אתי מספר על בנה שחר שנפגע מהחיסונים

rainbow i

New member
קראתי את זה גם בדף של "מדעת"

ומצאתי את עצמי מצטערת שלוש פעמים.
פעם אחת על עצם הסיפור. על התינוק האחד - הלא סטטיסטי - הזה שנפגע.
פעם נוספת על מה שהאם הזאת צריכה להתמודד איתו יום-יום, בכל שעה ורגע. (אין כמו להיות במקום הזה כדי לא רק להזדהות באמפטיה ולהבין בהנהוני ראש, אלא לדעת ממש את רצף הרגעים שבהם אין יום ואין לילה והאנרגיה היחידה בגוף מיוצרת מאדרנלין של פחד).
פעם שלישית הצטערתי שאפילו עדות כזאת מנוצלת על ידי חבר הספקנים לזלזול האינסופי בתינוקות, באמהות, תוך שימוש ציני ושפל בפשטות השפה במטרה לקעקע את אמינות העדויות מסוג זה שעולות באתר.
כיוון שצירפתי גם אני את עדותי לאתר - יבואו נא לכאן ויקעקעו אותה בפני.
בינתיים אתייחס לעדות המסוימת הזאת.
1. בהחלט יש תינוקות שבגיל חודשיים וחצי מסוגלים לעשות אחיזת פינצטה מכוונת. מעטים, אבל יש.
2. באין רופא (ו/או אחיות שמתלחשות ביניהן) שמכוונים את האם ומסבירים לה היטב מהו הרכיב המשוער שהשפיע על בנה וגרם לפרכוסים, אין לה אלא לנסות "לנחש" מהו אותו רכיב. מטבע הדברים - מכיוון שגם אחרי שהופרדו שאר החיסונים והתגובות הפרכוסיות לחיסון עדיין הופיעו מול רכיב הפוליו, ובאין הסבר ראוי (מדעת?) נותר לה רק לנחש שבמקום מניעה של פוליו הבן שלה קיבל מקבילה של פוליו (וגרוע מזה).
3. הנוירולוג שראה את התינוק אחרי הפרכוסים דווקא חשב וראה לנכון להשאיר רק את החיסון נגד פוליו, אך לוותר על האחרים. "ניחוש מושכל" של רופא? כפי הנראה שלא מספיק.
*הערה - פרכוסים מסוג זה, ללא חום ושאינם אפילפסיה הם לחלוטין קונטרה-אינדיקציה לחדול מלחסן. כך בהוראות ובהנחיות משרד הבריאות עצמו - כולל אצל האתר של וולפסון.
4. מישהו - בין אם רופאים או אחיות בהחלט יכלו לתת הסבר מוקדם לאם, מהי מיקרוצפליה, מה משמעותה ומה המשמעות לגבי מתן חיסונים. אבל מסתבר ש"מדעת" זה לא בדיוק נעים ונוח לפני - אז פשוט מתלחשים בצד. נותנים את החיסון כאילו שהכל בסדר, ואחר כך "מופתעים" נורא כשתינוק לא מגיב טוב לחיסונים.
5. למרות המלים הפשוטות של האם, דווקא אצל "מדעת" היה צריך לצעוק טעם המחדל. יש כאן בעצם סיפור על פגיעה משולשת. זה צריך להופיע ברשומות. זה צריך להופיע בפנקס החיסונים של הילד.
6. בשורה התחתונה ייתכן שברמת הפוטנציאל (בגלל המיקרוצפליה) יכול היה להתרחש עיכוב התפתחותי. וכאן נשאלת השאלה - עד כמה. עד כמה חמור זה היה מתדרדר ללא החיסונים - אם בכלל. לתינוק שנולד לכל יום של בריאות מלאה יש השפעה ישירה על ההתפתחות ועל הקוגניציה שנבנים אצלו. אלו תינוקות שבהחלט היה ראוי לבנות עבורם תכנית חיסונים נפרדת מלכתחילה. זה לא היה גוזל במאום מ"תקציב" החיסונים. זה לא היה גוזל כלום ממדיניות ה"חיסון לכולם". אדרבה - זה היה תורם לתחושת האמון בציבור. (עמדה שאומרת שיש קבוצה של תינוקות שאיתם צריך להתקדם עם החיסונים לאט יותר).
וזה בטוח היה חוסך את ההרס של החיים לתינוק האחד הזה.
צר לי כל כך שעדיין רואים שם לנכון ומוצדק לבזות נפגעי חיסונים.
מבייש.

https://www.facebook.com/groups/Midaat/permalink/401385960047755/

מבייש זו מילה מנומסת

מה שקורה שם זה התעללות בחסר ידע, חסר ישע והורה במצוקה גדולה מאד. שלא לדבר על התינוק עצמו, שמבחינתם, הוא בטח צריך להמשיך לקבל חיסונים לפי התכנית, כי הרי חיסונים לא עושים דברים כאלה...
&nbsp
הם פשוט מיישמים את הוראות ה FDA:
"...לא ניתן לאפשר הטלת ספק כלשהו, גם אם מבוסס היטב, על בטיחות החיסון, לנוכח הצורך להבטיח שימוש מקסימלי בחיסון בהתאם למדיניות בריאות הציבור"
&nbsp
מחליא!

rainbow i

New member
הנה מה שאני מתקשה כל כך להבין

וכנראה מתקשה גם לקבל...
בקבוצות האלו עולה שוב ושוב הטענה ה"מוסרית" של חשיבות חיסון העדר.
הטיעון שסירוב לחסן פוגע בסיכוי "למגר מחלות" - ונתעלם לרגע מהעובדה שחלק מהחיסונים אינם קשורים כלל למחלות מידבקות. לכן אם הורה מעדיף לדחות חיסון מסוים הוא נחשב סוציומט שמסכן לא רק את ילדו אלא גם את הכלל. האם הם לא חשים בסתירה שעולה מהביזוי השיטתי של קורבנות העדר? זו הרי בדיוק אותה סוציומטיות בבסיסו של עניין.
חמור יותר - כיוון שכשמדובר במי שהוא בריא, ורק כביכול מהווה "לכאורה" סיכון לעדר - הוא אפילו לא בחזקת "חשוד". ומי שכבר נפגע בפועל מחיסון הוא גם פגוע וחולה (ואליו צריכה להיות מופנית תמיכה וחמלה), והוא כבר לא יכול להיות חשוד יותר, כיוון שהוא מילא את "חובתו" לעדר.

"דוגית נוסעת מפרשיה שניים ומלחיה נרדמו כולם"...

הנחת העבודה שלך שגויה

מבחינתם, הם לא עושים שום "ביזוי שיטתי של קורבנות העדר".
מבחינתם, אין קורבנות עדר. החיסונים לא עושים דברים כאלה.
כל סיפור של אמא על פגיעה מחיסון, מבחינתם, הוא אחד מאלה:
1. הצטרפות מקרים אקראית
2. טרולית בשירות "מתנגדי חיסונים"
3. המצאה של "מתנגדי חיסונים"
&nbsp
(ואני לא מתייחס כלל לאלו מהם הפועלים בשירות מקדמי החיסונים (רשוית הבריאות או יצרני החיסונים כתועמלנים - לאלה אין אלוהים, אין מצפון והביזוי הוא כלי עבודה גרידא).
&nbsp
&nbsp

rainbow i

New member
המממ... יכול להיות, אבל אני לא בטוחה.

אני חושבת שיש אפשרות שהנחת העבודה שלהם היא שגויה.
אני משוכנעת שחובבי החישובים יוכלו להפיק מהרעיון הבא תועלת סטטיסטית:
לכל תינוק אחד כזה יש לפחות שניים עד שלושה רופאים שהתוודעו לפגיעתו.
זוג הורים, 2 אחים, ועוד לפחות בין 10 ל-20 קרובי משפחה וחברי משפחה קרובים.
גננת, סייעת וכמה שכנים.
לכן לכל סיפור פגיעה כזה - שמתועד הן במסמכים רפואיים והן בסרטים שבהם מתועד הילד - יש מעגל מיידי של לפחות 30 אנשים שאותם אי אפשר לסנג'ר יותר.
תכפיל את זה במספר הפגיעות המתרחשות אצל תינוקות בשנה - ותקבל (בצניעות רבה) מעל אלף איש שאי אפשר לשקר להם יותר. לאנשים האלו, המעגל הקרוב והמיידי, כל ניסיון לטייח ולשקר בנושא הופך להיות ביזוי וניסיון עלוב לטייח... תשקר להם בכוחנות - ויצא שאתה יורק, לעיני כולם, אל באר ששתית ממנה.
אתה יודע מה?
אפשר לקצר את כל החישוב המפותל הזה...
ליד כל מרפאה אימונולוגית לילדים בארץ יש תור - בדרך כלל לא תור מיידי מהיום-להיום - אפשר לבדוק כמה מרפאות כאלו יש בארץ, ואז לבדוק מאילו סוגי מקרים מורכב התור. מה שנשאר זה להכפיל...
בהכרח מגיעה נקודה שבה ההונאה היחידה שעוד יכולה להתאפשר היא הונאה עצמית.

אצלהם הרבה יותר מהנחת העבודה שגויה...

אבל אני התייחסתי לתהיה שלך.
מנקודת מבטם - הם לא מבזים אף אחד. פשוט לא מבזים.
מה קורה בצד השני, איך מרגישה האמא המבוזה, זה כבר מעבר לעניינם. הם רק "שומרי הסף של המדע המודרני". הם לא עוסקים בזוטות כמו רגשות של אמא לתינוק שנפגע לה מחיסון מול העיניים, ועוד של אמא לא "מתקדמת" שלא מבינה את המדע המודרני ו "מתפתה ללכת שולל אחרי מתנגדי חיסונים"...
&nbsp
הם פשוט ישכנעו את כל אותם 1000 אנשים, שהם טועים, שזה לא מהחיסון, וזהו. 990 יאמינו להם. בינתיים...
&nbsp
עכשיו, בגלל שכל זה מבוסס על שקר ועצימת עיניים, בטווח הארוך, זה לא יצליח. למה? כי גם אם יקטינו את ה 1000 האלה ל 10, אותם 10 יוכפלו במספר הנפגעים, וככל שמאות החיסונים אשר בפיתוח כרגע יושתו על הציבור (גם בכוח, כפי שקורה עכשיו בארה"ב), מספר הנפגעים יגדל. והמידע הזמין לכולם יתמוך בהם ויראה להם שהם לא לבד, שהם לא הוזים, ולאט לאט הכח יגדל. תראי כמה הוא גדל בארה"ב עד שהם כבר נדרשים להפעיל נשק המוני בשלילת זכויות בסיסיות במדינה לכאורה "דמוקרטית". כאשר הדרך שלך מבוססת על שקר, אתה יכול לשמור עליה רק על ידי הפעלת כוח. ועוד יותר כוח. ובסוף ההמון מתמרד.

rainbow i

New member
אני חולקת עליך...

ולכן גם קראתי לזה הונאה עצמית.
(יש לי דעה משלי על מצבם של אנשים שמונעים מדחף בלתי פוסק ללעוג ולהגחיך בסבלם של אחרים).
אני חושבת שלכל אחד יש רגע שבו הוא מסוגל לראות או לחוש "מה אם זה היה קורה לי", או "מה אם זה היה מופנה אלי".

מצאתי דוגמה - דווקא בדף הפייסבוק של "חסון" סרטון קצר. עשר דקות של סבל.
אני חושבת שלא ייתכן שבמעגל הקרוב של הילדה הזאת יש מישהו ש"מתבלבל" או יכול להשתכנע שזה לא קשור לחיסון:
https://www.youtube.com/watch?v=t5GquxhjDRY&feature=youtu.be
עכשיו נשאר רק לדמיין מה קורה לתינוק שלא יכול לדבר, והוא פשוט צורח וצורח ואף אחד לא יכול להבין מה לא בסדר איתו...
גם אני, בתור תינוק, הייתי יכולה לסגת ממצב כזה רק לאוטיזם.
אלפים רבים של תינוקות ופעוטות - כשהמוקד הפיזי מתבטא בפגיעה בוויסות החושי.
גם אם וכש... הוא מתחיל לדבר - באיזה שם הוא יוכל לקרוא לזה? אין לזה שם. אין לזה שם.

"אם לא יעורו כל מלחיה..."

חילוקי דיעות זה טוב :)

תתפלאי, אבל רוב האנשים יאכלו את הסיפורים שזה לא קשור לחיסון. הם אוכלים את זה. את יודעת כמה הורים מגיעים אלינו עם סיפור כזה:
1. חיסנו את הילד במנה אחת - הגיב לא טוב.
2. שיכנעו אותם, הרופא / אחות, שזה לא קשור לחיסון וכדאי לו להמשיך להתחסן.
3. חיסנו במנה נוספת. בום!
&nbsp
תקראי באתר שלנו סיפורים כאלו של נפגעי חיסונים, יש שם לדעתי גם סיפוןר או שניים שהתבנית הזו גם כן מופיעה שם.
&nbsp
וזה ההורה! לא מישהו בסביבתו שלא מעורב יותר מדי...

rainbow i

New member
אני בהחלט לא מתפלאה...

אני בעצמי אחת מאלו שחיסנו במנה נוספת וקיבלו בום!
ואצלנו אפילו לא ניסו להגיד ש"זה לא מהחיסון" - אלא שכנעו אותי שננסה לבדוק לאיזה חיסון הוא רגיש.
ואני ללא שום ספקות האמנתי לחלוטין שמדובר בתגובה נקודתית, אקראית וחולפת...
מה שמחזיר אותי בחזרה לסיפור של האמא הזאת.
להורים שרואים שהילד לא מגיב טוב לחיסון אפשר למכור את הסיפור הזה רק פעם אחת.
אני התייחסתי לאלו שבמובהק מגיבים לא טוב גם במנה הבאה - אחרי השכנועים.
למעשה רוב סיפורי הפגיעה שלגביהם אין בכלל ספק - בגלל השיטה של "לא נמצא קשר סיבתי" - הם סיפורי פגיעה חוזרת במנה שניה, ואף שלישית.
וזה מה שהפליא אותי מלכתחילה.
נשגב מבינתי איך קבוצה שמנפנפת ב"סוללה של אנשי מקצוע מהתחום" מרשה לעצמה לזלזל באבחון ישיר (שנעשה ע"י הקולגות שלהם) של ילד שהם לא ראו כלל, לא אותו ולא את התיק הרפואי שלו.
ואם הקונספט הוא לא לקרוא שום סוג של מידע ב"אתרי קונספירציה של מתנגדי חיסונים" - אז בשביל הספורט עברתי שוב על המידע המוגש לציבור באדיבות החבורה הזאת ולא מצאתי אף לא מלה אחת על איזשהו נפגע מחיסונים כלשהו במהלך כל שנת פעילותם. ואף לא מלה אחת אקראית של כבוד או הערכה על איזשהו נפגע חיסונים בהווה או בעבר.
אני תוהה האם הם מודעים לזה שאם והיה ואחד מהם בטעות ייפול להצד שלי של הסטטיסטיקה הוא יקבל את אותו היחס בדיוק.

פולספגן

New member
מרוב שהוא שטוף, הוא יאמין בזה בעצמו בדיוק כמו שאישה מוכה

מאמינה שזה בגללה.

rainbow i

New member
חשבתי שלדת הספקנות אין עניין להתבסס על אמונה...

כנראה צריך למצוא איזו ראיה "מדעית" שתצדיק את זה.

פולספגן

New member
, אך תגובתי הייתה למור סגמון בהקשר של הוראות ה-FDA

למעלה