ארון הספרים החילוני

ארון הספרים החילוני

דובר כבר רבות בתרבות החילונית וזה שאחת הבעיות של החילוניים היא שרבים מהם מגדירים את עצמם באופן נגטיבי, כלומר בניגוד לאמונה הדתית במקום במה הם כן מאמינים ומה הם אבני היסוד של התרבות שלהם. מה לדעתכם צריך להכנס לארון הספרים החילוני ולמה? ונ.ב. מזל טוב על הפורום.

דנינקי33

New member
על כך השיב כבר עמוס עוז

כל היצירה הרוחנית שיצר העם היהודי לדורותיו, כולל היצירה הרוחנית הדתית, שייכת לארון הספרים שלנו. אבל אנחנו הם אלה שנחליט, מה נשאיר על המדפים, ומה נעביר לארכיון. ארון הספרים היהודי החילוני מכיל את הכל. כל אחד מאתנו יחליט מה הוא משאיר על מדפיו. מותר גם לרענן מעת לעת ולהחליף.

תומרק

New member
תוכן הארון

אני הייתי מכניס את הספר "המיסטיקה העברית הקדומה" מאת יוסף דן; וכמו כן את הספר "דרך לוחם מאת אביגדור קהלני.

טל קר

New member
אהלן גם כאן. רוב החומרים שהייתי

מכניסה לארון הספרים שלי, כאבני היסוד של התרבות שלי, קשורים לא רק ליהדות. הייתי מכניסה אמנם את התנך, אבל רק כסיפור מיתולוגיה (כמו שהייתי מכניסה את סיפורי המיתולוגיה היוונית לו הייתי יוונית) הייתי מכניסה ספרי היסטוריה, כללית ויהודית. הייתי מכניסה ספרים על פמיניזם. על הומניזם ועל צמחונות כי אלו עיקרי האמונה שלי. אגב, קצתי בקיום הקאנון הגברי הסטרייט והלבן, ואני אדאג שארון הספרים שלי לא ישקף אותו.

תומרק

New member
עוד רעיון ../images/Emo45.gif

מה עם הספר "חיי" מאת תומאש לוקאש. זהו ספר הונגרי, לא כל כך מפורסם אבל בהחלט טוב וחזק!

למעלה