ארגוס ורמז יקרים

שבור

New member
ארגוס ורמז יקרים

נושא ההתאהבות שלאחר פרידה קשה/כואבת ידוע ומוכר לעולם מדעי החברה. אני חושב (ואגב כתבתי בנושא מאמר) שאהבה ראשונה שלאחר פרידה היא אינסטינקט חייתי שטבוע בנו והצורך להתאהב. אני לא אומר חלילה שזו לא אהבה אמיתית - קטונתי. ברם, אני חושב שמאחר והאדם הניאדרטלי הוא חיה שגדלה בלהקות קיים בנו צורך בלתי נשלט, שלא להיות לבד. ולכן , אהבה במיוחד לאחר הגירושין, שחלקנו הרגשנו שאנחנו נכנסים לאיזו סטטיסטיקה מחורבנת , וסטריאוטיפים מטופשים , מאוד קל לנו להתאהב במיוחד אם מישהו פתאום מוכן לקבל אותנו כמות שאנחנו, אבל כמובן זו דעתי

ביליבו

New member
שבור יקר..

לא קיים מצב ש``מישהו פתאום מוכן לקבל אותנו כמות שאנחנו``. צא מהחלומות. אני חושב. ביליבו

יפעת*

New member
נכון שפתאום לא

אבל זה קורה, זה קרה לי, זה קרה לאחרים, וזאת בעצם מהות האהבה. לקבל מישהו כמו שהוא.

ביליבו

ביליבו אל תהיה כל כך בטוח! יתכן מאוד מצב של קבלה של מישהוא כמות שהוא, אם הצד השני אוהב או אם תרצה מאוהב באמת. שלומי

argos

New member
איך הצלחת להוציא את כל האויר

מהכדור הזה שנקרא רומנטיקה עם העובדות, והמדע, והרציונל... אחי ! מי אמר שבאהבה עושים דברים הגיוניים? תן לי להתאהב, אח``כ תדבר איתי על תורת הקוונטים, על פיזיקה גרעינית, או על ההשפעות של המוסיקה של מוצרט על גלי המוח. רק תן לי להתאהב קודם...

שבור

New member
אחי אהובי

לא הוצאתי שום אויר , רק ניסיתי להכניס קצת היגיון בכל התסבוכות שלנו

lir1

New member
תגובה

לאחר פרידה צריך לעכל את תום מערכת היחסים תקופת מה לכן התאהבות לאחר פרידה נראית לי מעין בריחה מהתמודדות עם מה שקרה עם ההבנה של היחסים ואולי אותן טעויות תחזורנה ???

יפעת*

New member
אני לא חושבת שיש קשר

בן גירושים ליכולת לאהוב באמת או לא. לא יודעת מה אומרת הסטטיסטיקה, אבל הגרוש שלי קיבל אותי כמו שאני עד הסוף, וגם היום. וכן התאהבתי אחרי, וזה היה ונגמר, בלי קשר למצבי המשפחתי. וזה לא קיים עכשיו, כי להתאהב זה קורה, ובמקרה אז פגשתי את האדם, וזה היה אמיתי וקשה, והפרדה היתה כואבת. לא צורך חייתי, לא סטטיסטיקה, סתם עניינים שבלב. יפעת

שבור

New member
יפעתוש

היי יקירה כוונתי היתה לעורר חשיבה בכיוון של: אנחנו באמת צריכים אהבה בסמוך לגירושין? אם כן, מה עומד מאחורי זה? שלך השבור

יפעת*

New member
פשוט לא חושבת שיש תשובה אחת

אני באמת לא יודעת, מה עומד מאחורי אהבה של אחרי הנישואים. אני לא חושבת, שזה טוב לקפוץ מיד לתוך מערכת יחסים אחרי הגירושים. אבל אם זה קורה, זה לא חייב להיות דווקא רע. מה גם, שלכל אחד מאיתנו יש את הזמן שלו והקצב שלו, ולפעמים הגירושים באים לאחר תקופה ארוכה של ``אין``. מה שבטוח הוא, שלכל מערכת יחסים כזאת, בעיקר אחרי גירושים טריים, צריך להכנס מאוד מפוקחים, וזה לא קל, כשמתאהבים. יפעת

חן.

New member
קראתי מחקר בנושא שציין

שהקשר הראשון אחרי גירושין בד``כ ``רק מרפא פצעים``, רק קשר שבא לאחר מכן יהיה קשר זוגי ``אמיתי``.

remezh

New member
יש לי בעיה ,שבור ....

אני כל הזמן מתאהבת ... באנשים ,בילדים ,בשפנים שרצים בגן, מתאהבת בעיקר במי שלא מתאהב בי,במי שלא רוצה אותי . אני מתאהבת, ממשיכה להתאהב ,ולכאוב אחר כך . אמר לי איש מבוגר ,היזהרי לך ,שימרי נפשך ,שימרי כוחך ,אל תשברי את ליבך . אבל לי לא איכפת לשבור לי את הלב . כי כך אני יודעת . שבעצם ,יש לי לב. רמז. אגב ,למה אתה קורא לעצמך שבור?

ביליבו

New member
נשים בדר``כ

מתאהבות נואשות במי שלא מתאהב בה, ובמי שלא רוצה אותה. וככל שאתה בורח יותר רחוק הן בדר``כ רודפות אחריך ביתר שאת. אחרי שאתה נכנע הסיפור נהיה שונה. ביליבו

למעלה