אשמח לעזרתכם ועצתכם (ארוך)

אשמח לעזרתכם ועצתכם (ארוך)

אינני יודעת אם הפורום הזה הינו הכתובת אבל אודה אם יהיה אפשר להנחות אותי. אני רושמת בשמה של בת דודתי . בת דודתי בת 28, חלתה בסרטן באיזור הראש בגיל 8, עקב ניתוח שנועד להסרת הגידול, שותק צידה השמאלי. מאוחר יותר ,כנראה, אובחן אצלה דיסלקציה ובעיות למידה לצערי בת דודתי לא מקבלת את התמיכה הנפשית והמורלית מבני משפחתה, לא רק שלא מעודדים אותה להתקדם ולנסות להיות עצמאית, אלא שמצרים את צעדיה, מזלזלים בה ולא מאפשרים לה למצוא מקום שבו תוכל להתפתח ולנסות לחיות חיים עצמאיים ובוגרים. כמו כן, מצאתי אטימות רבה במוסדות הרישמיים כגון ביטוח לאומי ומשרד הרווחה, לטענתם אין ביכולתם לעזור לה מעבר לעזרה שנתנה, הם מסרבים לעזור לה במציאת עבודה כחלק מהקהילה (אלא רק במפעל מוגן אשר האוכלוסיה שלה מורכבת מאנשים עם פגיעות נפש, תסמונת דאון בעלי פיגור בינוני וכדומה, אשר מרוויחים 6-8 ש"ח לשעה ובוודאי לא יכולים להסתדר כלכלית), אשר תאפשר לה יחד עם הקצבה לנסות להתחיל לחיות את חיה כאדם בוגר. לא מצאתי גורמים רבים באינרטנט אשר מתאימים (אולי אינני מחפשת היטב או במקומות הנכונים) ויכולים לעזור לה להתקדם לכיוון החיים הרצוי והטוב לה. לאחרונה, בת דודתי חושבת על מעבר לדיור מוגן, אשר מטרתו, להתרחק מעט מבני המשפחה שלה, להתקדם, להתפתח ולצמוח. היא מתקשה לאתר מידע דרך האינטרנט ואני מנסה לעזור לה במעט שאני יכולה. אודה על עזרתכם

לרום שלום

מציע לך לנסות לאתר תשובות באתר פיגור המכיל מידע רב על זכויות לאנשים עם מוגבלויות, לאו דווקא מפגרים. לאחר החג אנסה לקבל מידע ממקורות נוספים ובמידה ויהיה לי מה לחדש אודיע לך בפורום. בהצלחה

לרום

לצערי לא הצלחתי למצוא מידע קונקרטי,נראה לי שיש מקום לפנות למדור נכויות בלשכת הרווחה בעיר או בישוב בו היא מתגוררת. בעיקרון קיימים דיורים מוגנים אולם צריך לדעת במדוייק מה היא המוגבלות הפיזית הקיימת על מנת להגיע להתאמה לדיור הנכון בשבילה בהצלחה.

למעלה