אשמח לעזרה

מצב
הנושא נעול.
אשמח לעזרה

אשמח לעזרה
שלום, יש לי 2 שאלות: 1. קיבלתי מכתב שאומר שהבן זוג שלי יכול להגיע לארץ להמשך תהליך (שהזמנתי אותו דרך ההליך המדורג-לא נשואים). אנחנו צריכים להגיע למשרד הפנים לצורך הראיון. האם הוא צריך לגשת לקונסוליה במדינתו כדי לקבל אישור כניסה לארץ או שהוא פשוט נכנס ככה ומציג את המכתב בביקורת גבולות (הוא אזרח מדינה שלא זקוקה לויזה לכניסה לישראל). 2. אם יאשרו לנו את הבקשה.. האם הוא מקבל ישר b1? או שקודם b2? הבנתי גם שצריך לחכות חצי שנה מהאישור ואז שוב מגיעים למשרד הפנים? אודה לעזרה ותודה רבה רבה!!

יהושע פקס

New member
לפי הנוהל שעודכן, רצוי שבן זוגך יגש לנציגות ישראל טרם ההגעה

אשמח לעזרה
שלום, יש לי 2 שאלות: 1. קיבלתי מכתב שאומר שהבן זוג שלי יכול להגיע לארץ להמשך תהליך (שהזמנתי אותו דרך ההליך המדורג-לא נשואים). אנחנו צריכים להגיע למשרד הפנים לצורך הראיון. האם הוא צריך לגשת לקונסוליה במדינתו כדי לקבל אישור כניסה לארץ או שהוא פשוט נכנס ככה ומציג את המכתב בביקורת גבולות (הוא אזרח מדינה שלא זקוקה לויזה לכניסה לישראל). 2. אם יאשרו לנו את הבקשה.. האם הוא מקבל ישר b1? או שקודם b2? הבנתי גם שצריך לחכות חצי שנה מהאישור ואז שוב מגיעים למשרד הפנים? אודה לעזרה ותודה רבה רבה!!
לפי הנוהל שעודכן, רצוי שבן זוגך יגש לנציגות ישראל טרם ההגעה
שלום שירה,
נוהל משרד הפנים למתן מעמד בישראל עבור בני זוג זרים ידועים בציבור (נקרא באופן רשמי: נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין, שמספרו 5.2.0009) עודכן בחודש אפריל 2018, אולם לא תמיד פקידי משרד הפנים וגם נציגי הקונסוליה פועלים על פי הנוהל החדש.
בעבר אם בן הזוג הזר אזרח של מדינה אשר אזרחיה לא נדרשים לקבל אשרת כניסה לישראל מראש, היה מקבל אישור כניסה, אז לאחר קבלת אישור כניסה לישראל כבן זוג של אזרחית ישראלית, הוא יכול היה להגיע לישראל.
הנוהל החדש מבהיר בסעיף ד.12.ז. כי: "במידה והמוזמן הינו נתין מדינה הפטורה מאשרת כניסה המוסדרת מראש יהא עליו לפנות לנציגות ישראל לקבלת הודעת אישור הבקשה ולהציגה בביקורת הגבולות בהגיעו לישראל".
כפי שאמרתי, לא בטוח כי נציגי הקונסולייה יהיו מעודכנים אבל בכל זאת מומלץ לבן הזוג שלך לפנות אל הקונסוליה בנושא.
לאחר כניסה לישראל בן הזוג הזר יקבל מעמד תייר ב/2, אבל תוך חודש (30 ימים) תצטרכו לגשת אל משרד הפנים להמשך ההליך המדורג. ככל הנראה יאריכו את המעמד ב/2 פעם נוספת, על פי לוח הזמנים של משרד הפנים, עד למועד הראיון ורק לאחר קיום ראיון מוצלח מקבלים מעמד ב/1 - אשרת עבודה בישראל.
בברכה,
יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה