בג"ץ עצר הריסת בתי מחבלים שרצחו ישראלים

Helio

New member
בג"ץ עצר הריסת בתי מחבלים שרצחו ישראלים

http://www.mako.co.il/news-law/lega...51004.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

שאלות אליכם:
1.האם הורסים בית ששייך למחבל באופן רישמי ?
2.מה לעשות אם בבית חיים עוד אנשים?
3.מישהו יודע עד כמה זה אפקטיבי - יש איזשהי מדידה של אפקטיביות?
4.האם הורסים בית של ערבים פלסטינאים או גם ישראלים? אם של פלסטינאים על איזה חוק מסתמכים אם הם אינם אזרחים של מדינת ישראל?

beatman

Member
חד וחלק

דאלטון

New member
הערבים יעדיפו שלטון יהודי הומאני על פני דאעש.

המדינה מזמינה את התוקפנות הערבית.

lEchoesl

New member
ומה לעשות אם נרצח אמא/אבא והשאיר ילדים קטנים יתומים?

ומה לעשות אם רצחו לך את הבן או הבת חלילה? למה אנחנו חייבים להיות הומניים?
למה בכלל יש את המילה המפגרת הזאת הומניזם? אף אחד לא הכריח אותם לרצוח אנשים חפים מפשע. ואנחנו במקום להיות חד משמעיים פתאום נהיים הומניים?
תסלח לי, אבל לבנות בטון זה אפשרי... להחזיר אמא/אבא/ילדים מהעולם הבא זה בלתי אפשרי.
אותי ממש לא מספק העונש הזה של הריסת בתים של מחבלים. אני חושבת שצריך לעשות עונש מוות למחבלים והעוזרים שלהם. אני חושבת שצריך לא רק להרוס את הבתים שלהם אלא גם לא לאפשר לבני משפחתם ללמוד אחר כך באוניברסיטאות בישראל ומי שכן לומד, להעיף אותו קיבינימט. ואם יש להם עסקים בגבולות ישראל, לסגור אותם מיד. ועוד משהו שלא יזיק זה כנס כספי של יותר משמונה מאות אלף שקלים על כול אדם שנרצח על ידי בני משפחתם.
למה אני בכלל חייבת להיות סלחנית? שום עונש כזה בכלל לא משתווה לצער של המשפחות של האנשים שנרצחו ע''י המחבל.

Helio

New member
רגע,נניח מחבל היה סטודנט,גר בבית של ההורים. נניח הוא התאבד

טז מה מישהו אחר צריך לשלם בזה ע"י הריסת הבית שלו? ז.א. יזרקו מהבית את אבא שלו ואת אמא ואולי עוד 5-6 אחים ואחיות שלא קשורות לפעולת חבלה? אני שואל כי אני פשוט לא יודע איך זה עובד. זה אפילו לא עניין של הומניזם, כי הם הרי לא אשמים (אלה אם כן הוכח אחרת בבית המשפט-זה מה שקורה?)

Helio

New member
מבחינה רגשית? גם אם זה ככה זאת סיבה להרוס את הבית?

lEchoesl

New member
איזה רגשות [חיובים] לעזאזל יש לך למחבלים??? שאתה מוכן לרחם

עליהם...?

lEchoesl

New member
למה אתה מרחם על ההורים שלו? כן וכן ההורים שלו צריכים

לשלם על החינוך שנתנו לו. הבחור/ה, הילד/ה, המתבגר/ת לא נולדו מחבלים הם חונכו להיות כאלו, אז למה בדיוק אתה חייב לרחם על המשפחה שלו שבמקום ללמד אותו דרך ארץ לימדה אותו לחתוך בשר אדם? ואתה אומר שהם לא אשמים? תסלח לי זה שטויות במיץ ולא יותר.
זה ממש לא מובן לי. אתה יכול להסביר את עצמך למה אתה חייב להיות רחמן במצבים כאלה? אתה רוצה להביא אסון על עצמך ועל הילדים שיהיו לך או יש לך?

ivgy1980

New member
חבל שיש בארץ את בג"ץ, בשום מדינה אין חיה כזו

אין טעם לנסות להיות יפי נפש, במיוחד כשכתוב "קום כבוש את הארץ".
חבל שהזכרון כ"כ קצר, וכבר שוכחים את השואה והמלחמות שהיו אח"כ.
כל המדינות כבשו שטחים ופגעו באוכלוסיה המקומית, גם רוסיה וגם ארה"ב.
ככה זה עובד, מאז ומעולם. 2,000 שנה ליהודים לא היה בית - כעת יש לשמור עליו.

Helio

New member
מה אתה עושה בנדון? ליכלכת את הידיים שלך בדם של בן אדם אחר?

dori78

New member
שאלות מעולות. אני לא בטוחה שיש תשובות לכולן.

1. כשהורסים, הורסים את הבית בו התגורר המחבל.
אני לא לגמרי בטוחה שיש ברשות הפלשטינאית רישום נדל"ן בטאבו...

2. האנשים הנוספים שגרים בבית (ותמיד יש כאלה, אם מדובר בהורים/אחים/אשה וילדים)
מוזמנים למצוא לעצמם מקום אחר לגור בו.
על זה אומרים בעברית: כל ה***.

מצד אחד - כן, המשפחה שלו לא אחראית למעשיו.
זה ממש לא פייר כלפי הילדים שלו/אשתו/אמא שלו הקשישה.
מצד שני - אם לא תהיה ענישה (ורוב המחבלים הללו נהרגים ע"י כוחות הביטחון, אז אי אפשר להעניש אותם אישית...)
איך בדיוק תעביר להם את המסר שהפעולה הזאת של פגיעה באזרחים לא מקובלת?
אני לא יודעת, אין לי תשובה לזה. שני הצדדים חיים בפחד.

3. אין לי מושג לגבי האפקטיביות, בעיקר בהתחשב בעובדה שאין מדיניות אחת רשמית בנושא ובג"צ יכול לבטל או להשהות את ההריסה.
זה נכון גם להריסת מבנים לא חוקיים ביו"ש, של פלשתינאים וישראלים כאחד.
אני יכולה רק להניח, שאם היתה מדיניות ברורה ונוקשה כולל יישום מיידי בכל המקרים באופן גורף זה היה מרתיע הרבה יותר.

4. לא זכור לי מקרה של הריסת בית של ערבי ישראלי, בעיקר משום שמעורבות של ערבים ישראליים בפח"ע היא נדירה יחסית לפלשתינאים. אני מניחה שקו המחשבה הוא משהו בסגנון "זה מקרה חד פעמי וממילא כל הכפר שלו מגנה את הפעולה אז אין טעם לנקוט בפעולות שיגרמו ליותר שנאה כלפי הממסד הישראלי".

Helio

New member
1. ברור.

2. אז זאת ענישה קולקטיבית. אם להשתמש באותו הגיון היו יכולים להרוס כבר שלם.
האופן עצמו לא מעמיד את המדינה לרשימה מפוקפקת יחד עם גרמניה הנאצית או ברה"מ? אני מניח שלא, אבל רק בגלל שלא מוציאים להורג, המנגנון המשפטי יכול לעצור את זה וזה , כנראה, לא באמת תופעה רווחת....

<<<....איך בדיוק תעביר להם את המסר שהפעולה הזאת של פגיעה באזרחים לא מקובלת?>>>>

למי "להן"? הרי הם לא אשמים, ואם המדינה רותה להאשים אותם היא עושה את זה בבחת המשפט?

3. אפקטיביות נמוכה. אחרת לא היינו מוציאים את עצמינו בסכינאות של כיום. יותר מזה , זה דווקא מעיד על חוסר עונים. אני כבר בכלל לא מדבר אם המשפחה תקבל פיצוי על הבית מהרשות או מאיזה qatar foundation.

4. ברור שאין, כי אין חוק שיאפשר את זה. אני רק לא יודע איך זה עובד בשטחים - הרי פסלטינאים לא ישראלים,החוק הישראלי לא עובד שם וגם אין חוק כזה. אז לא ברור מה הם סמכויות של בג"ץ לשטח שאינו שטח של ישראל (או שטח של ישראל אבל האנשים אינם ישראלים)? ועל סמך מה הורסים- צו של צה"ל/משרד הביטחון?

למעלה