אשמח לשתף אתכם בלבטים שלי

אשמח לשתף אתכם בלבטים שלי

לילה טוב, היום פוטרתי מעבודה שאני נמצאת בה כ-3 חודשים. האמת שהבנתי שזה הלך הרוח בימים האחרונים ולא הופתעתי אלא יש בי הקלה מסוימת אפילו. מאוד לא נהניתי ולא מיציתי את עצמי בחברה הזו. כיוון שאין לי חסכונות ואין לי גב כלכלי מההורים אני נאלצת למצוא עבודה מהר מאוד על מנת לפרנס את עצמי כרגיל. בשנתיים האחרונות בהחלט עשיתי התקדמות יפה עד שבמקום הקודם הייתי מנהלת לקוחות (במקום הנוכחי אני מנהלת מכירות אולם ללא עובדים). בנוסף, כעת אני בשיעורי נהיגה משום שעד כה לא היה לי רישיון נהיגה (איזושהי טראומה מהבית), בקרוב אני אמורה לגשת לטסט. כמו כן, אני סטודנטית לתואר שני בניהול וזקוקה לעבודה שתוכל להתגמש איתי ביום עבודה אחד לפחות (יותר נכון חצי יום). התואר השני והוצאת רשיון הן שתי החלטות שקיבלתי על רקע ניהול קריירה אישי שאני עושה לעצמי במהלך השנתיים האחרונות לערך. בעייתי היא הצורך למצוא עבודה זמינה ומהירה ויחד עם זאת, לא להתדרדר יותר מדי אחורה מבחינה מקצועית. ברור לי שזו תהיה עבודה במכירות ואני כרגע בשלב הראיונות אבל אני מתלבטת אם וכאשר במה אבחר. בעבודה שהיא בענף שאליו אני רוצה להשתלב? או אולי בעבודה שתאפשר לי לשלב לימודים? או אולי עבודה שתאפשר לי ניסיון ניהולי אך לא תאפשר לי לימודים? או אולי עבודה שתכניס לי מספיק כסף ותאפשר לי לסיים את התואר השני? אני מאוד מתלבטת ובכל עבודה אני מוצאת את היתרונות שלה ואת יכולת התרומה שלה לעתיד המקצועי שלי. אשמח לעזרתכם בסדר עדיפויות לאור הפרטים שהצגתי כאן בפניכם. תודה רבה.

בואי נדבר

שלום, ההתלבטות מנוסחת בצורה כל כך כללית, בלי שום נקודת אחיזה אישית, שום תוכן ממשי, שום הסבר או פירוט המתייחס לתחום העבודה, לעניין האישי שלך בעבודה. דיון היפוטתי רק מרחיק אותך מהאמת הפנימית שלך, האם זה עוד ביטוי של "לברוח מעצמך" ? תחזרי הביתה

חלק מהתהליך

מהתיאור שלך די ברור שאת מנהלת חשיבה עצמית ואסטרטגיה להתקדמות נכון כרגע יש "נפילה" אבל לי נשמע- באוזן שחסר לה עובדות כאילו את די ברורה בצעדייך לימודים לתואר ונהיגה- חלק חשוב ומשמעותי בחייך מציאת עבודה לממן את החיים- מה הסכום הנדרש? מציאת עבודה שתקדם את מטרותייך- מהי הגדרת התפקיד שאת רוצה האם זה סדר העדיפות? נו אז קצת קשה וקצת לא נוח אבל ככה זה בדרך מה ההתלבטות שלך? יריב אליאב- מנכ"ל הדרכה וחוויה 0544712244 www.hnh.co.il

תודה הדרכה וחוויה, אני אסביר לך את כוונתי

עבודה לממן את החיים השוטפים במינימום יכולה להיות גם 6000 ברוטו. אולי לא הכי נוח ולא הכי אידיאלי אבל זה גם משהו שאני יכולה לחיות איתו, ברור שהשאיפה היא לצמוח עם התפקידים והמשכורת והרכב והמנוי גלובס על חשבון העבודה והמשכורת 13 והמזכירה....
יכול להיות שאם אמתין ואלך להמון ראיונות, אמצא בסוף עבודה עם שכר סביר ועניין וכזו שתאפשר לי להמשיך בלימודיי. הלימודים שלי הם אמנם בתחום הניהול אך זה לא MBA ואילו אני שמעוניינת להשתלב בתחום השיווק, יודעת שאצטרך להתאזר בסבלנות עד לסיום התואר השני הקרוב ואז התחלת ה-MBA (בתקווה להתמחות בשיווק). כך שברור לי שבשנתיים הקרובות לפחות עדיין אצטרך להיעזר במומחיות הראשונה שלי ובכור מחצבתי- מכירות. כבר היום באחד הראיונות, הודיע לי המראיין שמבחינתו התקבלתי ושאני אחזיר תשובה לרכזת משאבי אנוש אם אני מעוניינת להצטרף אליהם מכיוון שהוא טס לחו"ל והקורס צריך להיפתח ביום ראשון. המשרה היא משרה של מנהלת משמרת במוקד מכירות, בתחום שפחות קרוב לליבי, השאיפה שלי היא בעיקרון להשתלב בשיווק בתחום הפיננסים. החברה היא חברה גדולה ומוכרת עם אפשרויות קידום אולם כמו שאמרתי התחום פחות קרוב לליבי. בנוסף, הוא אמר לי שלא תהיה לו בעיה שפעם בשבוע אני אצא ללימודים מוקדם יותר. בראיון שני במקום אחר וקטן שהיה לי היום במוקד מכירות אבל לתפקיד בכיר יותר- מנהלת צוות, התקדמתי שלב ומחר המראיינת הזמינה אותי לבקר אותם כשעה ולהרגיש את המוקד ואיך הוא מתנהל. הבעיה היא שזה מקום שלא אוכל לשלב בו את הלימודים כי היא לא תוכל להתגמש איתי (ואז אני צריכה להקפיא חלק מהקורסים שלא אוכל להשתתף בהם בסימסטר הקרוב) אבל מה שכן- האתגר בו הוא גדול מאוד (הבנתי שמדובר בצוות שהוא בעייתי משום כבר מספר מנהלות צוות התחלפו). בנוסף, אם היא תחליט לקדם אותי שלב, אז תהיה לי פגישה עם המנהל שמעליה, ואז תהיה לי תשובה כבר בשבוע הבא, אבל בינתיים מה עם הקורס שמתחיל ביום ראשון?... מבחינתי שתי האפשרויות הן אפשרויות פז להתחיל לצבור ניסיון ניהולי אבל אני תמיד חושבת קדימה- מה יהיה רשום בקורות החיים שלי, ובעיניי זה קצת מוזר לרשום אחרי מנהלת לקוחות, מנהלת משמרת, למרות שכמו שאני מכירה את עצמי- אם אתמיד במקום אני אקבל קידום מתישהו. וכמובן שזומנתי גם לראיון במקום שהוא בתחום הפיננסים אבל למשרה קטנה מאוד של אשת מכירות במקום קטן עם צוות קטנטן, ואז זה אומר להישאר בתחום אבל מקצועית- לדרוך במקום. ההתלבטות שלי היא האם לבחור במקום של המנהלת משמרת כי התקבלתי והוא גמיש איתי ויש לי אפשרויות קידום אבל משכורת נמוכה וזה לא בתחום שאני שואפת אליו או להמתין להתפתחויות במקום שבו המשרה בכירה יותר של מנהלת צוות אבל ללא אפשרות של שילוב לימודים ועם משכורת גבוהה יותר וגם לא בתחום שאני שואפת אליו?

ממה את בורחת

שלום לך קראתי בעיון את תשובתך ודי ברור לי שאת מודעת למצב מבינה את ההשלכות של כל בחירה ולכן בוחרת בבחירה השלישית- לא לבחור את יכולה לדרג את חשיבות הדברים שהצגת? הרי במצב שבו קשה למצוא עבודה את מצליחה ומתקדמת יפה נסי לתאר את המקום המושלם שלך לעבודה- ברור שיש בו ניהול, גמישות ללימודים, אפשרויות קידום ומה עוד? מה המרחק אל המושלם? ומה אורך הנשימה שלך?

יריב, ממך ציפיתי ליותר ;- )

אז ראשית, הניק שלי מקורו בעניינים שבינו לבינה. אין לו השלכה על נושא התעסוקה, ולפעמים סיגר הוא רק סיגר. אני לחלוטין לא מסכימה איתך שאני בוחרת בבחירה השלישית לא לבחור- נהפוך הוא. אני כן מסכימה שאני מנסה למזער נזקים כתוצאה מבחירה לא נכונה אבל שוב: אני לא פועלת בתנאים של ודאות כי עד שאני לא אתחיל במשרה מסוימת במקום מסוים לא אדע איך היא. לגבי המקום המושלם שלי לעבודה- אין מקום מושלם. כמו שאין בן זוג מושלם. כמו שאין הורים מושלמים. כמו שאני לא מושלמת, כל השאלה היא מה מידת ההתאמה ביני ובין המקום? (על כל רבדיו: עולם התוכן, הצוות, סביבת העבודה וכד'). אורך הנשימה שלי מבחינה כלכלית קצר מאוד או כמעט לא קיים משום שכפי שכתבתי בהודעתי הראשונה אין לי חסכונות או גב כלכלי מההורים. לגבי חשיבות הדברים: אני אכן מתלבטת ועדיין לא יודעת... לא בטוח לגבי הניהול, אני עדיין לא בשלב שזה המאסט בעיניי (אפרופו אורך רוח). אפשרויות קידום- כן חשוב לי, וגם חשובה לי יציבות תעסוקתית וארגון מפניק
גמישות ללימודים- חשוב מאוד אבל שוב: סביר להניח שאם מחר אקבל הצעה הורסת מאמדוקס, למשל, אסכים לוותר על חלק מהלימודים נכון לעכשיו... תוך כדי כתיבת ההודעה כבר התקשרתי למקום שלא מאפשר גמישות לימודים ואמרתי לה שלא אוכל לוותר על הלימודים. נראה לי שזהו בגדול...

תודה על המחמאה- מצפים ליותר

טוב ברור כי את מתקדמת במחשבתך ונתקלת בחובת בחירה בין שני אירועים חיוביים מזכיר לי את הבן שלי שלא ידע לבחור בין חבר לחוג עד שבסוף לזה איחר ולזה היו תוכניות אחרות כלומר במצב זה חייבים לבחור אין מושלם- מסכים איתך ובכל בחירה את מוותרת על המון אפשרויות אחרות כמובן שניתן להמשיך לברוח- מבני זוג מהחלטות ... ברור כי עד שלא תתחילי במשרה לא תדעי עליה כלום אבל הרי את בחורה חכמה, כנראה כשרונית מה הכי נורא שיקרה? נגיד שבחרת ולא הסתדרת אז מה יקרה? זה חתונה קתולית? האם לא תצליחי לדעתך לקחת את המושכות לידיים ולתקן כל עיוות? האם לא בכל תנאי תבסיסי את הצלחתך ותמשיכי לחתור לקראת המטרה שלך? למרות שאנחנו לא מכירים מהתכתובת שלך אני מאמין שכן מה את אומרת?

אתה מניח הנחה שגויה : )

אתה מניח שאני בורחת מבן זוג אבל אינך יודע האם זה באמת מקור הניק שלי. אתה יודע שמקור הניק שלי הוא עניינים שבינו לבינה אבל חסרוים לך עדיין כמה פריטי מידע כדי להיות בטוח שזה אכן המקרה אצלי... הארת את עיניי בנקודה שתמיד אפשר לתקן, עליה לא חשבתי כמעט. תודה רבה ושבת שלום.

נשמע לי

נורא טכני. אם א' אז ב' ואם לא אז ג'....ואיפה את בכל הסיפור הזה? לתכנן ככה חיים ואת המשך הדרך יכול להישמע כ"תוכנית" טובה. אבל אולי יש אפשרות לתכנן את אותה הדרך ולהתייחס גם לפן האישי שלך? בסופו של דבר האישיות שלך זה מה שישאר שם ויוביל שם ולא התוכניות עצמן. וזאת יכולה להיות גם נקודת המשבר הבאה, אם היא לא תקבל התייחסות. חיים

למעלה