בדיוק מה שאני צריכה עכשיו ...

woooooo

New member
בדיוק מה שאני צריכה עכשיו ...

טוב, אז כן אני כניראה באמת חיילת , לא כניראה , באמת חיילת , כמעט שנה אני כמעט חיילת , לא למופת כמובן ... אני לא מתפקדת כחיילת , או בכלל כבן אדם מאז שאני חיילת . אני לוקחת את כל העיניין קשה מדיי , לקום מוקדם בבוקר ??? לעטות על עצמי את הירוקת המצחינה הזו ???? ללכת לשם , לשבת , לקום , לדבר , שידברו אלי , שיגידו לי מה ואיך ומתי ולמה , להיות חיילת בין חיילים אחרים , לשרוף זמן על זמן על זמן , להסתובב עם בחילה ועייפות , לחזור הביתה , לקלל את הרגע שנולדתי במדינה הדפוקה הזאת , לקלל את עצמי על שאני כ"כ קטנה , כ"כ טיפשה וכ"כ לא מסוגלת לכלום יותר , לבכות לבכות לבכות , לתת לעצמי מכות להמחשת התיסכול , לשקול להשתחרר על 21 , לדמיין את הצעקות של ההורים , להבין שאני כ"כ מרוקנת שאין לי שום יכולת לחיות גם חיים אזרחיים תקינים , לבהות , לבהות ,לקחת כדור שינה , להתחיל לנקר מול הטלוויזיה , לבכות , לנקר , לכוון שעון , עוד אגרוף קטן , והופ נירדמתי לשינה המסוייטת שלי , לקום בבוקר ..... וחוזר חלילה עם שינויים קטנים בלבד . ברור לי שאני פשוט צריכה להפסיק לרחם על עצמי כ"כ , בעיקרון הרי אני סתם מפונקת מדיי , אגואיסטית מדיי , המממממ אבל אין לי שום תחושת נחיצות , או חובה או אפילו לאומניות גדולה כזאת ומחבקת , אין לי כלום , אני רק לא מבינה איך הגעתי למצב כזה בתחילת החיים הבוגרים שלי אחרי שכבר התנתקתי ממנו באחד משלבי גיל הנעורים שלי . אני מוצאת את עצמי מייחלת להפגע בצורה ספונטנית ,שיהיה לי קצת שקט מכל החזיתות , אני באמת סתם מפונקת .

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
מפונקת?

פינוק זה עניין של הגדרה... לא, אנחנו לא חושבים שאת מפונקת. נשמע שאת משועממת למדי, שיש לך תפקיד שלא מאפשר הרבה אתגר, שינויים ומגוון, ושאת לא מרגישה תורמת הרבה. תחושה של אפסיות, כלומיות, במערכת גדולה, סבוכה, מנוכרת. בהנחה שתיאור זה נכון, הרי שאפשר להבין את השעמום, הראש הקטן, תחושת הבזבוז וחוסר הנחיצות... אדם ההולך לאיבוד בסבך הירוקת... אפשר גם להבין מהיכן צומחים רעיונות הורדת הפרופיל, הצרחות, הייאוש הנוראי... הפתרון (?) שהזכרת ("מייחלת להפגע בצורה ספונטנית") אולי עשוי להוציא מהשיעמום, השיגרה ותחושת הבזבוז -- אבל לזמן קצר מאד, כי המחיר עלול להיות עצום, לכל החיים. לא? התסכול וההמצברוח הרע צורחים מכל שורה שלך woooooo, הבכי רק מתבקש שיפרוץ. השאלה מה אפשר לעשות כדי לשנות, חוץ מפתרון הרסני... בואי נחשוב על רעיונות, בואי ננסה לקחת את זה כמשימה שיש להתמודד איתה ולהצליח, ולא לגרום להתדרדרות נוספת. כי אנחנו יודעים שאפשר, אנחנו בטוחים שאפשר. ננסה לחשוב ביחד איתך, כאן בפורום או בשיחה אישית חיה בשעת התורנות.

maayan98

New member
את לא לבד.

גם כשאני הייתי בצבא היה קשה לי לקום בבוקר. לי אומנם היה יותר קל, כי הייתי בבסיס סגור וכך יכולתי לקום לפעמים יותר מאוחר, אבל אז הייתי עובדת עד שעות מאוחרות. אבל כשאני חושבת על זה עכשיו, אם הייתי מתחילה את החיים האמיתיים בלי הצבא, אני באמת לא יודעת איך הייתי קמה בבוקר. לטווח הארוך זה בהחלט משפיע על המשמעת העצמית. תקחי את הצבא בתור תקופה קשה, שתעזור לך להתמודד ביתר קלות עם בעיות בעתיד כמו עבודה ולימודים.

בתאדם למה הלחץ?

כל חייל בצה"ל מרגיש בדיוק כמוך את לא הראשונה ולא האחרונה, יודעת מה אני לא רוצה להכליל אז אני אגיד ש80% מהחיילים מרגישים כמוך...ללכת ביום ראשון לצבא אחרי סוף שבוע מהנה זה לא קל לאף אחד... אפילו לא להורים שלך,תתפליא. הקיצר תעשי את התפקיד שלך ובמקביל תחשבי איזה דברים לעשות כדי לא להישתעמם, למשל לפתח תחביבים חדשים כמו ציור,כתיבה וכו חוץ מזה יש תמיד מוזיקה או ספרים או עיתון שיענינו אותך בזמן שאת משועממת... חוץ מזה עברת שנה נכון... כמו שעברת אותה השנה הבאה תעבור באותה מהירות ובלי לשים לב את תהיה באיזה אי בתאילנד... עוד אופציה שאת יכולה לעשות זה לעבור תפקיד או ללכת לקב"ן ולהגיד לו שאת רוצה לעבור תפקיד כי התפקיד הזה שאת בו גורם לך לחשוב את המחשבות הללו... אני בטוח שעוד שנה את תהיה אותה בחורה שהכרת מלפני שנה שרק התגייסת... קיצר... בהצלחה בהמשך הדרך אחותי יהיה טוב

mike22

New member
למה?

מיליארדי אנשים בעולם כולל אני ועוד אינסוף אנשים שאני מכיר שהיו מספיק חכמים או ברי מזל ולא עשו צבא, עבדו למדו , עובדים ולומדים ויעבדו וילמדו בלי הסבל הנוראי והמיותר לחלוטין הזה שקוראים לו צבא אז למה לעזזל אם החיים גם ככה מספיק קשים בנאדם צריך להתעלל עוד בעצמו ?? הדבר היחיד שהצבא יכול לעשות זה להקשות ובטח שלא לעזור..

kaban

New member
תגובה

קראתי מה שכתבת וליבי נצבט מעט אני לא חושב שאת מפונקת אני חושב שיש לך בעיה - ולא עם הצבא. את בעצמך אומרת - מה יהיה עם חייך האזרחיים. את חושבת לפגוע בעצמך? - אני חושב שאת צריכה עזרה, לא כדי להשתחרר - זו לא עזרה, זו בריחה ואולי גם עם השפעה על האזרחות. את צריכה לפנות לקב"ן היחידה כדי לקבל טיפול - לא, את לא משוגעת והכל איתך בסדר אבל יש לך בעיה שכנראה לא תעבור מבלי עזרה מקצועית - אז עשי לעצמך טובה!!! תרגישי טוב ניתן לפנות אלי לפרטים נוספים לגבי הפנייה לקבן [email protected] יתכן שאענה באנגלית כי איני גר בארץ

kaban

New member
עוד משהו

קראתי גם את מה שכתבת קודם גבירתי - אני חושב שיש לך בעייה וזה לא המקום לפתור אותה - את חייבת עזרה אשמח אם תפני אלי לפרטים נוספים או אפילו - אם את חוששת לעשות את הצעד הראשון - תכתבי לי משהו עלייך - שם ויחידה או אפילו מספר אישי - אבל את חייייייבת עזרה!!!!! [email protected]

למעלה