ארכיוני אוקראינה - תשובה 1

הלני

New member
ארכיוני אוקראינה - תשובה 1

שלום למתעניינים, למעשה שלחתי לבסוף 2 שאלות. האחת - כללית ובשנייה - ביקשתי נסיון אישי. היות וטרם קיבלתי תשובה לפניה השניה לא אעביר בינתיים את שם הנמען. להלן התשובה באנגלית מהנמענת הראשונה. ה-URL הוא כנראה של שירות בתשלום. אף ששווה לברר בכמה מדובר, אני מקוה שתהיה לי גם תשובה של מי שביצע חיפוש באוקראינה בעצמו. The long answer to your questions is quite detailed--too much to write in an e-mail. Do you subscribe to AVOTAYNU? Do you have AVOTAYNU on CD? If not, I suggest that you go to our home page www.avotaynu.com and look at the index of articles that have appeared about Ukraine. That would be the place to start. The short answer is that the best thing to do is to hire someone to look for you. I recommend Boris Feldblyum of Fast Genealogy Service. His e-mail is [email protected]. Finally, keep your eyes open for the publicatio of the Avotaynu Guide to Jewish Genealogy due to be published later this year. It will include the detailed answer to your questions. אנא השתמשו בכתובת ´בעדינות´ להאדרת שמינו.

נראה לי שאפשר לשתף פעולה פה...

על ידי שכירה במשותף של אותו חוקר, אם מדובר באותם ארכיונים. אני מעוניין בחיפוש בארכיון אשר בעיר קמנץ-פודולסק, בדרום-מערב אוקראינה. אם יש מתעניינים באותו ארכיון, אשמח לשתף פעולה. ארנון

הלני

New member
ארכיוני אוקראינה - שיתוף פעולה

הכינו רשימה כאן בפורום ואז נשאל את המומחה עד כמה והאם אפשר לצרף מקומות למשימת חקר אחת.

שילנסקי

New member
שת"פ אוקראיני

אשמח באם נוכל להתארגן לחקירה במה שכיום הינו אוקראינה. אני מתעניינת בחלק של גליציה המזרחית וליתר דיוק בעיירות זלוצ´וב ודולינה. חג שמח.

משה לרר

New member
חקר משפחות באוקראינה - הוסיאטין

אחד משורשי משפחתי הינו משפחת פרידמן שהגיעה ארצה להתגורר בטבריה בשנת 1827. בראש המשפחה ר´ שמעון פרידמן עם 3 מילדיו. בהוסיאטין נשארו ככל הנראה ילדים אחרים עם משפחותיהם - פייביש, שלמה ועוד

א77

New member
התמונות של הוסיאטין (תיקון טעות) 1

האתה יודע איזו צמרמורת עושה לי השם הוסיאטין? אז קודם אכניס לך תמונה מהוסיאטין שצילמתי שם לפני שנה. וחוץ מזה, פרידמן והוסיאטין הינם קשר בל ינותק, אם כי איני יודע אם הנך פרידמן שנקשר לזה אך ייתכן. אז ככה: בנו הצעיר מששת בניו של הרב הקדוש רבי ישראל מרוז´ין הקים חצרו בהוסיאטין. ואגב בנו הרב הקדוש רבי ישראל שישב על מקום אביו, עלה לימים ארצה, התיישב ברחוב ביאליק בתל אביב, וסביבו יש עובדות אין סוף, הוא היה קדוש עליון. והוא גם מאלה שגרמו להעביר צמרמורת בבשרי עת הזכרת את הוסיאטין. אחד מבניו של הרב הקדוש האדמו"ר הראשון מבוהוש היה רבי יעקב שהוא היה חתנו של הרב ישראל מהוסיאטין, ולימים ישב על כסאו כאן בתל אביב. והוא גם היה קדוש קדוש. ולכל בית רוזין בכלל, שם משפחתם הוא פרידמן. בית העלמין היהודי בהוסיאטין שהיה בשיפולי הר. נחרש ונהרס. ולפי סימנים מיוחדים הצליחו לזהות מקום קבורתו של האדמו"ר הקדוש מהוסיאטין, ושל אחד מבניו. והקברים שוקמו, ממש בתוך שכונה ולצד בנין מגורים גדול. כשבין שני הקברים של האדמו"ר ובנו יש קבר שהוא כהנצחה לכל אותם יהודים שנחרש מקום מנוחתם. אז כנראה אצרף שלושה הודעות, כי יש לי יותר מתמונה אחת.

משה לרר

New member
משפחת פרידמן מהוסיאטין

מועדים לשמחה צבי שטינמץ ? אב משפחתי הינו ר´ שמעון פרידמן שעלה לארץ מהוסיאטין והתיישב בטבריה בשנת 1827. כל המשפחה משתייכת לחסידות קארלין. באמצע המאה ה-19 מתחתנים משפחת פרידמן עם משפחת הורוויץ בטבריה (ליבע גולדה פרידמן עם מרדכי אייזיק הורוויץ). דודו של מרדכי אייזיק - מרדכי קלמן הורוויץ (נפטר ונקבר בהר הזיתים בשנת 1840) הינו מייסד עדת החסידים בירושלים, בשנת 1830 לערך, יחד עם חתנו אהרון משה מבראד. אני גם מחפש אחר צאצאי משפחה זו של אהרון משה מבראד ואשתו פייגא. משה

א77

New member
כן, הבנתי מחישוב השנים

שהמקורות בהוסיאטין הם עדיין לפני שהגיעו החסידים לשם, כמו"כ אני מבין שהקרלינאיות במשפחה היתה רק לאחר עלותם ארצה. בתחום הגניאולוגיה הממוחשבת איני מתמצא בכלל. ואדרבה אוליי מישהו יעזור.

yoavep

New member
ארכיוני אוקראינה

אני מתעניין בעיירה נובופולטבקה אשר היתה שייכת לפרובינציה של חרסון (אזור אודסה) וכיום ניקולייב.

למעלה