אתמול עשיתי מעשה

אתמול עשיתי מעשה

בין לבין הכנות מרובות לשבוע עמוס בעבודה קפצתי למכלת לקנות סיגריות ועיתון לאישה. ארוחת צהריים אני מעלעלת בעיתון ומוצאת כתבה רלוונטית לי - משחקי חברה לערבי נשים לכבוד המונדיאל. התחלתי לקרוא את הכתבה וחשכו עיני. היה שם משפט שהכעיס/העליב אותי - "קוראים בטארו, וקוראת בקפה, חשפן, אסטרולוגית או מדגימות צעצועי מין רוטטים - כולם פאסה מזמן". סליחה ??? פאסה ??? איך הכתבת הזו - נחמה פרקש - מעיזה לכתוב על העבודה שלי פאסה ? שעה ארוכה הרהרתי במשפט הזה ובסוף החלטתי לעשות מעשה. התקשרתי למערכת לאישה להביע את מחאתי על המשפט הזה. השיבה לי מזכירת המערכת יעל, שהיתה קשובה וחביבה במיוחד. הסברתי לה שלא ייתכן שעל מנת לרומם דבר מה אחד בכתבה הכתבת בוחרת לבזות וכמו למחוק נושא שני. לשם מה זה טוב ? זו העבודה שלי, זה המקצוע שלי, זו האהבה שלי. והיא הכתבת בשבועון הנשים הנפוץ ביותר במדינה במחי משפט אחד, שאינו קשור כלל לתועלת הכתבה, מבטלת את העבודה שלי. הסברתי לה על הקלפים והיופי שבהם ואת עצם העובדה שקלפי טארוט אינם לחיזוי העתיד אלא כלי נפלא במיוחד לצמיחה אישית רוחנית. היא היתה קשובה. הבטיחה להעביר לעורכת הראשית ולחזור אלי כבר היום (אתמול) או מקסימום מחר (היום). אתמול היא לא התקשרה. אני מחכה לטלפון ממנה היום אני לא יודעת מה היא יכולה לאמר לי אבל אני שמחה שעשיתי מעשה. האם אתן נוהגות לעשות מעשה כאשר אתן מרגישות שעשו לכן עוול כזה או אחר?

שירה1973

New member
ועוד איך !!

אני בת מזל בתולה ובזמנו חברה שמתעסקת באסטרולוגיה הסבירה לי שזה המזל שייצג את הצדק, ובכך הסבירה את הרדיפה הבלתי מתפשרת שלי אחרי הצדק החמקמק. אישית לא כל כך מתחברת לאסטרולוגיה, לא יודעת אם דווקא ה"בתוליות" שלי היא שמסבירה את הרדיפה שלי אחרי צדק, אבל אין ספק שאם יש משהו שמוציא אותי מהכלים - זה כאשר נעשה עוול. יקירתי, אני כל כך "מפורסמת" בקרב חבריי בעובדה הזו, עד שלא אחת מבקשים ממני לכתוב מכתבי תלונה כי פשוט יודעים שאני רגישה לנושא הזה... המקרה האחרון היה מריבה עם קופת החולים שלי (לא נזכיר איזו, לא נעשה להם יחסי ציבור שליליים...) הם טענו שאני חייבת להם לא פחות מאלף וחמש מאות שקלים, לא חשוב כרגע על מה ולמה אבל זה היה *לגמרי* לא הוגן, בלשון המעטה. החוב לא היה שלי, והוא נבע מטעות שלהם, נקודה. במשך חצי שנה התכתבתי עם כל הגורמים המתאימים ובכל פעם קיבלתי תשובה לקונית בנוסח: "אנחנו מבינים את מצוקתך אבל אין לנו אפשרות לבטל את החוב..." בסופו של דבר התעצבנתי ב א מ ת , וכתבתי מכתב למנכ"ל הקופה, כשאני מוציאה העתקים לכל גורם אפשרי (חוץ מלשר הבריאות
) לאחר שבוע התקבלה התשובה: מכתב התנצלות, ובו הם מודיעים לי שלאחר בדיקה חוזרת הם אכן מצאו שהטעות היא *שלהם* והחוב שלי נמחק בשלמותו. התחושה שמילאה אותי באותו הרגע היתה פשוט משכרת. זה הרבה מעבר לכסף (שגם הוא מן הסתם חשוב) אבל הידיעה שהצלחתי לתקן את המעוות גרמה לי לכזאת התרוממות רוח. זה נכון שאי אפשר לתקן את העולם, אבל זה לא אומר שצריך להפסיק לנסות...

hayapollak

New member
הילה-עשית מעשה

אסטראטיבי מאד. לדעתי העיתון צריך לפרסם את תגובתך וגם להתנצל בפני כל העוסקים במקצועות שהוזרו על ידי הכתבת כפסה. כל הכבוד לך - ומי יודע אולי יתנו לך מקום לכתבה על עיסוקך. אני? בדרך כלל עוברת לסדר היום, אבל גם לא ממש נפגשת עם עוולות.

hayapollak

New member
הילה-עשית מעשה

אסטראטיבי מאד. לדעתי העיתון צריך לפרסם את תגובתך וגם להתנצל בפני כל העוסקים במקצועות שהוזרו על ידי הכתבת כפסה. כל הכבוד לך - ומי יודע אולי יתנו לך מקום לכתבה על עיסוקך. אני? בדרך כלל עוברת לסדר היום, אבל גם לא ממש נפגשת עם עוולות.

אממאא

New member
כל הכבוד הילה, וכל המתחיל במצווה...

אני הייתי ממשיכה אותו, את המעשה. אם את מרגישה שהדבר בוער בעצמותייך, לא הייתי מחכה שיתקשרו אלי, הייתי מרימה שוב טלפון עד שאצליח לדבר עם העורכת. ובנוסף - תבדקי שאין מייל של הכתבת בסוף הכתבה, אולי כדאי לשלוח מייל עם מה שאת מרגישה גם לכתבת וגם למערכת העיתון?? אני תמיד מתעצבנת מדברים, אבל כזה נוגע אלי, אני מתחממת מהר וגם נרגעת. אבל רק פעם אחת בחיי עשיתי מעשה - עשו עוול לאחד הילדים שלי - ואני כל כך גאה בעצמי מכיון שמה שעשיתי גרם לשינוי ענקי בחייו, שינוי שממשיך עד היום.

טוב עשית!!! ואם לא יחזרו אלייך, אל

תוותרי, אני כמוך- יכולה להילחם עד הסוף אם משהו מפריע לי או פוגע בי.

האמת לא../images/Emo70.gif

אבל לאחרונה בעקבות השינויים שאני משתדלת להכניס לחיי - כנראה שהקיץ הקץ . לפני כמעט שישה חודשים פרקו לנו את גן השעשועים שהיה ליד הבית מאז שבעלי נולד (35 שנה) בטענה שהוא לא בטיחותי . התרעתי ודיברתי עם העיריה עם מקומון שפרסמו כתבה ואף הגעתי עד ראש העיר בשיחת טלפון ... אני שכ"כ לא אוהבת התעמתויות ונמנעת מזה כמו מאש סוף סוף קמתי ועשיתי מעשה מהיום אני משתדלת לא לשתוק - אני גם מזל בתולה רק חבל שלא היה לי אומץ עד היום . והילה - כל הכבוד תחכי עד מחר ואם לא ענו לך את יכולה לכתוב לעורכת הראשית מייל (אם אני לא טועה יש את המייל שלה בעיתון)

שלוMית

New member
ועוד איך אני לא אוהבת להשמין מכעסים

אני טיפוס ש"קודח" עד שהצדק יוצא לאור

beky1

New member
השיחה היתה כלא היתה

קודם כל השיחה שלכן לא תועדה בשום מכתב או פקס כתוב. לדעתי למזכירה אין שום כוונה להתקשר חזרה...... זה כאילו שלא היתה, נחמה פרקש מתקשרת גם גורמים הקשורים לנשים ויש לה גם אתר משלה שאת יכולה לפנות אליה ישירות למה לא פנית אליה קודם ? כל כתבה מקבלת גיבוי של העורכת לפני פרסום , אז מן הסתם אתן לא רואות את הדברים באותה צורה. שלחי פקס לעורכת וצרי קשר גם עם הכתבת , רק אז פנייתך תקבל תגובה הולמת והתיחסות. שולחת לך את המייל שלה במסר

א י ו ש י

New member
כל הכבוד! אני עושה מעשה רק אם

באמת זה חשוב לי ופוגע בי אם ישנם דברים שאני יכולה להעביר בשתיקה (וישנם לא מעט..) אז אין לי בעיה אבל בגדול דברים שמקוממים אותי אני לא שותקת! יישר כוח הלוואי שתהיה עליך כתבה להראות את הצד שכנגד

המונשרי

New member
מה שאותי הרתיח לקרא זה.............

איך שמים בשורה אחת :קוראים בטארות,בקפה, חשפן
,אסטרולוגית או מדגימת צעצועי מין רוטטים
? ( זה מוצג כקירקס הפריק שואו).

למעלה