? אנחנו גרנו שלוש וחצי שנים ברומא ומתים מגעגועים לשם...

שלום מקנדה !

ברוכה הבאה !!! אנחנו גם מקנדה מעיירה קטנטנה באלברטה, אנחנו פה כמעט שלוש שנים, הבנות שלנו תלת לשוניות כי בן זוגי הוא אוסטרי במקור ומדבר איתן גרמנית ואני כמובן מדברת עיברית והשפה שאנחנו מדברים ביננו ( הטייס ואני ) היא אנגלית ובנתיים נראה שהיא גם השפה החזקה אצל אורי ( תהיה בת שלוש באפריל )

גילי מק

New member
שלום שלום לאשת הטייס

נחמד לשמוע שיש עוד מישהו מקנדה ולא מה"העיר הגדולה" . אנחנו מאוטבה קנדה .הגענו לא מזמן אחרי שהייה של שנתיים באזרבייג´אן (אחת הפרובינציות לשעבר של רוסיה). כשהגענו לכאן עמרי דיבר רוסית ועברית. עכשיו הוא מדבר אנגלית ועברית אבל מבין רוסית (בגן שלו יש די הרבה ילדים דוברי רוסית). וחוץ מזה -אולי גם אני אהפוך לאשת טייס כי בעלי התחיל בשיעורי טייס . ביי ולהשתמע

למעלה