בארד הזה זוועתי

עריסטו

Active member
ביקשתי ממנו חידות מתמטיות, תסבירו לי מה הוא רוצה:

בטח. הנה חידה מתמטית טובה:
יש 100 דלתות. מאחורי 99 דלתות יש חתולים, ובדלת האחרונה יש פיל. אתה יודע איזה דלת יש מאחוריה הפיל, אבל אתה לא יודע איפה הדלתות האחרות ממוקמות.
אתה יכול לבחור לפתוח דלת אחת בכל פעם. אם יש מאחוריה פיל, אתה מפסידים את המשחק. אם אין מאחוריה פיל, אתה יכול לנסות לפתוח עוד דלת.
איך אתה מנצח את המשחק ב-10 ניסיונות או פחות?
התשובה היא:
  1. פתח את הדלת הראשונה.
  2. פתח את הדלת השלישית מהדלת הראשונה.
  3. פתח את הדלת השלישית מהדלת השנייה.
  4. וכן הלאה.
אחרי 10 ניסיונות, תגיע לדלת עם הפיל.
חידון מתמטי נוסף:
יש 100 אנשים בקהל. אתה מחלק לכל אדם אבן אחת. אתה אומר לכולם להרים את האבן אם יש להם מספר שלם של אבנים. מי נשאר עם אבן בידו?
התשובה היא:
האדם היחיד עם אבן בידו הוא המחלק.
כל אדם אחר יכול לספור את מספר האבנים שיש לו ולראות שהוא מספר אי זוגי. אז הם יכולים לזרוק את האבן. המחלק הוא היחיד שלא יכול לספור את מספר האבנים שיש לו, כי יש לו רק אבן אחת.
אני מקווה שנהנית מהחידונים האלה!

אסביר לך - הוא עובד מצוין. הטעות היא שלך.
הטעות שלך היא שאתה מצפה מבארד שיהיה "general AI". אבל הוא לא. הוא "מודל שפה".
כל מערכות ה-AI בדור הנוכחי, מתמחות במשימה אחת ספציפית - זיהוי תמונות, יצירת ציורים וכו'. או במקרה של בארד - כתיבת טקסט שעומד בקריטריונים של שפה.
הוא לא מתיימר להיות מודל שמתמחה במתמטיקה. נדמה לי שיש כאלה, אבל לא בארד, והם לא יודעים לעבוד עם שפה.
אז נכון שבארד יכול לכאורה לספק תוצרים במגוון תחומים, מפני שאימון השפה שלו התבסס על טקסטים הכוללים חלק גדול מהידע האנושי. אבל רק לכאורה. האמינות שלו בתחומים שונים די לקויה. ומה שהבאת זו דוגמה אחת מרבות.
לפני כמה שבועות נתתי לו לפתור משוואה דיפרנציאלית. הוא נתן פתרון יפיפה. עם הסברים מפורטים, ברורים ונכונים לגמרי. רק שהביצוע (האלגברה) היה שגוי לחלוטין.

aetzbarr

Member
תשאל אותו אם מעגל קטן דומה למעגל גדול

קבצים מצורפים

• שאלת מיליארד השקלים.pdf
    KB 62.8 · צפיות: 1

aetzbarr

Member
ואם הוא יגיד כי מעגל קטן דומה למעגל גדול, ולכן יש לכולם מספר צורה יחיד שהוא בקירוב 3.14 ,
תראה לו הוכחה שהוא טועה , ורק מדקלם מה שכתוב בוויקיפדיה

קבצים מצורפים

• שלוש הוכחות לרעיון פאי משתנה.pdf
    KB 117.2 · צפיות: 1
למעלה