אתר חדש לחברת כביש חוצה ישראל

מצב
הנושא נעול.

zvir1

New member

מעניין לראות את המפה החדשה והמעודכנת...

Azazel

New member
משהו שרציתי לשאול מזמן....

מעניין לראות את המפה החדשה והמעודכנת...
משהו שרציתי לשאול מזמן....
האם ביטלו את הזרוע המזרחית של הכביש בצפון?

zvir1

New member
כנראה שכן... קבלו פרטים

כביש 9 כוונתך?
כנראה שכן... קבלו פרטים
השלוחה הצפון מזרחית של כביש 6 לא מופיעה בשנה האחרונה במפות הרשמיות היא החלה במחלף יוקנעם וסטתה צפון מזרחה עד לראש פינה. המשמעות היא שכל אזור טבריה , הכנרת, אצבע הגליל ורמת הגולן( עם מחשבה של קישור לסוריה) לא קיימת היום. כמובן שיש גם את האספקט הבטיחותי של צחר מהיר לאזור הזה. חבל שלא חושבים קדימה ... (וזה לא במקום הרכבת ...)

OMER G17

New member
אני לא חושב שצריך את השלוחה הזאת!

כנראה שכן... קבלו פרטים
השלוחה הצפון מזרחית של כביש 6 לא מופיעה בשנה האחרונה במפות הרשמיות היא החלה במחלף יוקנעם וסטתה צפון מזרחה עד לראש פינה. המשמעות היא שכל אזור טבריה , הכנרת, אצבע הגליל ורמת הגולן( עם מחשבה של קישור לסוריה) לא קיימת היום. כמובן שיש גם את האספקט הבטיחותי של צחר מהיר לאזור הזה. חבל שלא חושבים קדימה ... (וזה לא במקום הרכבת ...)
אני לא חושב שצריך את השלוחה הזאת!
צריך אולי קצת לשפר את הכבישים בצפון אבל לא צריך כביש מהיר לשם...ממש לא..חבל על הכסף ועל הטבע

barak67

New member
לא אמור להתחבר שם לכניסה לירושלים?

נצל"ש- אגב כביש 9 הירושלמי הוחל
בסלילתו. קטע אספלט הונח כבר ממחלף רמות ועד לכניסה למנהרה. למי שמתעניין.
איפה שעובדים היום עם הגשרים הצהובים ,או שכבר הסירו אותם....

בועז ל

New member
לא, לא הסירו אותם.

איפה שעובדים היום עם הגשרים הצהובים ,או שכבר הסירו אותם....
לא, לא הסירו אותם.
הכביש אמור להגיע במתכונתו הסופית עד הדסה עין כרם . הגשרים הצהובים שאתה רואה הינם הרחבה של כביש 1 עד למחלף מוצא שיגדל למימדים עצומים. התכנית המקורית דיברה על הוספת שני נתיבים בכל כיוון מקטע הגשרים הצהובים ועד למחלף מוצא. וכן, למיטב ידיעתי אמור להיות חיבור בין מערכת הגשרים החדשה למנהרה שכבר נחצבה.

OMER G17

New member
לדעתכם כל הכבישים באיזור ירושלים...

לא, לא הסירו אותם.
הכביש אמור להגיע במתכונתו הסופית עד הדסה עין כרם . הגשרים הצהובים שאתה רואה הינם הרחבה של כביש 1 עד למחלף מוצא שיגדל למימדים עצומים. התכנית המקורית דיברה על הוספת שני נתיבים בכל כיוון מקטע הגשרים הצהובים ועד למחלף מוצא. וכן, למיטב ידיעתי אמור להיות חיבור בין מערכת הגשרים החדשה למנהרה שכבר נחצבה.
טובים או שחבל לבזבז עליהם כסף וצריך להשקיע בתח"צ בעיר?

mucool2

New member
לפי הבנתי, כבישים מהירים

טוב..אני יישמח אם תוכל מחר
לפי הבנתי, כבישים מהירים
צריכים לחבר בין ריכוזי אוכלוסיה ולעקוף דרכים עירוניות פקוקות. דוגמה מצויינת היא כביש הטבעת המזרחי המתוכנן, שיש לו פוטנציאל לחבר את בית לחם ודרום יהודה עם רמאללה והשומרון בלי לעבור בתוך ירושלים. במערב ירושלים, לעומת זאת, אני לא רואה צורך בכביש אורך נוסף על כביש בגין, כלומר כביש הטבעת המערבי מדרום למוצא מיותר לדעתי. הוא גם עלול להרוס את מה שעוד נשאר מיער ירושלים. כביש נוסף עם פוטנציאל להרוס הרבה נוף הוא כביש 39. יש לו הצדקה כי הוא יהווה חיבור חשוב בין ירושלים ודרום הארץ, אבל צריך לסלול אותו בזהירות רבה, עם כמה שיותר מנהרות. לכביש 16, ממחלף הראל לדרום-מערב העיר, יש לדעתי הצדקה (שוב, עם התחשבות מקסימלית בנוף) כי הוא יוריד הרבה לחץ מהכניסה הקיימת לעיר (כולל כביש 9).

OMER G17

New member
המפה הזאת קשה להמצאות לפחות בשבילי

לפי הבנתי, כבישים מהירים
צריכים לחבר בין ריכוזי אוכלוסיה ולעקוף דרכים עירוניות פקוקות. דוגמה מצויינת היא כביש הטבעת המזרחי המתוכנן, שיש לו פוטנציאל לחבר את בית לחם ודרום יהודה עם רמאללה והשומרון בלי לעבור בתוך ירושלים. במערב ירושלים, לעומת זאת, אני לא רואה צורך בכביש אורך נוסף על כביש בגין, כלומר כביש הטבעת המערבי מדרום למוצא מיותר לדעתי. הוא גם עלול להרוס את מה שעוד נשאר מיער ירושלים. כביש נוסף עם פוטנציאל להרוס הרבה נוף הוא כביש 39. יש לו הצדקה כי הוא יהווה חיבור חשוב בין ירושלים ודרום הארץ, אבל צריך לסלול אותו בזהירות רבה, עם כמה שיותר מנהרות. לכביש 16, ממחלף הראל לדרום-מערב העיר, יש לדעתי הצדקה (שוב, עם התחשבות מקסימלית בנוף) כי הוא יוריד הרבה לחץ מהכניסה הקיימת לעיר (כולל כביש 9).
המפה הזאת קשה להמצאות לפחות בשבילי
בכל מקרה איזה מהכבישים זה הכביש שנבנה בעמק ליד הכניסה...רואים כביש שנראה שיהיה בעתיד דו מסלולי נכנס אל תוך ההר..אם אני לא טועה...איזה פרוייקט זה?

פירוט כבישי ירושלים-המידע בפנים (-:

פירוט אם בא לך ויש לך כוח...
פירוט כבישי ירושלים-המידע בפנים (-:
עומר, צירפתי לך לינק לאתר של חברת מוריה שהיא אחראית על הפרוייקטים התחבורתיים של ירושלים וחלק מסביבתה. מה חשוב ומה לא, זה אח"כ.

בועז ל

New member
כביש 9 הינו מהמוצדקים שבכבישי

טובים או שחבל לבזבז עליהם כסף וצריך להשקיע בתח"צ בעיר?
ישראל (מזכיר מישהו?
) . ירושלים על אף גודלה וחשיבותה, סובלת מהיעדר דרכי גישה אליה. למעשה קיימת כניסה אחת בלבד מכיוון מערב וזהו מצב אבסורדי. אני בהחלט הייתי שוקל תכנון אוטוסטראדה נוספת לי"ם המגיעה מכיוון הדרום ואשר תשרת ערים כמו אשדוד ק. גת באר שבע ובית שמש.

OMER G17

New member
אתה באמת חושב שצריך עוד כביש מהיר?

ישראל (מזכיר מישהו?
) . ירושלים על אף גודלה וחשיבותה, סובלת מהיעדר דרכי גישה אליה. למעשה קיימת כניסה אחת בלבד מכיוון מערב וזהו מצב אבסורדי. אני בהחלט הייתי שוקל תכנון אוטוסטראדה נוספת לי"ם המגיעה מכיוון הדרום ואשר תשרת ערים כמו אשדוד ק. גת באר שבע ובית שמש.

OMER G17

New member
נקטעתי באמצע ההודעה...

נקטעתי באמצע ההודעה...
בכל מקרה לדעתי מיחלוף של כביש 3 והפיכתו לכביש מהר מספיקים לקישור הדרום לי-ם...לא צריך יותר מזה...חוץ מזה קח בחשבון את הקו המהיר..שללא ספק יוריד את העומס מכביש 1

בועז ל

New member
עומר , כמה דברים לתשומת ליבך.

נקטעתי באמצע ההודעה...
בכל מקרה לדעתי מיחלוף של כביש 3 והפיכתו לכביש מהר מספיקים לקישור הדרום לי-ם...לא צריך יותר מזה...חוץ מזה קח בחשבון את הקו המהיר..שללא ספק יוריד את העומס מכביש 1
עומר , כמה דברים לתשומת ליבך.
הקו המהיר להערכתי הצנועה יפתח ב 2012 -2014 ואם תשאל את אביתר הוא ינקוב בשנת 2017 .זוהי הערכה ריאלית לטעמי. עד לפרק זמן זה הצפיפות בכביש 1 רק תגדל למימדים מזוויעים . חייבים לתכנן אוטוסטראדה נוספת לעיר עבור ערי הדרום ובית שמש עיר הלווין של הבירה שכבר היום מונה כ 75 אלף תושבים. למעשה כביש הרוחב 39 הינו הכביש האמור לקחת על עצמו תפקיד ראשי במילוי מטלה זו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה