אתגריישן #2 למוווג

shellyland

New member
אתגריישן #2 למוווג

(אה, איך אני? מתחזה לשוקולד מריר עאלק!) אז ככה: אחרי העבודה הבאמת יפה שעשית ללא היסוס עם הסוס, הרי לך אתגר נוסף, והפעם מכיוונה של איגי (פישלת בגדול) וקסמן: השיר הנבחר הוא "עלייה קבוצתית למזבח" מתוך האלבום הראשון שלה "אדום", וכקטע בונוס אתה מקבל גם את שיר הנושא מתוך האלבום הזה - "אדום" אז לך לפונדק-אק-אק ותגמור!

מוגג

New member
לשרותך תמיד../images/Emo119.gif

ברם,אין בידי המילים. אם תשלחיני מלות השיר אשמח להענות לבקשתך...

shellyland

New member
המילים אצלך

במייל של וואלה. והשארתי לך הודעת תגובה בפורום האחר, זה שיש בו רק מנהלת אחת. (אני מיידעת אותך כי הפרסומת עוד שם)

מוגג

New member
עליה קבוצתית למזבח../images/Emo119.gif

פעם ראשונה שאני נתקל בשיר זה ולכן הפרשנות לוקה בחסר. עלי לשמוע את הנגינה ואת השירה ואז אקבל תמונה יותר רחבה, עם זאת אינני רואה קושי מיוחד בשיר שמדבר בעד עצמו (כי אף אחד אחר לא עושה את זה..) אין לי כוח להקליד את המילים אז הן מצורפות כקובץ נפרד:
מזכירה שמופעלת לצידו של גוק מת – תיקן שנהרג ע"י תרסיס k-300 או דומיו, מוטל מת ליד המשיבון שבדיוק מקבל שיחה. המשיבון משמיע את שעת קבלת ההודעה שלוש ארבעים וחמש. שאר הזוחלים והשרצים נאספים כדי לאכול פרורים בתוך הדירה הלא נקייה במיוחד שם הם מוצאים את חברם המת מוטל על גבו. הם אינם מבינים כי יש קשר סיבתי בין המיכל הריק והנעל ההפוכה לבין מות הג´וק ולכן אינם נזהרים וקרבים כדי לחזות בקרבן.. הצלצול של הטלפון וקולו של המשיבון מתקשרים אצלם אוטומטית למות יקירם והם בטוחים כי זה מין אל שגובה קרבנות-תיקן.. כמובן שכל השיר הוא משל, על בעלת המשיבון שהיא גם בעלת הנעל ומלחמתה בשרצים היא סמל למאבקה בעולם הגברים. הם נמשכים אליה ויעידו על כך ההודעות במזכירה... הגברים חושבים כי היא טרף קל וצובאים על פתחה בהמוניהם אבל היא יודעת כי היא פאם פאטאל ואינה שולטת על כך. דורכת על מבקשי פניה ופולטת: אוי סליחה.

shellyland

New member
שאשלח לך את השיר?

או טוב מכך - שאשלח אותך לחנויות לרכוש את הדיסק "אדום", שהוא בעיניי הרבה יותר מוצלח מן האחרים? אגב, נשאר לך עוד קטע בונוס, לפני שאני מחפשת את האתגר הבא.

מוגג

New member
חשבתי שזה בונוס../images/Emo119.gif

ולא עבודה.. תני לנוח קצת

מוגג

New member
אדום - פרשנות מו"סמכת*../images/Emo119.gif

*מו"ס - מוג-סינטי. אדום/ איגי וקסמן. נראה לי ששיר זה מתאים יותר ללימוד בקיץ. אך כיוון שחברתנו הביאתו בפנינו נתייחס גם לשיר בכל הכבוד הבלתי ראוי לו. הזוג הצעיר ממוקם בדירה שכורה הפונה אל הרחוב הרועש. מליון תקלות מחרידות בקולן ועל כולן גובר מכשיר הקשר של המונית הצועק בשפה המונית "מי פנוי בשינקין?" וכמובן שהמשוררת מייחסת שאלה זו כמכוונת אליה. החום והרעש לא נותנים לישון. היא מתחילה לפקוח עיניים ולראות כי כל חייה באמת בזבל "אף פעם לא שטפו פה ספל" חוסר השקט הפנימי – מסביר המון דברים כמו הרעש ההיסטרי מבחוץ. אין לה אוויר היא נחנקת מפעילה מאוורר "מנסה לכוון את כיוון האוויר". מחפשת חבר ש"יגיע אלי ויהיה בלעדי" כי החבר הנוכחי לא נוגע בה לא נוגע אליה. היא מחפשת סיבות להסיח את דעתה אבל גם מכשיר הקשר מבחוץ הפסיק לפתע לטרטר (ויש אומרים כי המגאפון אינו אלא כינוי לאותו אבר מזדקר שהתבייש לפתע....). כמו גיבורנו מהבבא תור, גם איגי חושבת לצאת לה לרחוב לטייל, העיקר לא להיות בבית האדום – דם של קרבות ואור אדום של אזהרה. "נקווה שהחום יעבור" – יש כאן תקווה משותפת של המשוררת עם עוד מישהו. האם זה החבר שלה האם אלו השומעים? אין לדעת, מה שבטוח היא מחפשת ריגוש דחוף. אולי הספר ייתן לה זאת? המרגלים פולשים יש שריפה כמו אצלה בבית. האסקפיזם לא הצליח היא מתחילה לפנטז עם גיבורי הספר. נפגשת עם המרגל הפולש והנס קורה, במקרה, בפונדק פאק פאק... גומרת. אך אל סיפוקה לא באה – החום ממשיך להכות, והיא ממשיכה לפנטז על דרכי מילוט בהן לעולם לא תדרוך....

למעלה